Rüyalar

RUMUZ: KAFASI KARIŞIK KIZ

Rüyamda, bir gece vakti iskeleye doğru gidiyorum. Tanıdığım tüm insanlar da orada, onların yanına doğru ilerlerken, bana 'işte o burda' diyorlar ve onu gösteriyorlar. Ona bakıyorum tek başına oturuyor ve tekrar baktığım zaman birden koşa koşa uzaklaşıyor. Arkasından koşmaya başlıyorum. Koşuyorum koşuyorum ama bir türlü yetişemiyorum. Nefes nefese kalıyorum. Küçük bir sokakta koşuyorum ve kenarlarda küçük ağaçlar var. Sonra bir çıkmaza geliyorum ve onun koşmayı bırakmış olduğunu görüyorum. Yanına gidiyorum ve bana

'Sen mükemmelsin. Gerçekten çok iyisin ama bilmiyorum' diyor.

Yorum: Erkek arkadaşınızın yalnız birisi olduğunu düşünüyor olmalısınız. Ona olan sevginiz, ilişkinizin bitmek üzere olduğunu hissetmenize rağmen, bu konuyu açmanıza engel olduğu için ilişkiyi kurtarma çabalarınız da sürüyor olmalı. Ancak gerçek hayatta görmemezlikten gelseniz de, korkularınız bu rüyanızda size kendini göstermenin bir yolunu bulmuş. Hiç korkmayın. Bir bitiş yeni bir başlangıç için olanak yaratır. Önemli olan gerçekleri olduğu gibi kabul edip yanlış yerlerde zaman kaybetmemek.


Rumuz: TENZ

Oturduğumuz mahallede eğlence düzenleniyor ve biz ailecek oradayız. Yakın bir aile dostumuzun oğlu, yeni askerden döndü. Hoşgeldin demek için yanına gidiyorum.

Yanağımdan öperken uzun süre yanağımı kokluyor. Ben kendimi çekiyorum, 'Hayırdır' diyorum: 'Hayır' diyor. İlerleyen saatlerde sürekli elinde kamerayla insanları ve özellikle beni çekiyor.

Daha sonra gece 23:00 gibi babaannemle beraber yürüyerek oradan ayrılıyoruz. Yolda giderken siyahlar giymiş kısa boylu fakat yüzü görünmeyen ama yaşlı gibi duran bir bayan sürekli bizi takip ediyor. Babaannem eline taş alıyor ve 'Sen kımıldama' diyor.

Kadına taş atmamıza rağmen sürekli yanımızda veya arkamızda beliriyor. Bir ara babaannem ona taş atarken benim yanımda beliriyor.

Kadın çok çirkin ve çok koyu bir ten rengine sahip. Dişleri de çok kötü ve iğrençti. Bana kıskıs gülmeye başladığı sırada uyandım. Korktum.

YORUM: Rüyanız, rüyanızda gördüğünüz erkek karakterle aranızdaki gizli çekimi ve bu çekimden duyduğunuz suçluluğu sembolize ediyor.

Bu tür ilişkilere ailenizin yaklaşımının olumlu olmayacağını düşündüğünüz için, kendinizde bulunan bu yönü siz de hoş karşılamıyor ve rüyanızda hoşunuza gitmeyen siyahlar giymiş bir bayan figürü ile bu tarafınızdan kurtulmaya çalışıyorsunuz sanırım.

Tek rüya ile karşı tarafa soru sormadan rüya yorumlamak çok kolay olmadığı için, alternatif başka bir yorum da hayatınızda hoşunuza gitmeyen, size ya da yakın çevrenize zarar vereceğini düşündüğünüz kişi ve olaylardan kurtulma çabanız olabilir diye düşünüyorum Niobe'ce.


