Yıllık Burç Yorumları

2018 Koç burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?


Şanslar, olanaklar, fırsatlar
Kredileri kapatma, sponsor bulma, burs alma zamanı
Sevgili Koç’lar, Akrep burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayından beri 8.evinizde bulunuyor. Jüpiter, 8. Evinizde, ortak kaynak kullanımı (nafaka, miras, kredi, burs, sponsorluk, prim, borçlar alacaklar, sigorta, komisyon v.b)konularını içine alan olaylarda size fırsatlar yaratmaya, olanaklar sunmaya veya sizi koruması altına almaya 2018 Kasım ayının ikinci haftasına kadar devam edecek. Bu süreçte borç alacak, miras meseleleri bakımından daha şanslı olabilir, aradığınız krediyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu durum ev alım satımı(veya farklı mallar) v.b konularında da farklı olanakların söz konusu olabileceği veya vergilerle ilgili sorunları olanların farklı indirimlerden yararlanabileceği anlamına da geliyor.
Bu esnada, bütçenizi doğru planlayabilir, şanslı faiz oranları yakalayabilir, kredilerinizi daha rahat ödeyebilir veya prim getirisi olan işler yapabilirsiniz. Diğer kurum veya kuruluşların paralarını ilgilendiren konularda şanslı etkiler altındasınız. Eşinizin veya ortağınızın kazançlarından da faydalanabileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Ancak, geçmişte hallolduğunu düşündüğünüz maddi kaynaklı konuları tekrar tekrar ısıtıp önünüze getiren kişi veya kurumlarla uğraşmanız gerekebilir. Sizin için önemli olan, bu sorunun, şans gezegeni Jüpiter dolayısıyla daha kolay şekilde çözüme kavuşacağını unutmamak olmalı. Bu sürecin bir başka özelliği de tutkulu ilişkileri tetiklemesi, libidoyu yükseltmesidir. Pamuklu şortlardan saten pijamalara geçiş zamanı!
Sadece Venüs gerilerken, 5 Ekim ve 16 Kasım arasında partneriniz ortak kaynak kullandığınız alanlarda sorgulayıcı olabilir ve bazı şeylerin üzerinden geçmeniz gerekebilir.

GENEL DURUM:
İlişkilerinizin ve sosyal çevrenizi ilgilendiren konuların testlerden geçebileceği veya bu alanlarda beklenmedik gelişmelerin bazen sürprizlerin yaşanabileceği bir yıla giriyorsunuz sevgili Koçlar.
Bu yıl tüm dünyaya başarının sizin için önemini göstermek istiyorsunuz, profesyonel anlamda bazı hedeflerinize ulaşmak sizin için her şeyden daha önemli olabilir bu yıl.
Geçtiğimiz yıllarla kıyaslarsak, Mart doğumlu Koçlar hariç daha rahat veya gerici ya da ayırıcı olayların yaşanmayacağı bir yıla girdiğinizi söyleyebilirim Niobe’ce. Yıla yaratıcı enerjilerle başlıyorsunuz. Renkli fikirlerinizle hayatınızın istediğiniz alanlarını canlandırabilirsiniz. Evinizi veya kariyerinizi ilgilendiren değişiklikler, bu alanlarda yeni düzenlemeler ön planda olabilir Ocak ayı içinde. İmajınızı güçlendirmek, kariyerinizde ilerleme kaydetmek için para harcamak durumunda kalabilirsiniz.
Yılın ilk iki ayı içinde, ilişkileriniz veya iş birlikleriniz anlamında sonlanma veya sonuçlanma enerjileri ön plana çıkabilir. Bu esnada uğraşacağınız konular yeni konular olmayacak. Sadece o esnada iyice ön plana çıkmaya başlayacak ve neticelendirilmesi gerekecek.
Tutulmalar sizi olumlu etkiliyor!
Yılın ilk yarısında, sosyal çevrenizi yenileme fırsatı bulabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Aklınızdaki kişileri ise, kafanızdan atma çabasında olabilirsiniz. Ancak, maddi anlamda daha tedbirli olmanız gerekebilir. Şubat ayı, yeni arkadaşlar edinme veya partnerler bulma anlamında fırsatlara açık görünüyor. Mart ayında yoğunluğunu artıyor, yapılacak işler, görevler ve sorumluluklar sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Sağlığınızı ihmal etmemeniz gerekebilir Mart ayı içerisinde. Seyahatler, eğitimler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, farklı kültürleri tanımak, dış ticaret veya hukuk başlıklı konularda şanslarınız artabilir.
Nisan ayında kariyeriniz ve ait olduğunuz gruplardaki duruşunuz ön plana çıkıyor. Elinize geçen bilgileri doğru değerlendirmeniz gereken bir ay olabilir. Bazı Koçların yıldızı çok parlayabilir, ama bazı Koçlar biraz hırpalanabilirler veya imaj kaybına uğrayabilirler. Bu durum bireysel haritalarına göre değişkenlik gösterecektir. Mayıs ayı maddi başlıklı konularda daha dikkatli hareket etmenizde fayda var. Parasal konularda dalgalanmalara ve değişimlere açıksınız. Özellikle Mart doğumlu Koç burçları, biraz daha dikkatli hareket etmenin faydasını görebilirler. Mayıs ayından itibaren Ağustos’un son haftasına kadar ise, ortak kaynak kullanımı gerektiren başlıklarda(kredi, burs, sponsorluk, vergi, nafaka, sigorta, tazminat, miras, eşin kazançları v.b) şanslarınız yüksek olabilir. Borç alışverişlerinde uzlaşmacı kişiler ön plana çıkabilir, size kar getirecek konusunda uzman aracı kişilerle çalışabilirsiniz .
Yılın ikinci yarısında evinizi veya ailenizi ilgilendiren konular ön plana çıkmaya başlıyor. Bu alanlarda koşuşturmalarınız artabilir. Evinizi, yaşadığınız yeri, gayrimenkullerinizi veya aile üyelerinizi ilgilendiren değişiklikler ya da temin edilmesi gereken istikrar ön plana çıkabilir. Kasım ayı sonrası, bu anlamda konular neticeye kavuşabilir veya daha güvenli bir zemine oturabilir. Evinizi veya kariyerinizi ilgilendiren stresli durumları azaltma şansı bulabilirsiniz. Ancak, aşk hayatınız ve/veya sevgi temalı ilişkileriniz, sevdiklerinizin hayatlarındaki gelişmeler v.b açısından da zorlu gelişmelere açık ve yoğun 6 aylık süreçte olacaksınız. Olumlu tarafı ise, aşk hayatınızı yenileme ve veya hayatınıza yeni kişiler girme ihtimalinin de söz konusu olması olabilir.
26 Haziran ve 27 Ağustos arasında yöneticiniz Mars geri hareketteyken, yeni girişimlerde bulunmamanızda veya yeni başlangıçlar yapmamanızda fayda vardır. Bazı değişimlerin sistemde olduğunu fark edeceğiniz zaman diliminde olacaksınız, ama harekete geçmek için 27 Ağustos sonrasını bekleyebilirsiniz.
Temmuz ayı (+/- iki ay), sosyal hayatınız veya evliliğinizi ilgilendiren başlıklarda hızlı gelişmelere işaret ediyor. Sosyal anlamda girişimleriniz sonuç verebilir veya bazı talepkar arkadaşlarınızdan uzaklaşmak arzusunda olabilir ya da arkadaşlarınızla ilgili hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.
Kasım da şanslı alanlar değişiyor!
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren Jüpiter burç değiştirerek yılın geri kalan döneminde sizin için eğitim, medya, halkla ilişkiler, yabancılarla ilişkiler, seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler başlıklarını temsil eden 9.evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, bol bol seyahat edebilir, yeni şeyler öğrenebilir, yeni kurslara kaydolabilir, yabancı bir dil öğrenmeye başlayabilir, üniversiteye veya koleje başlayabilir, doktora yapabilir, yabancılarla veya farklı kültürlerden gelen kişilerle arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Bilgi dağarcığınızı büyütme ve daha fazla yer görme isteğiniz artıyor. Spritüel konulara ilginiz de artabilir. Ya da medya ve yayıncılıkla ilgili sektörlerde çalışanlar için güzel bir yıl olabilir(Kasım 2018 sonrası). İş hayatınızda, ileride bu yıl edineceğiniz bilgilerin ya da tanışacağınız kişilerin faydasını görebilirsiniz.

Zorluklar, sorumluluklar, büyüme
Son 2,5 yıldır 9. evinizde bulunan eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn, 9.evinizin yurtdışıyla bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, yabancı dil, ulaştırma, uzak akrabalar, seyahatler, hukuk, bilişim, medya, yüksek eğitim, farklı kültürler, din adamları, akademisyenler başlıklarını ilgilendiren konularında sizi adeta teste tabii tuttu ve sabrınızı sınadı. Bu süreçte, hayata bakışınız değişti ve hayat görüşünüz netleşti. Eğer eğitim aldıysanız, her ne kadar zorlansanız da, edindiğiniz bilgiler ve aldığınız diploma ömür boyu işinize yarayacak. Hukuki konularda sıkıntı yaşayanların da sorunları geride kalıyor. Artık derin bir nefes alabilirsiniz. Zira Satürn bir daha 30 yıl boyunca bu alanlara uğramamak üzere haritanızı terk etti.
Bu yıl, eğitmen gezegen 10. evinize geçiyor ve bu sefer 2.5 yıl boyunca kariyerinizi, ait olduğunuz toplumlardaki imajınızı, otorite pozisyonundaki kişilerle(baba, patron, yönetici, eşinizin ebeveynleri v.b) ilişkilerinizi, işinizi, yönetimsel becerilerinizi, dış dünyayla iletişiminizi içeren alanlarda size yeni şeyler öğretiyor, zorlayıcı ve olgunlaştıran derslerine başlıyor. Bu süreçte, pozisyonunuz yükseleceği veya gözler üzerinizde olacağı için, geleceğinizle ilgili endişeleriniz artabilir, karamsarlaşabilirsiniz. İşinizi veya kariyerinizi ilgilendiren konularda sorumluluklarınız ve üzerinizdeki yük artabilir ya da toplum içindeki imajınızı sarsacak olaylar söz konusu olabilir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalırsanız, tüm bunların sizi daha iyi bir pozisyona taşımak ve size tecrübe kazandırıp, doğru yola sevk etmek için hazırlanmış testler olduğunu unutmamalısınız. Bulunduğunuz sektörde veya ait olduğunuz gruplarda isim yapacak ve yerinizi sağlamlaştıracaksınız. Aşırı iş yükü enerjinizi doğru kullanmanızı ve sağlığınızı ihmal etmemenizi de gerektiriyor olacak. Satürn geçtiği evin konularında bizi sınavlara maruz bırakır, amaç sınıfta kalmamız değil, daha çok çalışıp eğitim almamızdır. Zira, Satürn, geçtiği evdeki transiti sona erdikten sonra bu evin konularında size ödüllerini bırakmış olarak yoluna devam eder. Bu nedenle, bu süreçte karamsar olmamalı ve yaşananları fırsat olarak görmeli ve kariyeriniz ya da imajınız için önemli ve büyümeyi hedefleyen bir dönemeçte olduğunuzu, bu şansınızı en iyi şekilde kullanmanız gerektiğini fark etmelisiniz.

Sevgili Koçlar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın Boğa burcu ile devam edeceğiz…

2018 Boğa burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?


ŞANSLAR FIRSATLAR
UFUKTA EVLİLİK EVLİLİKTE KERAMET VARDIR!
Sevgili Boğa’lar, 2018 size özellikle iş birlikleri, ortaklıklar veya evlilikler anlamında şanslı gelebilir. Sevgili Boğalar, 2018 Yılı içerisinde yeni ortaklık ya da evliliklere imza atabilir, mevcut evlilik veya ortaklıklarınızı yeni bir seviyeye çıkartabilir, sizden daha iyi konumda bir partner bulabilir ya da farklı kültürlerden gelen veya yabancı uyruklu kişilerle ilişkiler veya iş birlikleri kurabilirsiniz.
İkili ilişkileriniz sürpriz gelişmelere veya beklenmedik aşklara açık ya da bu yıl kuracağınız ilişkilerde hiç umulmadık yollarla tanışabilirsiniz potansiyel partnerlerinizle yıl boyunca! Sürpriz evlilikler veya bebekler de cabası!
Akrep burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayının ikinci haftasından beri 7.evinizde bulunuyor. Jüpiter 7. Evinizde, 2018 Kasım ayının yaklaşık üçüncü haftasına kadar, ikili ilişkiler, eşiniz, ortağınız, iş birliği yaptığınız kişileri içine alan olaylar kanalıyla size fırsatlar yaratmaya, olanaklar sunmaya veya sizi koruması altına almaya devam edecek. Bu esnada, mevcut bir ilişkiniz varsa bir sonraki adıma taşıyabilir, yeni ve ciddi bir ilişkiye ya da iş birliğine başlayabilir, ortaklıklar kurabilir ya da mevcut iş birliği, ortaklık ya da ilişkilerinizde farklı olanaklara kavuşabilir, fırsatlar yakalayabilir veya ilişkilerinizde sorunlarınız varsa üstesinden gelebilir, şanslı denebilecek olaylar yaşayabilirsiniz ve mevcut ilişkileriniz kuvvetlenebilir. Teknolojik araçların veya internetin ilişkilerinizi olumlu etkileyeceği bir süreçte olacaksınız. Aynı zamanda, enerjinizi alan veya size yük olan ya da kendi üstüne düşen görevleri yerine getirmeyen kişiler varsa, bu yıl bu kişilerden uzaklaşma fırsatı veya cesareti bulabilirsiniz. Ya da ofis aşkları veya iş hayatınızla bağlantılı ilişkiler gündeme gelebilir. Bu yıl kendinizden büyük, varlıklı veya statüsü yüksek kişilere ilgi duyma olasılığınız da artıyor sevgili Boğalar.
Sadece 5 Ekim ve 16 Kasım arasında, Venüs gerilerken, ikili ilişkilerinizde ve/veya iş birliklerinizde belli konuların üzerinden geçilmesi gerekebilir. Bazı durumları telafi etmeyi gerektiren çalışmalar yapılabilir. Bu süreçte, herkesin görüşüne yer verilmesi önem taşıyacaktır.

GENEL DURUM:
Evlilik hayatı, ikili ilişkiler ve iş birlikleri açısından son 12 yılın en güzel yılına giriş yapıyorsunuz sevgili Boğalar. Bu alanlarda ilişkiler her zamankinden daha akıcı ve şanslı olacaktır. Daha yakın ve kuvvetli ilişkiler geliştirme şansı bulabilirsiniz. Bekar olanlar yeni tekliflere açıklar. Meslektaşlarınızla, ortaklarınızla veya hayatınızın farklı alanlarında iş birliği yaptığınız kişilerle ilişkilerinizde sağlam temellere oturan işlere kalkışabilirsiniz. Yalnız Ocak ayında bu alanda bazı yoğunluklar ya da hassasiyetler oluşabilir. Hataya ve zayıf noktalara yer bırakmamalısınız.
YILIN BOĞA İÇİN EN ÖNEMLİ OLAYI MAYIS’TA !
Bu Mayıs ayından itibaren Uranüs burcunuza geçiyor. Ancak, etkiler 8 yıla yayılıyor! Önümüzdeki 8 yıl içinde, etrafınızdaki insanlar ve yakınlarınız yepyeni bir ‘’Siz’’le karşılaşarak şaşırabilirler. Hayatınızın her alanına değişiklik hakim olabilir. Yepyeni bir siz yaratabilir, bu anlamda teknolojinin ve trendlerin tüm olanaklarını kullanabilirsiniz. İletişim alanında teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmanın hayatınıza olumlu geri dönüşleri olabilir.
Evinizi ve kariyerinizi ilgilendiren alanlarda ise hassasiyet gerektiren değişiklikler gündemde olabilir yıl boyunca. Ocak ayı(+/- bir ay boyunca) evinizi, yaşadığınız yeri, ailenizi veya gayrimenkullerinizi ilgilendiren başlıklarda yoğun bir enerji akışı var. Sonuçlanma ve sonlanma durumları da söz konusu olabilir. Bu alanlardaki değişikliklere uygun bir plan yapmanız gerekebilir. Ev değişiklikleri veya aile üyelerini ilgilendiren konularda yorgunluklar ön plana çıkabilir.
Ocak Şubat İş ve Kariyer Ayı
Yılın ilk yarısında kariyerinizi veya ait olduğunuz gruplardaki duruşunuzu ilgilendiren başlıklarda olumlu ve yepyeni değişiklikler söz konusu olabilir. Şubat ayında bu alanlarda elinizden geleni yapmalısınız, sonuçlar göz kamaştırıcı olabilir. Mart ayında aşk hayatınıza, çocuklarınıza veya arkadaşlarınıza vakit ayırabilir, mutluluğu onlarla birlikte bulabilirsiniz. Duygusal anlamda doyurucu bir ay da olacaksınız. Ancak, Mart ortalarına kadar ortak kaynak kullanımı gerektiren konular(vergi, nafaka, kredi, tazminat, borç alacak, sigorta, miras, prim, eşin maddi durumu v.b) dikkat gerektiriyor, görev ve sorumluluklarınızı azaltmanızda fayda var. Nisan ayı, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, bilişim, farklı kültürleri tanıma, eğitimler veya hukuk başlıklarında olumlu geri dönüşler alabileceğiniz bir ay olabilir. Yeni diller öğrenebilirsiniz. Kendinizi aşmanın yollarını aramalı, ufkunuzu geliştirmenizi sağlayacak her olayın peşinden gitmelisiniz. Ancak, elinize geçen her bilgiye inanmamalı, yanlış anlaşılmalara veya seyahat ederseniz, karışıklıklara dikkat etmelisiniz. 17 Nisan sonrası akrabalarınızla ve yakın çevrenizle ilişkileriniz yavaşlayabilir ya da bu alanlarda bazı engellemeler oluşabilir. 17 Mart 16 Kasım arası, kariyerinizi ilgilendiren seyahatleriniz, eğitimleriniz veya farklı kültürlerden kişilerle veya yabancılarla ilişkileriniz artıyor. Yeni bir eğitime başlayabilir, yabancı dillere ilgi duyabilirsiniz.
Mayıs ayının ikinci haftasında, kariyer ve imaj başlıklı konular ön plana çıkıyor. Nisan doğumlu Boğalar biraz zorlanabilir.
Mayıs sonundan Ağustos ayının son haftasına kadar evliliğinizi, ikili ilişkilerinizi veya arkadaşlarınızı ilgilendiren başlıklarda haber akışı hızlanıyor, elinize yeni bilgiler geçebilir. Evlenmek için uygun zamanlardır. Bu anlamda 15 Ocak ve 15 Nisan aralığını da değerlendirebilirsiniz.
Yılın ikinci yarısında yakın çevre ilişkileriniz(kardeşler, teyze, amca, kuzenler ve diğer akrabalar veya komşular v.b), anlaşmalar, sözleşmeler veya kısa mesafeli yolculuklar alanlarında yeniliklerle uğraşabilirsiniz. Ya da yazılı sözlü iletişimi daha iyi değerlendirebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu anlamda özelliklerinizi geliştirebilir, kitap yazabilir, sosyal medya hesabı ya da web sitesi açabilir veya iletimle ilgili yeni kanallarda kendinizi ifade etmeye başlayabilirsiniz 6 boyunca. Ancak, bu 6 aylık süreçte kendinizi güvende hissettiğiniz alanlarda, ev veya aile başlıklı konularda zorlayıcı etkilerle uğraşmanız gerekebilir. Aile üyelerini veya yaşadığınız yeri ilgilendiren alanlarda eksikleri, istikrarsızlıkları gidermeniz, güvenliği ön plana almanız ve sağlam adımlar atmanız gerekebilir.
Tutulmalar sizi etkiliyor
Temmuz ayının son günlerinde(+/- iki ay boyunca etkili)ise, kariyerinizi veya toplum içindeki duruşunuzu ilgilendiren alanlarda beklenmedik değişiklikler veya gelişmeler söz konusu olabilir. Bu anlamda zayıf olduğunuz noktalar varsa, bu tarihlerden önce eksikleri kapatmanızda fayda vardır. Zira, dönüştürücü bir Ay Tutulması etkisinde olabilirsiniz.
26 Haziran 27 Ağustos aralığında, gizli planda yürütülen işler veya farkında olmadığınız konular nedeniyle belli başlıklarda sonlanmalar söz konusu olabilir. Bu esnada Mars geri harekette olduğu için, çok fazla hareket alanınız da olmayabilir. Ya da bazı konular artık eskisi kadar ilginizi çekmediği için siz bu alanlarda sonlanmalara gidebilir ve hayatınıza daha cazip ir yön vermek isteyebilirsiniz. Bir diğer ihtimal ise, otorite konumundaki bazı kişilerle(patron, yönetici, öğretmen, eş, baba v.b) ilgili önemli haberler (iş değişiklikleri, ev değişiklikleri v.b)olabilir.

Eylül ayının 7’si sonrası, her anlamda harekete geçiyor, hız kazanıyorsunuz.
Kasım ayının 15’inden sonra, sosyal anlamda ihtiyaçlarınızı gidermeniz daha kolay olabilir veya hayatınızın sorun yaşadığınız kısımları varsa, öncelik sıranızın değişmesiyle stresi azaltabilirsiniz.
Kasım ayında şanslı alanlar değişiyor ! Başkalarının kaynaklarını kullanabilirsiniz
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren şans kralı Jüpiter burç değiştirerek, yılın geri kalan döneminde sizin için borçlar, alacaklar, krediler, nafaka, miras, vergi, sponsorluk, burs, prim, komisyon, sigorta v.b. başlıklarını temsil eden 8. evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, borçlarınızı kapatabilir, alacaklarınız varsa tahsil edebilirsiniz, partnerinizin durumundaki gelişmeler veya bonkörlüğü hoşunuza gidebilir, aradığınız krediyi bulabilir, yaptığınız işlerden komisyon alabilir, nafaka veya miras türü başlıklarda şanslı taraftaki insan olabilir veya cinsel anlamda tutkulu ilişkiler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte spritüel konulara ilgi de artar. Kendinizi yeniden keşfedeceğiniz dönemde olacaksınız Sevgili Boğalar.
URANÜS BURCUNUZDA ‘’DEĞİŞİM’’ DİYOR!
Nisan doğumlu Boğalar dikkat!
Bu yılın ve önümüzdeki yılın sizin için en önemli haberi, değişim, değişiklik, dönüşüm, özgürlük gezegeni Uranüs’ün burcunuza geçişi olacak. 84 Yıl sonra sizin burcunuza geçen Uranüs, hareketsiz kaldığınız rutine bağladığınız her konuda sizi maceraya sürükleyebilir. Her ne kadar güvenlik ve bildiği şeyleri yapmaktan keyif alan bir burç olsanız da, 8 yıl içinde hayatınızı değiştirecek değişiklikler ayağınızı yerden kesebilir. Bir an da kabuğunuzdan çıkıp, hayattaki yeni seçeneklerinizi görmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl bu anlamda en fazla etkilenebilecek Boğalar Nisan doğumlu olanlar.

ZORLUKLAR, SORUMLULUKLAR, GÖREVLER
Eğitici gezegen zorlayarak öğretiyor!
Bilgelik gezegeni Satürn girdiği evlerin konularında bizi disipline eder. Geçtiğimiz 2,5 yıldır 8. evinizde olan Yaydaki Satürn, ortak kaynak(kredi, nafaka, miras, prim, sigorta, komisyon, burs, vergi, sponsorluk, ortaklık sonrası paylaşımlar v.b) kullanımı gerektiren işlerinizde, cinsellik temalı ilişkilerinizde sizi adeta eğitime tabii tuttu. Zorlayarak disiplin kazanmanıza yardım etti. Başkalarının kaynaklarına(baba, iş yeri, banka, eş, anne, ortak v.b) güvenerek değil, kendi finansal durumunuza güvenerek hareket etmeniz gerektiğini anlamanızı sağladı veya tam tersi, karşınızdaki kişilerin finansal yaklaşımları nedeniyle şaşırdınız. Bu yıl, Satürn Oğlak burcunda.
Satürn’ün öğretici etkisini önümüzdeki yaklaşık üç yıl boyunca 9. Evinizde hissedeceksiniz. Yurtdışı bağlantılı kişiler, yabancılarla ilişkiler, seyahatler, eğitim, hukuk, medya, spritüel konular, ulaştırma, bilişim, dış ticaret alanlarınızda zaman zaman zorlayıcı da olsa yeni tecrübeler edinecek, bu alanlarda kendinizi disipline etme fırsatı bulabileceksiniz. Sizin gibi toprak grubu bir burç olan Oğlak, sizinle uyumlu bir burç olduğu için bu sefer Satürn’ün eğitimleri sizi çok fazla zorlamayacak(son 2,5 yılda olduğu gibi!) daha keyifli tecrübelere neden olacaktır.

Sevgili Boğalar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın İkizler burcu ile devam edeceğiz…

BAŞAK

İkili ilişkilerinizin ve iş birliklerinizin yanıltıcı etkilere maruz kaldığı, bazılarınızın pişmanlıklar yaşadığı bazılarınızın ise, ilişkilerinde partnerlerine bağımlılık dozunu fazla arttırdığı yıllardasınız son yıllarda olduğu gibi 2018de de. Ya da sıvılar, kimyasallar, sular, denizler, hava koşulları veya evcil hayvanlarla ilgili konulara ilginiz bu yıl da devam edebilir. Özellikle yılın son iki ayında, bu alanlarda mesleklerde sınırlarınızı zorlayabilirsiniz.
Kasım 2018 sonrası ev ve aile başlıklı konuları toparlamanız daha kolay olabilir. Yılın son zamanlarında(2018), sizin için kilit pozisyondaki alanlarda hareketlilik yaşayabilirsiniz.
Ocak ayı başta olmak üzere yıl genelinde kardeşleriniz, kuzenleriniz, teyze, amca v.b akrabalarınız veya komşularınızla ilişkileriniz kanalıyla şanslar yakalayabilir veya bu ilişkileri güçlendirme şansı bulabilirsiniz. Ya da yazılı ve sözlü mecralarda kendinizi gösterebilir. Yeni teknolojik bir alet veya araba alabilirsiniz. Seyahatlerle ilgili konular çözüme kavuşabilir. Ocak ayında keyifli seyahatler söz konusu olabilir.
Mayıs ortalarından itibaren, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, yeni kültürleri tanıma, yeni hobiler edinme, eğitimler alma, bilişim veya hukuk başlıklı konularda beklenmedik ve şanslı gelişmelere açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz. Yüksek eğitim almak için uygun zamanlar olabilir.
Aşk hayatınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren başlıklarda zorluklar veya yorucu koşullarla karşılaşabilirsiniz yıl içerisinde. Aşk hayatınıza odaklanacağınız bir yıl olabilir. Çocuklarınızın hayatlarında olan bitenle daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz.
Ocak sonu civarında(+/- 1,5 ay), aklınız farklı konulara odaklanabilir veya farklı şekilde düşünmek durumunda kalabilirsiniz. Yüklerden kurtulmak ve size zarar veren ya da sizi yavaşlatan şeyleri geride bırakmak isteyebilirsiniz. Sizin için, sahiplenicilik, kıskançlık, nefret veya elde etme başlıklı konulardan sıyrılma zamanı olabilir.
Yılın ilk yarısında yeni bir işe başlayabilir, yeni bir iş ortamına kavuşabilir, iş de yeni yöntemler veya araçlar deneyebilir, yeni iş arkadaşları edinebilir veya iş yerinizde değişiklikler yaşayabilir veya sağlığınızı ilgilendiren değişiklikler(diyet, spor v.b) yapabilirsiniz.
Mart ayında koşuşturmayı bir kenara bırakıp kendinize zaman ayırmak, yeni yetenekler geliştirmek veya bazı özelliklerinizi parlatmak niyetindesiniz. Nisan ayında, iş hayatınız ve sevdiğiniz kişiler arasında bir denge yaratmakta zorlanabilirsiniz. Her iki alana koşturmak zor gelebilir. Bu esnada elinize geçen her bilgiye inanmamalı, yanlış anlaşılmalar dikkat etmelisiniz.