RUMUZ: DR.ME

Bir arkadaşımla birlikte yabancı bir ülkenin gölüne balık tutmaya gidiyoruz. Arkadaşım oltasının ucuna balık yerine sepet bağlayıp göle atıyor. Oltayı çekince sepetin yarısı karides, yarısı ufak balıklarla dolu olarak geliyor. Ben de yemli bir olta atıyorum ama arkadaşım tutacağıma inanmıyor. Fakat akabinde yaklaşık 2 kg. ağırlığında bir balık yakalıyor ve tüm balıkları benimkiyle birlikte bir kutuya dolduruyorum. Balıkların bozulmaması için de, gölden aldığım siyah renkli çamuru, bozulmalarını önlemesi için üzerlerine sürüyorum.

Yorum: Aslında doğru yorum için 3-4 rüyanıza daha ihtiyaç var ama elimizdeki ile yorumlayalım. İyi niyetinden şüphe duymadığınız bir arkadaşınızla birlikte ruhsal gelişmenizin ve kişisel farkındalığınızın artığı görülüyor. Her ne kadar ortak olsa da, siz onun önemsiz bulduğu bazı ayrıntılarında aslında önemli olduğunu düşünüp, geçmiş deneyimlerinizden faydalanarak yaşamınızdaki değerleri korumaya çalışıyorsunuz. Maddi manevi kazançlı günler yaşıyor ya da yaşayacağınızı hissediyor olmalısınız.


RUMUZ: LİSE ÖĞRENCİSİ

Babam rüyasında beni görmüş. Rüyada ben kırık bir bardak üzerinde yürüyormuşum. Bardak kırıkları ayağıma batıyor babam da onları temizliyormuş. Kırık bardak ölüm anlamına mı geliyor? Çok endişelendim.

YORUM: Öncelikle korkularınız yersiz, rahat uyuyun. Pek çok zaman yazdığım gibi, bazı kişiler haberci rüyalar görse de, rüyaların yüzde 96'sı psikolojik dünyamızdan, bilinçaltı duygularımızdan bilgi taşır. Dolayısıyla babanızın gördüğü bu rüya, sizin için endişelendiğini, çevrenizin size vereceği zarardan korktuğunu, insanların size vereceği zararı engellemek istediğini ifade ediyor. Yani, babanız da arkanızda, rahat uyumaya devam.


Rumuz: Bozuk paralar

Ben rüyamda sık sık yolda veya herhangi bir yerde ufak bozuk para görüyorum. Onu aldıktan sonra bir adım gidiyorum yine para görüyorum ve genelde paralar çoğalıyor. Bazıları kağıt para.

YORUM: Rüyanız ödül ya da takdir edilme beklentinizi gösteriyor. Ya da buna çoktan sahip oldunuz. Bir diğer yorum da, hakkınızda yapılan dedikodulara dikkat çekiliyor olabilir. Geleneksel yorumda ise karlı bir kazanca hazır olun sinyali veriyor.


Rumuz: Senem

Rüyamda, dolaşırken dişimin ağrıdığını hissediyorum. Bir süre öyle dolaştıktan sonra bir ayna alıp ağzımın içine bakıyorum. Yanağımın iç kısmında bir yengeç kolu olduğunu görüyorum. Onu oradan çıkarmak için cımbız türü bir şey bulup, yeniden ağzımı açıp aynaya baktığımda yanağımın içinde etten bir yarık olduğunu, o yarığın içinden yengecin ön kolunun çıktığını görüyorum. Çekip çıkarırken de dişimi ağrıtan şeyin yengeç olduğunu, ne zaman yengeç yediğimi düşünüyorum. Ondan sonra uyandım...

YORUM: Hayatınızda mücadele ettiğiniz ya da kendinizi savunmak zorunda kaldığınız bir konu ya da birisi var. Bu kişi bir bayan ya da burçlarla ilgileniyorsanız Yengeç burcu bir kişi olabilir. Bu kişiden ya da olaydan uzaklaşmanız sorunlarınızı sona erdiriyor.

Link 1

Link 2