15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs 20 Ağustos tarihleri yolculuklar esnasında farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ya da kardeşlerinizi, akrabalarınızı veya komşularınızı içeren olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ya da karlı anlaşmalar, internet yoluyla para kazanma fırsatları, satış pazarlama veya yazılı ve sözlü iletişim alanlarında kendinizi gösterme fırsatları bulabilirsiniz. Arabanızı değiştirmek için de güzel tarihler.
Yılın ikinci yarısında, sosyalliğiniz artabilir, yeni çevrelere girebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Arkadaş çevreniz kanalıyla yeni kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Çevrenizin desteği ve yardımları size farklı alanlarda ivme kazandırabilir. Farklı davetlere katılmaktan sıkılmayacaksınız. Ancak, zaman zaman ruhen rahatlamak için spritüel çalışmalar yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz yılın ikinci yarısında. Şikayetler veya eleştiriler artabilir. Biraz depresif hissetme ihtimaliniz olabilir, ama bu sizi yeni madidatif çalışmalara yönlendirerek kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır.
Aynı zamanda, Temmuz sonu civarı(+/- 1,5 ay) dikkatli hareket etmeniz, sakarlıklara ve ufak tefek kazalara karşı tedbirli olmanız ve sağlığınızı ihmal etmemeniz gereken bir zaman dilimi. Yakın çevrenizden kişilerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz, sağlık başlıklı konular nedeniyle ziyaretler yapmanız veya sağlık sektörüyle ilgili uğraşlar edinmenizde söz konusu olabilir bir diğer ihtimal.
Eylül ayının ilk haftası sonrası, aşk hayatınız veya bazı sevgi temalı ilişkileriniz iyi gitmiyorsa veya yaratıcılık gerektiren işlerinizde aksilikler yaşanıyorsa, olayların olumlu yönde ilerleme ve düzelme ihtimali yüksek.
15 Kasım sonrası, evliliğinizi ve iş birliklerinizi ilgilendiren alanlarda daha politik olmak isteyebilirsiniz.
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştirecek olan Jüpiter, evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda size şanslar ve fırsatlar sunmaya başlıyor olacak.
Belli anlaşmalar, yazılı sözlü mecralar, satış pazarlama, internet, halkla ilişkiler, kısa yolculuklar, kardeşler, kuzenler, akrabalar veya komşular konularında olumlu gelişmelere veya farklı şanslara açık; Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aylarında iş hayatınıza veya sağlık konularına odaklanabileceğiniz; aşk hayatınızda, sevgi temalı ilişkilerinizde, çocuklarınızın hayatlarıyla ilgili konularda veya yaratıcılık gerektiren işlerde artan talep ve sorumluluklarla uğraşmanızı gerektirebilecek yıldasınız kısaca.

2018 İkizler burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?
Burcun Özellikleri
Element: Hava
Niteliği: Değişken
Yönetici Gezegeni: Merkür
Değerli taşı: Turmalin
Zıt burcu: Yay
Felsefesi: Değişirim, gelişirim, düşünürüm
Uyumlu burçları: Terazi, Kova
Finansal olarak uyumlu burcu: Yengeç
Evlilik veya ortaklık burcu: Yay
Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Terazi

ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Hayallerinizdeki işe veya iş ortamına kavuşabilirsiniz
Sevgili İkizler, Akrep burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayının ikinci haftasından beri 6.evinizde bulunuyor. Jüpiter 6. Evinizde, bu evin, iş, iş ortamı, işle bağlantılı kişiler, çalışma arkadaşları, çalışanlar, verilen ve alınan hizmetler, sağlık, hijyen, evcil hayvanlar başlıklarını içeren konularında size fırsatlar yaratmaya, olanaklar sunmaya veya sizi koruması altına almaya 2018 Kasım ayının ikinci haftasına kadar devam edecek.
Bu esnada, iş değiştirebilir, mevcut işinizde daha rahat çalışma koşullarına kavuşabilir, istediğiniz türde çalışma arkadaşları bulabilir, verdiğiniz hizmetlerin daha fazla beğenildiğini gözlemleyebilir, iş ilişkilerinizi güzelleştirebilir veya iş hayatınızı kolaylaştıracak ekipmana kavuşabilirsiniz. Ya da genel anlamda günlük hayatınızda aldığınız hizmetler açısından daha tatmin edici bir süreç olabilir. Sağlığınız da Jüpiter tarafından desteklenecektir bu dönemde.

Yeni çalışma arkadaşları, yeni görevler, yeni işler, yeni meslektaşlar ya da çalışanlar gündeme gelebilir ya da yaptığınız işlerde yöntem değişikliğine gidebilir ve işlerinizde verimi arttırabilirsiniz. Tüm bu alanlarda şanslısınız İş arayanlar istediği türde bir iş bulma şansını yakalayabilirler veya istedikleri çalışma koşullarına kavuşabilirler ya da bir süredir çalıştığınız yerden veya çalışma arkadaşlarınızdan memnun değilseniz, işlerin değişmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz. Bir iş ya da görev değişikliği söz konusu olabilir. İş verenler içinse, verimli, işinde tecrübeli ve tam istedikleri türden kişilerle çalışma imkanı oluşabilir. İş seyahatlerinde artış da görülebilir.
15 Ocak, 15 Nisan ve 13 Eylül tarihleri civarında iş hayatınızı ya da emekliliğinizi ilgilendiren başlıklarda belli koşullar üzerinde olumlu geçen pazarlıklar söz konusu olabilir.
25 Mayıs ve 19 Ağustos civarında, iş hayatınızda gönlünüzden geçen değişiklikleri yapabilir veya bir iş değişikliğine kadar gidebilirsiniz. Hayallerinizdeki iş sizi bulabilir veya diğer yılların aksine ayağınızı kaydırmak ya da sizi sabote etmek isteyen iş arkadaşlarının yerini birer koruyucu melek alabilir.
Sağlığınızda olumlu gelişmeler olabileceğine değinmiştim malum. Aman! Bu esnada kilo almamaya dikkat edin sevgili İkizler!

GENEL DURUM:
Sevgili İkizler evlilik, yakın ikili ilişkiler veya iş birlikleri başlıklarında yaşadığınız 2,5 yıllık sınavlarınız sona erdi. Bu alanlarda türlü testlerden geçtiniz ve derslerinizi öğrendiniz. Bu yıl Ocak sonundan itibaren 18 Mart tarihine kadar, aynı alanlarda işleriniz hızlanıyor, daha verimli ve doyurucu bir sürece giriyorsunuz.
Ev, yaşanılan yer, aile ve kariyerle ilgili konularda istikrarı yakalayacağınız yıl olabilir. Ancak, sorumluluklarınızı ihmal etmemeniz, devamlılığa önem vermeniz ve çok çalışmanız gerekecek. Kariyerinizi ilgilendiren konularda yaratıcılığınız yüksek, vizyonunuz genişliyor ve kafanız netleşiyor. Etkili pozisyondaki kişilerle ilişkileriniz size avantaj kazandırabilir veya bu kişilerin desteğini yanınızda hissedebilirsiniz. 15 Kasım sonrası, iş hayatınız, imajınız veya kariyeriniz açısından üst pozisyondaki kişilerle veya yöneticilerinizle olumlu ilişkiler kurabilirsiniz.
Fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı ihmal etmemelisiniz veya bu anlamda bünyenizi kuvvetlendirecek başlangıçlar yapabileceğiniz yıldasınız. İşle ilgili değişiklikler veya beklenmedik durumlar nedeniyle yoğun çalışmalarınız ya da yorgunluklarınız söz konusu olabilir ya da kilo alabilirsiniz. Ancak, iş hayatınız olumlu veya üzerinde yoğunlaştığınız işler akıcı ilerliyor yıl genelinde. Yeni iş fırsatlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Özellikle Ocak ayı iş hayatı, yapılacak işler ya da sağlık başlıklarında oldukça olumlu etkilere sahip.
ÖZGÜN FİKİRLERİNİZLE DİKKATLERİ ÜZERİNİZDE TOPLUYORSUNUZ
15 Mayıs sonrası burç değiştiren Uranüs, ruhsal sağlığınızı ve yaratıcılığınızı olumlu anlamda etkilemeye başlıyor. Önümüzdeki 8 yıllık süreçte eksantrik fikirlerinizle dikkat çekebilir, fark yaratabilirsiniz. Alışılmadık şeyler deneme arzunuz zaman zaman sizi utandırabilir. Gizli çalışmalar, arka planda yürütülen işler açığa çıkabilir veya bazı konularda odaklanma sorunu da yaşayabilirsiniz. Metafizik veya spritüel konulara ilginiz de artabilir bu süreçte.
Ocak ayı(+/- 2 ay içinde) kısa mesafeli yolculuklar, yakın çevre ilişkileri(kardeşler, akrabalar, komşular v.b), yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama v.b konularda belli olaylar hızlanabilir, sonuçlanabilir veya sonlanabilir ya da yeni teknolojik bir alet veya araba satın alabilirsiniz. Kardeşlerinizle ya da komşularınızla daha sık görüşmeleriniz olabilir ya da sosyal medya, bilişim, internet, basılı yayınlar veya kitaplar konusunda kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz.

Yılın ilk yarısında seyahat fırsatlarının arttığına şahit olabilir, uzun süreli seyahatlere çıkabilir, yeni kurslara veya eğitimlere başlayabilir, yeni kültürlerle veya felsefelerle tanışabilir, uzak akrabalarla ya da yabancılarla görüşmeleri arttırabilir, yurtdışı bağlantılı işlerle ilgilenebilirsiniz. Uzaklarla bağlantılı başlıklar yenilikler içeriyor. Sadece Mayıs ayının son iki haftasında, bu başlıklarda daha dikkatli hareket etmeniz gerekebilir. Mart ayında, evinizi veya kariyerinizi ilgilendiren konular ön plana çıkmaya başlayabilir. Nisan ayında, partnerinizin gelirleri, ortak kaynak kullanımı gerektiren konular(kredi, burs, sponsorluk, vergi, sigorta, tazminat, prim, miras, nafaka v.b), beklenmedik durumlar ön plana çıkabilir. Harcamalarınız ya da bazı konularda endişeleriniz artabilir. Maddi manevi kendinizden neler verdiğiniz üzerine daha fazla düşünmeye başlayacağınız süreçte olacaksınız. Hukuki başlıklı konular ortaya çıkarsa, doğru kişilerle ilerlemeye bakmanızda fayda var. Mayıs ayında da, bu anlamda kendinizi doğru ifade etmeniz gerekebilir.

15 Ocak- 15 Nisan ve 25 Mayıs 19 Ağustos tarihlerinde işle ilgili seyahatleriniz artabilir veya işinizi ya da sağlığınızı ilgilendiren olumlu haberler alabilirsiniz. Yeniden yapılanma dönemindesiniz.
Yılın ikinci yarısında, gelirlerinizi arttırmanızı sağlayacak yenilikler söz konusu olabilir, yeni işe başlayabilirsiniz, ek gelir kaynakları bulabilirsiniz. Maddi anlamda büyüme sürecindesiniz. Aynı zamanda yeni anlaşmalar, kardeşleri, akrabaları ya da komşuları ilgilendiren konulara yoğunlaşmalar, satı pazarlama faaliyetlerinde yenilenme, kitap çıkartma, yeni bir kampanyaya başlama, internet sitesi açma, sosyal medyada kendini gösterme v.b konularla uğraşabilirsiniz. Verimliliğinizin artacağı 6 aylık süreçtesiniz.
27 Temmuz (+/- 1,5 ay boyunca) civarı tarihlerde, seyahatler, yurtdışı başlıklı işler, eğitim hayatı, kurslar ya da ruhsal ihtiyaçlar anlamında beklenmedik olaylar nedeniyle zayıf duruma düşebilirsiniz. Ani olayları veya radikal değişiklikleri akla getiren bir süreç olabilir. Uzaktaki yakınların, hukuki kimliği olan kişilerin veya öğretmelerin artan talepleri sizi yorabilir. Ani tepkiler vermek yerine, düşünerek ve bilgilenerek hareket etmeniz gereken süreçte olacaksınız. Maddi, ortak kaynak kullanımı gerektiren veya hukuki başlıklarda kendinizi geliştirmenizi veya bilginizi arttırmanızı gerektirecek gelişmelere açık yıldasınız. Bu esnada parasal harcamalar yüksek olabilir.
Kasım ayında eğitimler, seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler, dış ticaret v.b başlıklı konulardaki hızlı tempo sona eriyor. Dikkatiniz kariyerinize kayıyor, sıkıntılı olduğunuz alanlarda farklı başlıkların ortaya çıkmasıyla kafanızı dağıtma şansı buluyorsunuz.
Kasım ayının ikinci yarısından burç değiştiren Jüpiter evlilik, iş birlikleri, ikili ilişkiler başlıklarında şanslar ve fırsatlar sunmaya geliyor.
KASIM AYINDA ŞANSLI ALANLAR DEĞİŞİYOR
2018 Kasım ayı sonrası bir yıl boyunca, ikili ilişkilerinizi, iş birliklerinizi veya ortaklıklarınızı geliştirmenizi sağlayabilecek fırsatlar artıyor. Kırgınlıklar varsa, düzeltme ihtimali doğabilir. İlişkilerinizde duygusal bir boyut yakalayabilir, bir yerine iki kişi olmanın değerini anlayabilirsiniz. Evlilikler veya ortaklıklar gündeme gelebilir. Jüpiter’in burç değiştirmesi ile birlikte 10 Eylül sonrası ikili ilişkilerde her anlamda şansınız artıyor ve bir yıl sürecek olumlu bir döneme giriş yapıyorsunuz. Evliliklerde, uzun süreli beraberliklerde, iş birliklerinizde veya ortaklıklarınızda uyumu yakalayabileceğiniz bir dönemde olacaksınız.


ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR
Parayı nasıl kullanacağınızı öğreniyorsunuz

Satürn son 2,5 yıldır Yay burcunda ve sizin ikili ilişkilerinizi temsil eden 7.evinizdeydi. Bu esnada ilişkiler, ortaklıklar veya iş birlikleri anlamında türlü çeşitli sınavlardan geçtiniz. İlişkilerin gerçek doğası hakkında yaşamsal tecrübeler kazandınız ve oldukça zorlandınız. Bazılarınız boşandı, bazılarınız sorunlu ortaklıklar veya iş birlikleri nedeniyle sıkıntılar yaşadı.

Oğlak burcuna geçecek olan öğretmen gezegen Satürn 3 yıl boyunca, ortak kaynaklar, transformasyon, cinsellik, güç, değişim başlıklarını temsil eden 8. evinizde olacak. Parasal konularda artık yalnız başınızasınız, diğerlerinden gelecek yardımlar eskisi kadar olmayabilir. Satürn bu evden geçtiği süreçte, nafaka, borç meseleleri, kredi, miras, sponsorluk, vergiler, prim, sigorta, komisyon v.b başlıklarında ters giden konularda sizi zorlayarak tecrübe kazanmanıza neden olabilir. Eşinizin, annenizin, ortağınızın, aracı kişi ve kurumların ya da iş birliği içinde olduğunuz veya iş birliği yapmanız gereken kişilerin ya da kurumların maddi durumlarına değil, sadece kendinize güvenerek ilerlemeniz gerekliliğini anlamanızı sağlar. Oğlak burcundaki Satürn yüzleşmekten korktuğunuz bilinçaltı gerçekleri su üstüne çıkartabilir. Ya da üstlendiğiniz maddi manevi sorumluluklar veya görevler ya da düşmanca hareketleri olan kişiler kendinizi toplamanız gerektiğini anlamanıza yardım edebilir. Aynı zamanda, libidonuzu kontrol altında tutmanız gerektiğini anlayacağınız, cinsel eğilimlerin veya tutkuların test edildiği 3 yıllık sürece giriyorsunuz.


Sevgili İkizler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.


2018 YENGEÇ burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?

Burcun özellikleri:

Element: Su
Niteliği: Öncü
Yönetici Gezegeni: Ay
Değerli taşı: İnci
Zıt burcu: Oğlak
Felsefesi: Sezerim, çabuk anlarım, hissederim
Uyumlu burçları: Akrep, Balık
Finansal olarak uyumlu burcu: Aslan
Evlilik veya ortaklık burcu: Oğlak
Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Akrep

ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Aşkta son 12 yılın en güzel dönemi
Geçtiğimiz Ekim ayının 2.haftasında, aşk ve yaratıcılık evinize giren şans, bolluk ve fırsatlar gezegeni Jüpiter önümüzdeki Kasım ayının üçüncü haftasına kadar, son 12 yılın en doyurucu aşklarını, mevcut ilişkinizde en romantik anları, keyifli yurtdışı seyahatlerini ya da yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından bakıldığında keyifli fikir, plan veya projeleri gündeminize taşıyor. Aynı zamanda, çocuk sahibi olmak isteyen Yengeç’lerin bu istekleri gerçek olabilir veya çocuklarını ilgilendiren sevindirici haberler ve olaylar yaşayabilirler bu yıl içerisinde. Hiçbiri olmazsa, yılın Nisan ayı hariç son derece eğlenceli aktivitelerle geçeceğinden ya da yeni hobiler edineceğinizden emin olabilirsiniz. Tam bir parti havasındasınız! Kendinize güveniniz de artıyor.
Bekar Yengeçler birden fazla kişiyle aynı an da flört etmemeye çalışmalılar. Bu kadar çok insan tarafından ilgi görmek, artan davetler ve keyifli aktiviteler bu alanlarda 2018’in unutulmaz olmasını sağlayacaktır. Evli veya uzun süreli ilişkisi bulunan Yengeç’ler de, ilişkilerini canlandırma ve bağlarını kuvvetlendirme şansı bulabilir, partnerleriyle birlikte romantik ve eğlenceli planlar yapabilirler. Sadece bu değil, diyelim ki, siz aşkta çok fazla hareket yaşamadınız, o zaman kendinizi ifade etmenizi sağlayacak yaratıcı fikirleriniz, renkli projeler, işlerinizi daha iyi sunmanızı ya da satmanızı sağlayabilecek yeni düşünceler 2018’e hareket getirebilir. Ya da çocuklarınızla ilgili gelişmeler veya çocuklarınızla birlikte yapacağınız tatiller içinizi ısıtabilir. Belki de beklenen çocuk gelir!
15 Ocak, 15 Nisan ve 13 Eylül civarı tarihler, yukarıda yazdığımız başlıklar açısından şanslı tarihler, bağlayıcı sözler verebilir, ilişkilerinizi bir sonraki aşamaya taşıyabilirsiniz. İş ilişkileriniz ve özel ilişkiler anlamında geçerli tarihler bunlar.

GENEL DURUM:

Sevgili Yengeçler bu yılın önemli olaylarından birisi, bu yıl Temmuz ayında burcunuzda başlayacak olan tutulmalar zinciri. Dolayısıyla yılın ikinci ayından itibaren dış görünüşünüzde ve imajınızda değişiklikler görmeye başlayabilirsiniz veya dış dünyayı algılama biçiminiz farklılaşabilir, dünyayı farklı gözlerle görmeye başlayabilirsiniz.
İkili ilişkileriniz, evliliğiniz, evlilik planlarınız veya iş birliklerinizle ilgili başlıklarda sınavlarınız artabilir. Artan şikayet ve eleştirilerle uğraşabilirsiniz veya düşmanlarınızla ilişkileriniz gergin etkiler altında derinleşebilir. Alacağınız kararların ya da hareketlerinizin bol bol sorgulanabileceği veya eleştirilebileceği yıldasınız. Ancak, kariyerinizi veya evinizi, ailenizi ya da yaşadığınız yeri ilgilendiren başlıklar daha sakin ve istikrarlı akıyor olacaktır son iki yıla kıyasla.
ÇEVRENİZ DEĞİŞİYOR!
Aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz, çocuklarınızla ilgili konular veya yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından şanslı ve bereketli gelişmelere açık yıldasınız. Ocak ayında, sevgi temalı ilişkileriniz besleniyor, çocuklarınız yüzünüzü güldürüyor veya yeni aşklara açıksınız diyebilirim Niobe’ce. Mayıs 2018 sonrasında sosyal çevrenizi tamamıyla farklılaştıracağınız, yepyeni ve farklı kişilerle arkadaşlıklar kurabileceğiniz, ufkunuzu açacak, hayatı farklı şekilde görmenizi sağlayacak çevrelere gireceğiniz 8 yıllık süreç başlıyor. Teknolojiyi ve güncel modayı daha fazla takip etmeye başlayabilir. Bu yollarla dahi çevre değiştirebilirsiniz. Mayıs sonrasındaki 8 yıl bu yıl çok hissetmeseniz de 2019 dan sonra daha fazla belirginleşecek şekilde daha elit veya rafine kişilerle arkadaşlıklar kurmaya başlayabilir ve sosyal çevrenizin tamamen değiştiğini görebilirsiniz.

Ocak sonu(+/_ 1,5 ay etkili) civarında, maddi başlıklı konularda sonuçlanma enerjileri devrede. Gelirlerinizi arttırmanın yeni yollarını arayabilirsiniz. Maddi açıdan yeni iş birlikleri arayışının veya yeni düzenlemelerin olumlu sonuçları olabilir. Aramadan fırsat yaratmak zor olacaktır.
Ancak, yılın ilk yarısında partnerinizin gelirlerindeki artış veya ortak kaynak kullanımı gerektiren konulardaki, (kredi, vergi, nafaka, miras, tazminat, sigorta, burs, sponsorluk v.b)yeni gelişmeler nedeniyle eliniz bollaşabilir. Bu esnada, artık işinize yaramayan şeylerden kurtulabilir, eski eşyaları paraya çevirebilirsiniz.
Mart ayında, biraz kafa dinlemek size iyi gelebilir, daha rahat nefes alabilirsiniz. Seyahatler veya tatil fırsatları söz konusu olabilir. Nisan ayında, evliliğiniz, iş birlikleriniz, evlilik planlarınız veya özel ilişkileriniz açısından hem olumlu hem de olumsuz gelişmeler ard arda gelebilir. Elinize geçen bilgilerin doğruluğuna ve yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz. Bu alanlarda hassasiyetler ya da sınırlandırmalar oluşabilir. Bazı şeyler ters giderse akışta kalmanın daha doğru olabileceği ay. Kendi beklentilerinizle diğerlerininki arasında denge bulmanız gereken süreçte olacaksınız. Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren eşinizin, partnerinizin veya birlikte iş yaptığınız kişilerin maddi durumlarındaki değişiklikler sizi de etkileyebilir veya yeni gelir arayışlarına şahit olabilirsiniz. Bu kişilerle ego savaşlarından kaçınmalısınız. Zira gelirleri veya verdikleri bağlayıcı sözler ya da belli anlaşmalar başlıklarında zor ve yorucu aylar(15 Kasım’a kadar) geçiriyor olabilirler.
Ocak ayının son iki haftası ve 15 Nisan aralığı ve de Mayıs sonu ve Ağustos’un son haftasına kadar olan süreçte sevgi dolu etkiler veya aşk hayatınızda yenilikler, evlilikle ilgili olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Sevgi temalı ilişkilerinizi destekleyen haberler sizi mutlu edebilir. Eğlenceli seyahatlere çıkarak rahatlayabilirsiniz. Yaratıcılık isteyen işlerde kendinizi gösterebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Temmuz ayının son haftası (+/- 1,5 ay boyunca) civarında, partnerinizin hayatındaki olaylar, artan harcamaları ya da beklenmedik durumlar yaşamınızda değiştirici ve dönüştürücü etki yaratabilir. Planlanmadık gelişmelere uygun tavır almanız gerekebilir. Sosyal aktiviteler veya yardıma ihtiyacı olan bir tanıdığınız nedeniyle maddi manevi karışıklıklar yaşayabilirsiniz.
Yılın ikinci yarısında, maddi açıdan para çıkışlarına açık aylarda olabilirsiniz. Bazı gelirlerinizde azalmalar olabilir, ama işle ilgili yeni anlaşmalarınız da söz konusu. Karmaşık ilişki ve iş birliklerini sonlandırabilirsiniz.
6 Eylül sonrasında karışıklık yaşanan konularda çözülmeler yaşanabilir. İlişkilerde samimiyet ve yakınlık önem kazanacak.
15 Kasım sonrasında, seyahatler, kurslar, seminerler, dış ticaret, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler kanalıyla biraz rahatlama sağlayabilirsiniz.

Şanslı alanlar değişiyor!
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştirecek olan Jüpiter sağlık ve iş hayatınızı ilgilendiren alanlarda şanslarınızı arttırmaya başlayacak.
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren, şanslarınız iş ve sağlık alanlarına kayıyor olacak. Yeni bir iş, yeni bir iş metodu, yöntemi, teknolojisi, yeni ve faydalı iş arkadaşları ya da verimli çalışanlar gündeme gelebilir. Mevcut işinizde mutlu değilseniz, Kasım ayından itibaren 12 ay boyunca iş hayatınızın istediğiniz şekli aldığını veya iş de daha keyifli olduğunuzu görebilirsiniz. Sağlık başlıklı konularda da koruma altındasınız.
Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aralığı maddi bakımdan iniş çıkışlı aylar olabilir.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR
İş ortamında rahatlama
Son üç yıldır, iş yerinizle veya iş de ki çalışma arkadaşlarınızla ya da çalışma koşullarınızla ilgili sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz sevgili Yengeçler. Hatta, belki de bir çok iş değiştirdiniz.
İşveren konumundaysanız, kafanızdaki verimli ve tecrübeli çalışma arkadaşlarını bulamadınız veya bu kişilerle ilişkilerde oldukça zorlandınız. İşte tüm bunların nedeni, üç yıldır iş ve sağlık alanlarınızda sizi test eden, sınırlandıran ve engellenmiş hissi yaratan, eğitici gezegen Satürn’dü.
İLİŞKİLER TESTTEN GEÇİYOR
Sevgili Yengeçler, geçtiğimiz yıllarda aşk hayatınız ve sosyal yaşamınız açısından olumlu gelişmeler söz konusuydu. Bu yıl ise, 3 yıl için, bu sefer, 7.evinize girecek olan Satürn ikili ilişkilerinizi (evlilikler, düşmanlar, düşmanca hareketler, iş birlikleri, uzun süreli beraberlikler, anlaşmalar ya da ortaklıklar v.b) türlü testlerden geçirerek sizin bu alanda belli bir disiplin kazanmanıza yardım edebilir. Evlilikler, iş birlikleri, uzun süreli beraberlikler, anlaşmalar ya da ortaklıklar esnasında kopuşlar yaşamamak için ilişkilerin gerektirdiği sorumlulukları ya da olası düşmanları daha fazla ciddiye almak veya tartışmalı ortamlar ya da gergin olaylar söz konusu olduğunda sakinliği korumak bu süreci en faydalı şekilde kullanmanızı sağlayabilir. Partnerlerinizin bilmediğiniz taraflarını görebilir, düşmanlarınızın farkına varabilir veya siz, beklentileri yerine getirmekte zorlanabilir, engellenmiş veya kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Satürn’ün 7.evinizdeki ziyareti sona erdiğinde, birliktelikleri, ikili ilişkileri ve ilişkilerdeki sorumluluklarınızı daha fazla ciddiye almış olacaksınız. Üç yıllık süreç tamamlandığında, sadece kendi isteklerinizin ve beklentilerinizin değil, karşı tarafın istek ve beklentilerinin ve de hayatınızda ki yerlerinin farkına varmış olabilirsiniz. İlişkilerde olgunlaşma zamanı.

Sevgili Yengeçler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın ASLAN burcu ile devam edeceğiz…ASLAN
2018 Aslan burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?
Element: Ateş
Niteliği: Sabit
Yönetici Gezegeni: Güneş
Değerli taşı: Yakut
Zıt burcu: Kova
Felsefesi: Güçlüyüm, çekiciyim, yapabilirim
Uyumlu burçları: Koç, Yay
Finansal olarak uyumlu burcu: Başak
Evlilik veya ortaklık burcu: Kova
Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Yay

ŞANSLAR FIRSATLAR
Ev ve aile konularında şanslar!
Daha güzel bir eve geçmek istemez misiniz?
Şans, bolluk ve fırsat gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayından beri, eviniz ve ailenizle ilgili olumlu gelişmeleri müjdeliyor ve bu durum 2018 Kasım ayının ikinci haftasına kadar devam ediyor Sevgili Aslanlar. Başınıza gelen pek çok olayda aileniz en büyük yardımcınız ya da aile fertleriyle uzun zamandır olmadığı kadar bir araya geliyorsunuz veya gelebilirsiniz. Ev de yapılan veya yapılacak olan değişiklikler, tadilat, dekorasyon, ev alım satımı ve kiralama türünde olaylarda yakalanabilecek şanslar gündeme gelebilir. İyi bir ev arkadaşı bulabilir ya da sorunlu ev arkadaşlarından, ev sahiplerinden veya kiracılardan kurtulma türünde olaylar yaşayabilirsiniz. Uygun fiyatlı evler veya ev eşyaları bulabilir ya da tam tersi, değerinin üzerine kiralayacağınız veya satabileceğiniz gayrimenkulleriniz yüzünüzü güldürebilir. Ya da arabanızı yenileyebilir veya arabanız yoksa bir araba sahibi olabilirsiniz. Aile üyelerini ilgilendiren keyifli gelişmeler(evlenenler, çocuk sahibi olanlar, yakına taşınan akrabalar v.b) sizi sevindirebilir. Daha büyük bir eve geçebilirsiniz. Kısaca, bu yıl, kendinizi gelecekte güvence altında hissetmenizi sağlayabilecek adımlar atabilirsiniz sevgili Aslan’lar. Ancak, bu alanda harcamalar yaparken veya borçlanırken, Satürn’ün konumu nedeniyle yine de çok dikkatli olmalısınız.
Jüpiter 4.evinizde ilerlerken, geçmişimizi ve atalarımızı merak etmemize de sebep olur. Aniden soy ağacınızı araştırmaya başladıysanız veya başlarsanız nedeni Jüpiter’dir hatırlatmak istedim Niobe’ce.


Tutulmalar burcunuzda sizi yenilenmeye zorluyor!

Bu yıl burcunuzda meydana gelecek tutulmalar, geçmişe bir çizik atıp yepyeni bir dünyaya giriş yapmanızı sağlayabilir. İş hayatınızda ve ikili ilişkilerinizde ilişkilerinizi revize edeceğiniz veya yenileyeceğiniz ya da bir sonraki aşamaya taşıyacağınız bir yıldasınız. Hayatınızın sorumluluğunu yalnız başınıza almak isteyeceksiniz veya almak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle Temmuz doğumlu Aslanlar için, Mayıs ve 7 Kasım tarihleri arasında imajınızı veya kariyerinizi ilgilendiren beklenmedik değişiklikler ön plana çıkabilir.

GENEL DURUM:
Bu yıl meydana gelecek tutulmalar dış görünüşünüz, dünyayı algılama biçiminiz, evliliğiniz, ikili ilişkileriniz veya düşmanlar başlıklarında hızlı değişikliklere işaret ediyor. Kendi düşünceleriniz ve değer yargılarınızla diğerlerininki çarpışabilir. Olumlu ve olumsuz anlamda tecrübe kazanacağınız bir yıla giriş yapıyorsunuz.
Ocak ayı başta olmak üzere evinizi, yaşadığınız yeri veya ailenizi ilgilendiren alanlarda değişimlere ve yeni gelişmelere açık yıldasınız. Bu alanlardaki sorunları çözebilir veya yeni bir eve taşınabilirsiniz.
MAJÖR DEĞİŞİMLER
Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren, kariyerinizi veya toplum içindeki imajınızı ilgilendiren alanlarda beklenmedik ve farklı gelişmelere açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz. Önümüzdeki 8 yıl içerisinde, kariyerinizi ilgilendiren başlıklar bambaşka bir yöne evrilebilir, fazla teknik ya da tuhaf yöneticilerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Teknoloji tabanlı, elektrik elektronik veya bilişimle ilgili alanlarda çalışmalarınız olabilir. Yaratıcı başlıklara yönelebilirsiniz. Ancak konu her ne olursa olsun, hayatınız açısından yepyeni ve beklenmedik durumları içerisinde barındırıyor olacak.
İş hayatınızı, çalışma yöntemlerinizi, çalıştığınız yeri, çalışma arkadaşlarınızı ya da sağlık başlıklarını ilgilendiren alanlarda son yılların en yoğun temposunu yaşayabileceğiniz bir yıla giriş yapıyorsunuz sevgili Aslanlar. Planlı programlı ve yılmadan çalışmanız, aynı zamanda doğru zaman yönetimine önem vermeniz gerekecek.
Ocak ayının son günleri civarında(+/- 1.5 ay boyunca etkili), duygusal anlamda sizin için önemli bazı konular sonuçlanabilir. Değişiklikler süreci 1,5 yıla kadar devam ediyor olacak. Şubat ayında başka konulara odaklanıyor ve hız kazanıyorsunuz. Yaratıcılık gerektiren işleriniz veya romantik bir durum sonlanabilir. Ancak, evliliğinizi yenilmek, yeni bir boyuta taşımak, evlenmek veya yeni iş birlikleri ya da yeni özel ilişkiler kurmak açısından önemli 6 aylık süreçte olacaksınız. Mart ayında parasal konular diğer başlıkların önüne geçebilir. Biraz rahatlama zamanıdır.
Nisan ayında iş hayatınız, çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz, çalışma ortamınız veya iş de kullandığınız yöntemler açısından önceliklerinizi belirleyebileceğiniz bir ay. İş hayatınıza fazla zaman ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda geçmişten gelen projeler veya işler tekrar ele alınabilir ya da üzerinden geçilebilir. Ancak, elinize geçen bilgilerin doğruluğunu sorgulayarak hareket etmeniz gereken zaman diliminde olacaksınız. Sağlığınızı ilgilendiren olumlu değişiklikler yapabilir, sağlıklı yaşama önem verebilirsiniz. Nisan ayından itibaren Kasım ayı ortalarına kadar eviniz, aileniz veya aşk hayatınız ve iş yaşamınız arasında denge kurmak zor olabilir.
Ev almak veya değiştirmek için uygun zamanlar
15 Ocak- 15 Nisan ve 25 Mayıs- 20 Ağustos tarihleri civarında, evinizi, gayrimenkullerinizi veya ailenizi ve aile üyelerinizin hayatlarını ilgilendiren alanlarda şanslısınız, bu konularda yeni haberler alabilirsiniz. Yeni bir ev sahibi olabilir, yeni bir eve taşınabilir, evinizde dekoratif değişiklikler yapabilirsiniz.

Yılın ikinci yarısında, arka planda yürütülen işler, gizli çalışmalar veya yalnız başınıza yürüttüğünüz faaliyetler açısından yoğun bir süreç olabilir. Kendinizi güvende hissetmek ve ruhen rahatlamak için yeni plan ve projelere yönelebilirsiniz.
İlişkiler dikkat gerektiriyor!
Temmuz sonu (+/- 1,5 ay boyunca) evliliğinizi, ikili ilişkilerinizi veya iş birliklerinizi ilgilendiren balıklarda sonlanma ve/veya sonuçlanma enerjileri devreye giriyor. Karşı tarafın artan istek ve ihtiyaçları, belki de sağlık kontrolleri ya da artan eleştiri ve şikayetler yorucu olabilir. İş hayatınızdaki yoğunluk nedeniyle bu alanlara zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Ne kadar yetenekli ve enerjik olduğunuzu test edeceğiniz süreçte olacaksınız.
Ağustos ayı, zorlu başlangıçların ilk işaretlerini görmeye başlayacağınız, ama aslında 6 ayı kapsayan dönüştürücü değişiklikler zamanı olabilir. İş yerinizi ilgilendiren değişiklikler veya artan harcamalar söz konusu olabilir yılın ikinci yarısında.

6 Eylül sonrasında zor ilerleyen ya da sağlıkla bağlantılı kişilerle ilgili başlıklarda rahatlamalar olabilir.
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren, ortaklarınızın, iş birliği içinde olduğunuz kişilerin veya partnerinizin gelirlerini ilgilendiren gelişmelerle ilgili bir şeyler yapmanız gerekebilir.
Kasım’da şanslı alanlar değişiyor!
15 Kasım sonrasında burç değiştirecek olan Jüpiter ise, aşk hayatınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi, çocuklarınızın hayatlarını veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren başlıklarda şanslarınızın arttığına ve artacağına dikkat çekiyor. Kasım ayının ikinci haftasında Yay burcuna geçecek olan Jüpiter, o tarihten itibaren bir yıl içerisinde size aradığınız aşkı getirebilir! Evliyseniz veya uzun süreli bir ilişkiniz varsa, ilişkiniz bir adım yukarı taşınabilir ya da paylaşılan duygular artabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler çocuk sahibi olabilirler veya çocuğu olanların çocuklarıyla ilgili gelişmeler yüzlerini güldürebilir. Aynı zamanda yaratıcılığınızın yükseldiği ve yaratıcılık gerektiren işlerde ve projelerde son 12 yılın en verimli çalışmalarını ortaya koyabileceğiniz bir süreçte olacaksınız.

Kısaca özetlersek, yıl genelinde ev ve aile başlıklı konularda şanslısınız, ama iş hayatınızı veya sağlık başlıklı konuları ilgilendiren alanlarda koşuşturmalar artıyor. Ocak Şubat, Temmuz Ağustos aralığı evlilik ve özsaygı başlıklarında yapılması gereken şeyler olabilir derim Niobe’ce.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR BÜYÜME

Son 2,5 yıldır 5.evinizde bulunan eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn, 5. evinizin başlıklarını (aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz, yaratıcılık gerektiren işler, çocuklarla ilgili gelişmeler v.b) ilgilendiren konularda sizi adeta teste tabii tuttu ve sabrınızı sınadı. Bu süreçte, çocuklarınızı ilgilendiren konularda çok fazla sorumluluk almış veya çocuk sahibi olmak istemenize rağmen bu alanda zorluk yaşamış olabilirsiniz(Satürn bu evden çıkınca önünüz açılacaktırJ). Aşk hayatınız istediğiniz gibi gitmemiş ya da mevcut partnerinizle aranıza iş ya da başka mesuliyetler nedeniyle mesafe girmiş olabilir veya birbirinizden biraz soğumuş olabilirsiniz. Ya da yaşça sizden oldukça büyük veya despot birisiyle yaşadığınız bir ilişki nedeniyle biraz olgunlaşmış veya zorlanmış olabilirsiniz. Eğlenceli aktiviteler ve sportif faaliyetler de bu evin konuları arasında olduğu için 2,5 yıldır hayatınız biraz renksiz, hatta yalnız geçmiş olabilir. Satürn’ün dersleri aşka ve hayata farklı bakmanızı ve bu alanlarda beklentilerinizi değiştirmenizi sağladı. Artık derin bir nefes alabilirsiniz Sevgili Aslanlarr. Zira Satürn bir daha 30 yıl boyunca bu alanlara uğramamak üzere haritanızı terk etti.
Bu yıl, eğitmen gezegen 6.evinize geçiyor ve bu sefer 2.5 yıl boyunca yoğun çalışmalar, detaylı hizmetler, hastalıklar, zayıflıklar, kiracılar, evcil hayvanlar, sağlık, görevler, yükümlülükler, çalışma arkadaşları v.b alanlarında size yeni şeyler öğretiyor, zorlayıcı ve olgunlaştıran derslerine başlıyor. Bu süreçte, aşırı iş yükü, daha önceden alışmadığınız görev ve sorumluluklar, iş arkadaşlarıyla problemler, yetersiz çalışanlar veya işten ayrılanlar, olumsuz iş koşulları türünde olaylarla uğraşmanız gerekebilir. Siz her şeye rağmen uyumlu ilişkiler kurmaya çalışmalı, tüm olumsuzluklara rağmen disiplininizi bozmayarak işlerin altından kalkmalısınız. Önümüzdeki 2,5 yıl boyunca sağlığınıza ve vücudunuzdan gelen sinyallere de dikkat etmeniz gerekiyor. Aşırı iş yükü ve stres sizi yorabilir. Sağlıklı beslenmeye ve uyumaya çalışmalısınız. İş hayatınızı hafife almamanız gereken bir süreçte olacaksınız sevgili Aslanlar.

Sevgili Aslanlar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın BAŞAK burcu ile devam edeceğiz…


2018 BAŞAK burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?

Burcun Özellikleri

Element: Toprak
Niteliği: Değişken
Yönetici Gezegeni: Merkür
Değerli taşı: Safir
Zıt burcu: Balık
Felsefesi: Titizim, seçiciyim, çözebilirim
Uyumlu burçları: Boğa, Oğlak
Finansal olarak uyumlu burcu: Terazi
Evlilik veya ortaklık burcu: Balık
Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Oğlak

ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Yakın çevrenizin olanaklarını kullanabilirsiniz
Kasım ayının ikinci haftasına kadar şans gezegeni Jüpiter, sizin için yazılı sözlü iletişim, yayıncılık, medya, halkla ilişkiler, eğitim, satış, pazarlama, fikirleriniz, akrabalar, komşular ve kısa mesafeli seyahatler başlıklarını temsil eden 3.evinizi koruma altına alacak ve bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, kendinizi her zamankinden çok daha iyi ifade edebilir, iletişim araçlarını(telefon, eposta, mesajlar, sosyal medya, medya v.b) en iyi şekilde kullanabilir, yeni şeyler öğrenmeye başlayabilir, okulunuzla ilgili şanslar yakalayabilirsiniz Sevgili Başaklar. Komşularınızı, kardeşlerinizi, teyze, kuzen v.b türünde akrabalarınızı ilgilendiren güzel haberler söz konusu olabilir. Evlenen veya çocuk sahibi olacak olan akrabalar yüzünüzü güldürebilir veya yakın çevrenizdeki kişilerin destekleriyle hayatınızda farklı olanaklara kavuşabilirsiniz veya diyaloglarınızı ve ilişkilerinizi kuvvetlendirebilir, varsa dargınlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Satış, pazarlama, yayıncılık, internet, ticaret, iletişim, yazarlık, insan kaynakları, danışmanlık, yazılım mühendisliği, halkla ilişkiler ya da eğitim alanlarında çalışan Başak burçları bu alanlarda başarı elde edebilirler veya daha kolay ilerleyebilirler. İçinizdeki yazar ortaya çıkabilir veya eğitim dalında çalışanlar tezlerini tamamlayabilirler ya da raporları için çok fazla dokümana erişim sağlayabilirler. Daha fazla öğrenmek ve öğretmek isteyeceğiniz bir yıldasınız. Web sitesi açmak veya kendi blogunuzu oluşturmak mı istiyorsunuz tam zamanı!
15 Mayıs 6 Kasım aralığında, bu başlıklarda özellikle şanslısınız. Yeni bir kitap çıkartabilir, önemli bir sayış gerçekleştirebilir, medyada ön plana çıkabilir veya eğitim hayatına geri dönebilirsiniz.
Ancak, 26 Haziran ve 28 Ağustos aralığında, iş ilişkilerinizde ve çalışma arkadaşlarınızla bağlantılarınızda biraz daha dikkatli olmanız gerekebilir. Zira, ekip çalışmaları, iş de paslaşmak ve iş birlikleri adına oldukça zor zamanlar olabilir.


GENEL DURUM:
İkili ilişkilerinizin ve iş birliklerinizin yanıltıcı etkilere maruz kaldığı, bazılarınızın pişmanlıklar yaşadığı bazılarınızın ise, ilişkilerinde partnerlerine bağımlılık dozunu fazla arttırdığı yıllardasınız son yıllarda olduğu gibi 2018de de. Ya da sıvılar, kimyasallar, sular, denizler, hava koşulları veya evcil hayvanlarla ilgili konulara ilginiz bu yıl da devam edebilir. Özellikle yılın son iki ayında, bu alanlardaki mesleklerde sınırlarınızı zorlayabilirsiniz.
Kasım 2018 sonrası ev ve aile başlıklı konuları toparlamanız daha kolay olabilir. Yılın son zamanlarında(2018), sizin için kilit pozisyondaki alanlarda hareketlilik yaşayabilirsiniz.
Ocak ayı başta olmak üzere yıl genelinde kardeşleriniz, kuzenleriniz, teyze, amca v.b akrabalarınız veya komşularınızla ilişkileriniz kanalıyla şanslar yakalayabilir veya bu ilişkileri güçlendirme şansı bulabilirsiniz. Ya da yazılı ve sözlü mecralarda kendinizi gösterebilir. Yeni teknolojik bir alet veya araba alabilirsiniz. Seyahatlerle ilgili konular çözüme kavuşabilir. Ocak ayında keyifli seyahatler söz konusu olabilir.
YURTDIŞI BAĞLANTILI İŞLER VE SEYAHATLER 8 YIL BOYUNCA ÖN PLANDA!!!
Mayıs ortalarından itibaren, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, yeni kültürleri tanıma, yeni hobiler edinme, eğitimler alma, medya, bilişim veya hukuk başlıklı konularda beklenmedik ve şanslı gelişmelere açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz. Yüksek eğitim almak için de uygun zamanlar olabilir.
Aşk hayatınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren başlıklarda zorluklar veya yorucu koşullarla karşılaşabilirsiniz yıl içerisinde. Aşk hayatınıza odaklanacağınız bir yıl olabilir. Çocuklarınızın hayatlarında olan bitenle daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz.
Ocak sonu civarında(+/- 1,5 ay), aklınız farklı konulara odaklanabilir veya farklı şekilde düşünmek durumunda kalabilirsiniz. Yüklerden kurtulmak ve size zarar veren ya da sizi yavaşlatan şeyleri geride bırakmak isteyebilirsiniz. Sizin için, sahiplenicilik, kıskançlık, nefret veya elde etme başlıklı konulardan sıyrılma zamanı olabilir.
İŞ KOŞULLARINIZ DEĞİŞEBİLİR
Yılın ilk yarısında yeni bir işe başlayabilir, yeni bir iş ortamına kavuşabilir, iş de yeni yöntemler veya araçlar deneyebilir, yeni iş arkadaşları edinebilir veya iş yerinizde değişiklikler yaşayabilir veya sağlığınızı ilgilendiren değişiklikler(diyet, spor v.b) yapabilirsiniz.
Mart ayında koşuşturmayı bir kenara bırakıp kendinize zaman ayırmak, yeni yetenekler geliştirmek veya bazı özelliklerinizi parlatmak niyetindesiniz. Nisan ayında, iş hayatınız ve sevdiğiniz kişiler arasında bir denge yaratmakta zorlanabilirsiniz. Her iki alana koşturmak zor gelebilir. Bu esnada elinize geçen her bilgiye inanmamalı, yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz.

15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs 20 Ağustos tarihleri yolculuklar esnasında farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ya da kardeşlerinizi, akrabalarınızı veya komşularınızı içeren olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ya da karlı anlaşmalar, internet yoluyla para kazanma fırsatları, satış pazarlama veya yazılı ve sözlü iletişim alanlarında kendinizi gösterme fırsatları bulabilirsiniz. Arabanızı değiştirmek için de güzel tarihler.
YENİ ÇEVRELERE GİREBİLİRSİNİZ
Yılın ikinci yarısında, sosyalliğiniz artabilir, yeni çevrelere girebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Arkadaş çevreniz kanalıyla yeni kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Çevrenizin desteği ve yardımları size farklı alanlarda ivme kazandırabilir. Farklı davetlere katılmaktan sıkılmayacaksınız. Ancak, zaman zaman ruhen rahatlamak için spritüel çalışmalar yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz yılın ikinci yarısında. Şikayetler veya eleştiriler artabilir. Biraz depresif hissetme ihtimaliniz olabilir, ama bu sizi yeni medidatif çalışmalara yönlendirerek kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır.
Aynı zamanda, Temmuz sonu civarı(+/- 1,5 ay) dikkatli hareket etmeniz, sakarlıklara ve ufak tefek kazalara karşı tedbirli olmanız ve sağlığınızı ihmal etmemeniz gereken bir zaman dilimi. Yakın çevrenizden kişilerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz, sağlık başlıklı konular nedeniyle ziyaretler yapmanız veya sağlık sektörüyle ilgili uğraşlar edinmenizde söz konusu olabilir bir diğer ihtimal.
Eylül ayının ilk haftası sonrası, aşk hayatınız veya bazı sevgi temalı ilişkileriniz iyi gitmiyorsa veya yaratıcılık gerektiren işlerinizde aksilikler yaşanıyorsa, olayların olumlu yönde ilerleme ve düzelme ihtimali yüksek.
15 Kasım sonrası, evliliğinizi ve iş birliklerinizi ilgilendiren alanlarda daha politik olmak isteyebilirsiniz.
Belli anlaşmalar, yazılı sözlü mecralar, satış pazarlama, internet, halkla ilişkiler, kısa yolculuklar, kardeşler, kuzenler, akrabalar veya komşular konularında olumlu gelişmelere veya farklı şanslara açık; Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aylarında iş hayatınıza veya sağlık konularına odaklanabileceğiniz; aşk hayatınızda, sevgi temalı ilişkilerinizde, çocuklarınızın hayatlarıyla ilgili konularda veya yaratıcılık gerektiren işlerde artan talep ve sorumluluklarla uğraşmanızı gerektirebilecek yıldasınız kısaca.


KASIM AYINDA ŞANSLI ALANLAR DEĞİŞİYOR!
2018Kasım ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştirecek olan Jüpiter, evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda size şanslar ve fırsatlar sunmaya başlıyor olacak.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ev ve aile alanlarınızda sizi korumaya ve size bu alanlarda belli olanaklar sağlamaya başlayacak. Evinizi yenileyebilir, taşınabilir, yeni bir ev sahibi olabilir ya da kiralamak istediğiniz evinize iyi bir kiracı, ev arkadaşı veya iyi fiyata kiralık bir ev bulabilirsiniz. Arabanız yoksa bir araba sahibi olabilirsiniz veya sizin için önemli başka bir alışveriş gerçekleşebilir. Aile üyelerini ilgilendiren olumlu gelişmeler(evlenen ya da çocuk sahibi olan kardeşler, güçlenen akrabalar v.b)gündeme gelebilir veya evlenme niyetiniz varsa, bu tarihten itibaren 13 ay boyunca bu alanda şanslı olabilirsiniz.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR SINAVLAR

Gerçek aşkı arıyorsunuz, çocuklar olgunlaşıyor

Son 2,5 yıldır 4.evinizde bulunan eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn, 4.evinizin aile, aile üyeleri, yaşadığınız yer, birlikte yaşadığınız kişiler ya da evinizle ilgili başlıklarını ilgilendiren konularda sizi adeta teste tabii tuttu ve sabrınızı sınadı. Bu süreçte, evinizi veya ailenizi ilgilendiren sorunlarla uğraşmanız gerekti. İçsel olarak kendinizi kötü ya da yalnız hissettiniz. Evinizin ve ailenizin sizin için ne demek olduğunu daha iyi anladınız. Bu alanlarda sorumluluklarınız arttı. Ya da ailenizden ve evinizden uzak kaldınız ve bundan sonraki hayatınızda neler yapmak istediğinizi bu süreçte deneyimlediklerinizin ışığında planlayacaksınız.
Artık derin bir nefes alabilirsiniz. Zira, Satürn bir daha 30 yıl boyunca bu alanlara uğramamak üzere haritanızı terk etti.
Bu yıl, özel yaşamınızı şekillendiren eğitmen gezegen 5.evinize geçiyor ve bu sefer 2.5 yıl boyunca aşk hayatınızı, yaratıcılık gerektiren işlerinizi ve projelerinizi ya da çocuklarla ilgili konuları ilgilendiren başlıklarda size yeni şeyler öğretiyor, zorlayıcı ve olgunlaştıran derslerine başlıyor olacak. Ancak, bu süreçte, geçtiğimiz dönem olduğu gibi zorlanmayacaksınız. Zira, Satürn burcunuzla en uyumlu burçlardan olan Oğlak burcunda olacak. Bu da 2,5 yıllık süreçte her ne öğreniyorsanız, sizin için çok faydalı ve kalıcı şeyler olacağı anlamına geliyor. Çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınız artabilir, aşk hayatınızda yeni dersler alabilir, daha kalıcı ilişkiler kurma yoluna gidebilirsiniz. Ya da yaratıcılık gerektiren işlerde aklınızdaki yenilikçi fikirleri daha somut şekilde ortaya koyma arzunuz sizi zorlayabilir veya görev ve sorumluluklarınız nedeniyle eğlenceye vakit ayıramayabilirsiniz.

Bazılarınız 2018 yılına kalp kırıklıkları ile veya yalnız başlamış olsalar da, bu karmik dersin asıl amacı, aşk dediğinizde aklınıza gelen asıl şeyi bulmanız olacak. Gerçek aşkı aramak için yüklerden kurtuluyorsunuz gibi düşünmelisiniz. Önümüzdeki yıllar size, sizi derinden etkileyecek gerçek aşkları getirebilir.
Sevgili Başaklar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın Terazi burcu ile devam edeceğiz…

2017 Terazi burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?
Burcun Özellikleri
Element: Hava
Niteliği: Lider
Yönetici Gezegeni: Venüs
Değerli taşı: Opal
Zıt burcu: Koç
Felsefesi: Dengelerim, uyumluyum, huzur arıyorum
Uyumlu burçları: İkizler, Kova
Finansal olarak uyumlu burcu: Akrep
Evlilik veya ortaklık burcu: Koç
Birlikte iyi vakit geçirdiği burç: Kova

ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Para para para!
Şans Kralı Jüpiter bu yıl Kasım ayının ikinci haftasına kadar, sizin için maddi olanakları, finansal yatırımları, ek gelirleri temsil eden 2. evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, yaptığınız çalışmaları paraya çevirebilir, ek gelirler elde edebilir, mevcut mal varlıklarınız ya da yatırımlarınız kanalıyla kazanç elde edebilir, karlı alışverişler yapabilir, daha fazla gelir elde edebileceğiniz işlere veya maaş artışı getirebilecek görevlere geçiş yapabilirsiniz. Satış, ticaret, bilişim, iletişim, seyahat, yabancı ülkelerle bağlantılı projeler, eğitim, okul, yayıncılık ve yazarlık türünde işlerin karınıza sonuçlar oluşturabileceği bir dönem. Ya da mevcut borçlarınız varsa bir şekilde rahatlama şansı bulacaksınızdır sevgili Teraziler. Ancak, ne olursa olsun bazı kanunları yanlışlıkla atlamak, vergilerde gecikmek, sahip olduğunuz şeylerde hak iddia eden kişiler, karar almakta geç kalmak kayıplara neden olabilir. Dolayısıyla, yine de dikkati elden bırakmamalısınız. İş hayatınız da değişimden geçebilir. Partnerinizin gelirlerinde değişiklikler oluşabilir veya seyahatlerin, kardeşlerinizin ya da akrabalarınızın iş değişikliklerinizde etkisi olabilir. Seyahatler, araba kiralama, eğitim, iletişim teknikleri v.b başlıklı konular gelir durumunuzu olumlu etkileyebilecek olaylara kapı açabilir. Bu arada ikinci evinizdeki Jüpiter sevdiklerinize karşı her zamankinden de bonkör davranabileceğinize dikkat çekiyor. Paranızı duygusal mutluluklar veya yatırımlar için harcayacaksınız 2018 de. Uzun süreli ilişkiler kurabileceğiniz bir yıldasınız, ama musluk akarken birikim yapmanızda ve gereğinden fazla harcama yapmaktan kaçınmanızda fayda var derim dost astroloğunuz Niobe olarak.
Bu yıl meydana gelen tutulmalar ilişkilerinizi etkiliyor!
Sosyal hayatınızdaki ilişkileriniz veya aşk hayatınız anlamında büyük değişikliklere açık yıldasınız. Yılın ikinci yarısında, ani aşklar söz konusu olabilir veya yepyeni arkadaşlık ilişkileri kurabilir veya aşk hayatınızı olumlu etkileyecek yepyeni bir olayla karşılaşabilirsiniz.

GENEL DURUM:
Geçtiğimiz yıl sizi koruma altına alan Jüpiter’in ters açıları bazı Terazi burçlarının bolluk gezegeninin faydalarını tam olarak hissedememesine neden oldu. Bu yıl şanslarınız maddi konulara kayıyor. Gelir artışları, ele geçen paralar veya karlı alışverişler söz konusu olabilir. Son üç yıldır, üretkenliğinizi veya yazılı sözlü iletişiminizi zorlayan ya da yakın çevre ilişkilerinizi kısıtlayan etkiler de mevcuttu. Şimdi yeni gelir kaynakları yüzünü gösterebilir ve iş değişiklikleri söz konusu olabilir. Ocak ayı bu anlamda özellikle şansın arkanızda olduğu bir ay.
ORTAK KAYNAK KULLANIMI GEREKTİREN ALANLARDA ALIŞILMADIK DURUMLAR
Son yıllarda ikili ilişkileriniz, evlilik başlıklı konular veya iş birliklerinizde insanların garip tutumları veya bu alanlardaki beklenmedik durumlar nedeniyle oldukça şaşırtıcı veya yorucu olaylar yaşadınız veya bazı kopuşlara gidildi. Bu yıldan itibaren, bu tür alışılmadık olaylara açık olan alanınız ortak kaynak kullanımı gerektiren alanlar (kredi, kredi kartı, sigorta, tazminat, vergi, prim, nafaka, miras, burs, sponsorluk v.b)olmaya başlıyor. Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren 8 yıl boyunca bu alanlarda değişik durumlar oluşabilir. Bu yıl içinse, 15 Mayıs 6 Kasım aralığında ani para girişleri ya da çıkışları söz konusu olabilir(kapatılan kredi veya vergi borçları, kazanılan tazminatlar, nafakalar, miraslar v.b) ya da partnerinizin maddi durumundaki ani değişiklikler sizi de etkileyebilir.
EVLE İLGİLİ SORUMLULUKLAR ARTIYOR
Evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularda ise görev ve sorumluluklarınız artabilir veya bu alanlarda sınavlar söz konusu olabilir. Aile üyelerinizi ihmal etmemeli, onlarla daha fazla zaman geçirme çabasında olmalısınız. Evinizi veya diğer gayrimenkullerinizi ilgilendiren başlıklarda güvenliğe önem vermenizde ve bu tür mal varlıklarınızla ilgili pürüzleri gidermenizde ve garanti altına almanızda fayda var.
Ocak ayının son günleri civarında(+/- 1,5 ay), arkadaşlık ilişkilerinize çeki düzen verebilir, yeni arkadaşlıklar edinebilir veya bazı arkadaşlıklarınızın testlerden geçtiğine tanıklık edebilirsiniz. Bir diğer ihtimal de, önemli bir organizasyona katılım sağlamanız olabilir.
Yılın ilk yarısı, aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz veya yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından yeniliklere ve yeni başlangıçlara açık görünüyor. Bu alanlarda haberler alabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatındaki yenilikler yüzünüzü güldürebilir. Eğlenceli ve keyifli bir süreç geçirebilirsiniz.
Mart ayında daha çok ruhsal ve fiziki anlamda sağlığınıza yönelebilir, daha çok sağlam bir vücut ve huzur arayışında olabilirsiniz.
Nisan ayı eviniz ve aşk hayatınız arasında kalabilir, bu konularda denge sağlamakta zorlanabilirsiniz. Ev ve gayrimenkul konularında problemler yaşanabilir ya da aile üyelerini ilgilendiren başlıklardaki gelişmeler yorucu olabilir. Daha güvende bir hayat sürdürme çabanız ön plana çıkabilir.
15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs 19 Ağustos tarihleri civarında maddi anlamda farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uzun vadeli planlar yapma şansınız olabilir bu anlamda.
İmajınızı ilgilendiren değişimler ön planda
Yılın ikinci yarısında, kariyerinizi veya toplum içindeki duruşunuzu ya da imajınızı ilgilendiren alanlarda yenilikler, yeni başlangıçlar veya yenilenmesi gereken şeyler ön plana çıkıyor. Kariyerinizde önemli bir atılımda bulunabilir veya toplum içinde statünüzün arttığı pozisyonlara gelebilirsiniz. Bazı alanlarda lider konumuna yükselme durumunuz olabilir. İnsanlar sizi takip etmeye başlayabilirler. Ancak, aynı zamanda seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler veya akrabalarla ilişkiler açısından zorlayıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Evden uzakta bir yerde bulunmak zor olabilir, eve dönmek zorunda kalabilirsiniz veya otorite konumundaki kişilerin eleştiri ve şikayetleri sizi yorabilir.
Temmuz sonu civarında(+/- 1,5 ay içinde), aşk hayatınızı, partnerinizi veya sevgi temalı ilişkilerinizi ilgilendiren değişik durumlar söz konusu olabilir, ayrılıklar veya kopuşlar oluşmaması için değişim rüzgarlarının karşısında değil, akışta kalmanızda fayda var. Ani tepkiler vermenin hiçbir şeye faydası olmayacaktır.
7 Eylül sonrasında, ev ve aile başlıklı konularda ilerleme sağlanabilir, ama sevgi temalı ilişkiler ve aşk hayatı arasında halen denge kurmanız ve planlı hareket etmeniz gerekecektir.
KASIMDA ŞANSLI ALANLAR DEĞİŞİYOR
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren bir yıl boyunca, burç değiştiren Jüpiter akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız, anlaşmalar, yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama, internet başlıklı konularda şanslar ve fırsatlar sunmaya başlıyor.
Şans gezegeni Jüpiter burç değiştirerek, yılın geri kalan döneminde ve devamındaki 9 ay boyunca, sizin için iletişim, yayıncılık, medya, halkla ilişkiler, eğitim, satış, pazarlama, fikirleriniz, akrabalar, komşular ve kısa mesafeli seyahatler başlıklarını temsil eden 3.evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, kendinizi her zamankinden çok daha iyi ifade edebilir, iletişim araçlarını(telefon, eposta, mesajlar, medya v.b) en iyi şekilde kullanabilir, yeni şeyler öğrenmeye başlayabilir, okulunuzla ilgili şanslar yakalayabilirsiniz. Komşularınızı, kardeşlerinizi, teyze, kuzen v.b türünde akrabalarınızı ilgilendiren güzel haberler söz konusu olabilir. Evlenen veya çocuk sahibi olacak olan akrabalar yüzünüzü güldürebilir veya yakın çevrenizdeki kişilerin destekleriyle hayatınızda farklı olanaklara kavuşabilirsiniz veya diyaloglarınızı ve ilişkilerinizi kuvvetlendirebilir, varsa dargınlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Satış, pazarlama, yayıncılık, internet, ticaret, iletişim, yazarlık, insan kaynakları, danışmanlık, yazılım mühendisliği, halkla ilişkiler ya da eğitim alanlarında çalışan Aslan burçları bu alanlarda başarı elde edebilirler veya daha kolay ilerleyebilirler. İçinizdeki yazar ortaya çıkabilir veya eğitim dalında çalışanlar tezlerini tamamlayabilirler ya da raporları için çok fazla dokümana erişim sağlayabilirler. Daha fazla öğrenmek ve öğretmek isteyeceğiniz bir yıldasınız. Web sitesi açmak veya kendi blogunuzu oluşturmak mı istiyorsunuz tam zamanı!

Kısaca, Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos ayları aşk hayatınız, arkadaşlıklarınız ve sevgi temalı ilişkiler açısından olumlu, 2018 genel olarak parasal kazançlarınızın artacağı bir yıl, ama aile ve ev başlıklı konularda yoğunluk, artan sorumluluklar veya talepler ya da hassasiyetler yüzünü gösterebilir bu yıl dahil 3 yıl boyunca.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR TESTLER
Aile ve ev başlıklı konular dikkat gerektiriyor
Eğitici gezegen Satürn son üç yıldır iletişim, medya, yakın çevre ilişkileri, eğitim, bilişim, ulaştırma başlıklı konularda size yeni sorumluluklar kazandırdı. Zorlanarak da olsa çok şey öğrendiniz. Hayatınızda sizi mutlu etmeyen veya işlevini kaybetmiş iş, ilişki, plan ya da kişilerden kurtulma yolunu seçtiniz. Hatta, geri dönüp baktığınızda üzülmediğinizi fark edeceksiniz. Özellikle öğrenci olanlar çok zorlandılar, çok çalışmaları gerekti, ama çok şey öğrendiler ve en güzeli, bundan sonra çok daha kolay öğrenebileceklerini görecekler.
Eğitmen gezegen Satürn, yaklaşık 2,5 – 3 yıl boyunca kalıcı olarak Oğlak burcuna ve 4.evinize geri dönüyor. Bu süreçte, evinizi, ailenizi, aile ilişkilerinizi ilgilendiren konularda görev ve sorumluluklarınızın arttığına tanık olabilirsiniz. Hayatınızda sağlam temeller atmanızı gerektirecek 2,5 yıllık süreçte olacaksınız. Burası en dip noktadır ve Satürn’ün bu ziyaretinin sonrasında geleceğinizi bu noktadan itibaren inşa edersiniz. Bu süreçte, aile üyeleriyle ilişkilerinizde zaman zaman sorunlar yaşanabilir veya ailedeki bazı kişilerin problemleriyle uğraşılması, evdeki yaşlı ya da hasta bir kişinin sorumluluğunun üstlenilmesi gerekebilir. Eve taşınan kişiler ya da aile üyelerinden birisinin evliliği söz konusu olabilir. Ev ve iş arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz veya evden ya da evde de çalışmanız gerekebilir. Yaşadığınız yerde veya evinizde meydana gelebilecek sorunlar da (tamirat gerektirebilecek konular, beklenmedik problemler v.b) bu transitin bir diğer sonucu olabilir. Ev değiştirebilir ya da uzak mesafede bir yere taşınabilirsiniz. Satürn transiti sona erdiğinde istediğiniz gibi bir eve sahip olmuş ve aile ilişkilerinizi güçlendirmiş olacaksınız. Ancak, o günler gelene kadar üstlenilebilecek yüklü görevler veya yaşanan aksilikler bu güzellikleri görmenizi zorlaştırabilir. Siz sonuca odaklanın.

Sevgili Teraziler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın Akrep burcu ile devam edeceğiz…

AKREP

Uzun yıllardır gördüğünüz en iyi yıla giriş yapıyorsunuz sevgili Akrepler. 2018 Yılında sadece kendiniz değil, hayata bakışınız ve kendinize olan güveniniz de değişecek. Her şey büyüme ve genişleme döneminde adeta. İstikrarınız, sözlerinizi yerine getirmeniz ve yeteneklerinizle herkesin takdirini kazanabilir, ödüllendirilebilirsiniz. Özellikle Ocak ayında burcunuzda bulunan Mars, kabuğunuzu kırmanızı, hayatınızda ve kendinizde önemli değişiklikler yapmanızı sağlayabilir.
2018 Yılı, bir süredir mücadelenin arttığı, anlaşmalar, yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama, kardeşler, akrabalar veya komşular başlıklı konular ya da kısa mesafeli yolculuklar alanlarında daha da fazla yoğunlaşacağınız iki buçuk yıllık sürece işaret ediyor. Farklı alanlarda yeteneklerinizi geliştirebilir, yeni özellikler kazanmanızı sağlayacak eğitimler alabilirsiniz. Enerjinizi doğru alanlara yöneltebilirseniz, sizi rahatsız eden kişi ve olaylardan uzaklaşmanız kolaylaşacaktır. Öğrenci Akrepler, bu anlamda kendilerini rahatsız eden veya kendilerini istemedikleri yöne yöneltmeye çalışan akrabalarla mücadele etmek zorunda kalabilirler. Doğru ve seveceğiniz yönü bulana kadar durmayacaksınız sevgili Akrepler.
Mayıs ayının ikinci haftasından sonra, evliliğinizi, ikili ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı veya iş birliklerinizi ilgilendiren başlıklarda beklenmedik değişikliklere açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz. Diğerlerinin hayatlarındaki ani değişimler veya farklılaşan davranışları bu değişimlerin sebebi olabileceği gibi, sizin hayatınızdaki değişiklikler de bu değişimi tetikleyebilir. 2018’ de, Ekim 23 civarı doğumlu Akrepler bu etkiyi diğerlerinden daha fazla hissedebilirler. Eğer Kasım 19 civarında doğduysanız, sizin bu etkiyi iş hayatı, üzerinde yoğunlaşılan işler başlıklarında hissetme olasılığınız daha fazla demektir. Yeni bir iş kolunda ya da farklı kişilerle çalışmaya başlayabilir, iş de kullandığınız yöntemleri değiştirebilir, teknolojik veya kendi uzmanlığınızın dışındaki alanlara yönelebilirsiniz. Sağlık alanında koşuşturmaların artması da olasılık dahilindedir.
Aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz veya çocuklarla ilgili başlıklar Neptün tarafından halen karışık duygu durumları yaratmaya devam ediyor bu yılda,; bazen bu alanlarda tam tatmin sağlamışken, bazen bomboş hissedebilirsiniz.

Yılın ilk yarısı, kariyerinizi, toplum içindeki duruşunuzu veya imajınızı ilgilendiren başlıklarda parlıyorsunuz ve yenilikler açıksınız. Etkili pozisyondaki kişilerle doğru ilişkiler kurup, destek almak hiç zor değil. Kariyerinizde bir sonraki aşamaya geçebilir ve kendinizi hiç olmadığınız kadar yükseklerde görebilirsiniz. Bu anlamda maddi gelirlerde de artış olacaktır.
Şubat ayının ikinci haftası civarında(+/- 1,5 ay etkili) ise, evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda yeni başlıklarla uğraşabilir, uzun vadeli güvenliğe önem verebilirsiniz. Bu esnada evin içini yenilemek, yeni bir ev almak veya aile üyeleriyle ilgili yeniliklerle uğraşmak türünde faaliyetleriniz artabilir.
Mart ayını arkadaşlarınıza, eğlenceye ve aşk hayatınıza ayırmayı ve biraz rahatlamayı tercih edebilirsiniz.
Nisan ayı içinde, aile üyeleri ve anneniz arasında denge kurmak durumunda kalabilirsiniz. Kardeşler, akrabalar, komşular, anlaşmalar, yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama, kısa mesafeli yolculuklar başlıkları daha fazla mücadele gerektirebilir ve yoğun bir ay geçirebilirsiniz. Verimlilik yüksek olacak, yeni bir araç gereç ya da araba almak söz konusu olabilir. Ancak, yanlış anlaşılmalara veya yanlış bilgilendirmeye karşı dikkatli olmalısınız.
15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs ve 19 Ağustos tarihlerinde aşk hayatınızı, çocuklarınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren başlıklarda yeni haberler ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Uzun vadeli destekleyici etkiler devrede.
Yılın ikinci yarısında, ufkunuz genişliyor. Yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yeni hobiler, yüksek eğitim veya kurslar seminerler, spritüel konularda gelişim imkanları v.b başlıklar ön plana çıkıyor. Uzun mesafeli tatiller yapabileceğiniz yıldasınız. Ancak, kariyerinizi, üst pozisyondaki kişilerle ilişkilerinizi ya da imajınızı ilgilendiren konularda yılın ilk yarısına oranla daha zorlu durumlar oluşabilir. Yöneticiler, baba, eş veya öğretmen figürleriyle gerilimler yaşanabilir, şikayet ve eleştiriler artabilir, ama kariyerinizde veya imajınızı ilgilendiren konularda yine, yenilikler ve yenilenme sürecinde olacaksınız.
Temmuz sonu civarında(+/- 1,5 ay etkili), gayrimenkul, ev, aile veya yaşanılan yer başlıklı konular mücadele alanlarınız olabilir. Aile üyelerini ilgilendiren başlıklarda yoğunlaşabilirsiniz veya mal varlıklarınızı ya da evinizi ilgilendiren zorlu pazarlıklar veya gelişmelerle uğraşmanız gerekebilir. Aile üyelerinden gelebilecek beklenmedik eleştiri ve şikayetlere de hazır olun. Evle ilgili güvenlik sorunları ya da partnerinizle anneniz arasındaki anlaşmazlıklar olası beklenmedik başlıklar arasında olabilir.
Eylül ayının ikinci haftasından itibaren, akrabalar, kardeşler veya evle ilgili başlıklardaki düzensizlikleri çözmek daha kolay olabilir.
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren bir yıl boyunca, gelirleriniz, parasal konular, kazançlar ve karlı alışverişler açısından bu tarihten itibaren 13 ayın en şanslı burcu haline dönüşüyorsunuz.
Kısaca özetlersek, 2018 her alanda şanslı ve koruma altında olduğunuz bir yıl sizin için. Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aylarında, evinizi, ailenizi veya kariyerinizi ilgilendiren yepyeni başlıklar ve yenilikler ön plana çıkabilir. Kariyerinizde başarılar vaat eden bir yıl, ama mücadele gerektiren süreçleri yukarda belirtmiştim. Yılın ikinci yarısında, akrabalar, komşular, kardeşler, anlaşmalar, yazılı ve sözlü iletişim, satış pazarlama veya bilişim başlıklı konular, kısa mesafeli seyahatler, araç gereçler veya aracınızı ilgilendiren konular yorucu koşulları akla getiriyor. Bu başlıklarda ufak tefek stresler yaşanabilir. Yeni özellikler geliştirebileceğiniz, yetenekler kazanacağınız bir yıldasınız.


YAY

Sert geçen 2,5 yılın ardından gereken disiplini kazandınız. Sınavlarınızı verdiniz. 2018’De dersler, parasal konulardan geliyor. Harcamalarınız artabilir, sizin gibi para harcamayı seven bir burç gelirlerini arttırmanın, parasını biriktirmenin yollarını bulmak zorunda kalabilir. Etrafınızdaki kişiler daha talepkar olabilirler veya yöneticilerinizle parasal konularda anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Değer yargılarınızı veya değer verdiğiniz şeyleri gözden geçirebileceğiniz 2,5 yıllık sürece giriş yapıyorsunuz. Büyük malları değil, ama eski mobilyaları veya eşyaları internet üzerinden satışa çıkartarak yeni şeyler için yer açmak isteyebilirsiniz.
Size yük olan kişi ve olayları arkada bırakmak isteyeceğiniz, kendinize daha fazla zaman ayırıp, yalnız başınıza çalışarak daha verimli olabileceğiniz bir yıldasınız. Spritüel konular daha fazla ilginizi çekebilir veya arka planda yürütülen işler kanalıyla daha fazla başarı elde edebilirsiniz. Gizli arkadaşların size yardımları olabilir. Manevi anlamda büyüyeceğiniz ve her alanda koruma altında olduğunuz yıldasınız.
Özellikle Ocak ayı kapalı kapılar ardında yapılan çalışmalar veya arka planda sizi destekleyen kişiler adına şanslı bir ay olabilir. Değişiklikler yapmak için güzel veya şanslı bir ay da olabilirsiniz.
Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren 8 yıl boyunca, iş hayatınızı, iş arkadaşlarınızı, çalışma yöntemlerinizi, iş yerinizi veya iş de kullandığınız araç gereçleri ya da sağlık başlıklarını ilgilendiren alanlarda değişikliklere veya farklı olaylara açıksınız. Alışılmadık durumlar ve değişiklikler burcunuzun olmazsa olmazı olduğu için, bu durum size değişik bile gelmeyebilir.
15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs 20 Ağustos tarihleri evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda olumlu ya da şanslı durumlar söz konusu olabilir. Evinizde istikrarı sağlamak veya gelirlerinizi ilgilendiren konularda güvenliği akla getiren başlıklar açsından şanslı denebilecek tarihlerdesiniz. Ancak, anneniz veya hayatınızda anne figürü gibi algılanabilecek kişiler bu tarihlerde daha hassas veya talepkar olabilir. Ya da evinizi su baskınlarına, zehirlenmelere, rutubet, toz toprak, ilaçlar, diğer sıvılar ve gazlar ya da böceklere karşı korumak üzere tedbirler alabilirsiniz.
Ocak ayının sonları civarında(+/- 1,5 ay etkili), uzaktaki akrabalarınız, öğretmenleriniz, konusunda uzman eğitimciler, yabancılarla ilişkiler, seyahatler başlıklarında yoğunluklar görülebilir. Ufkunuzu genişletmek, farklı yerlere seyahat etmek veya uzaklardaki tanıdıklarınızı ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Yurtdışı seyahatleri veya seminerler ya da kurslar da gündeminizde olabilir. Enerjinizin arttığı zamanlar.
Yılın ilk yarısı genelde, kardeşleriniz, kuzenler, akrabalar, kısa mesafeli yolculuklar, yazılı sözlü iletişim, bilişim, sosyal medya, internet, satış pazarlama veya kendinizi geliştireceğiniz konu başlıklarında yeniliklerle geçebilir. 6 Ay boyunca verimli bir süreç geçirebilirsiniz.
Mart ayı, daha çok kariyerinize ve/veya evinize odaklanacağınız bir ay olabilir.
Nisan ayı, elde edilen gelirler ve geliştirilmesi gereken yetenekler adına hareketli bir ay olabilir. Maddi anlamda dikkatli hareket etmek ve bütçe yapmak doğru olacaktır. 2018 Genelinde harcamalarınız artabilir.
Yılın ikinci yarısında ise, ortaklarınızın, partnerinizin veya iş birliği içinde olduğunuz kişilerin maddi durumlarındaki gelişmeler sizi de rahatlatabilir. Vergiler, sigorta, tazminat, prim, borç alacak, kredi veya miras ya da nafaka başlıklarında olumlu haberler ya da gelişmeler söz konusu olabilir. Ancak yanlış anlaşılmalara açık bir aydasınız, her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz.
Ancak, aynı 6 aylık süreçte, uzun mesafeli yolculuklarda ve seyahatlerde rahat edemeyebilirsiniz, rahatsız koşulları olan konaklama birimleri, cinsiyet, din veya ırk ayrımcılığı yapan kişiler, yabancı dille ilgili problemler, uzak mesafedeki akrabalarınızın artan talepleri veya yaşadıkları, eğitim aldığınız kişilerle ilgili sorunlar veya gelirlerinizi ilgilendiren problemler söz konusu olabilir.
Temmuz ayı sonlarında(+/- 1,5 ay etkili), akrabalarınız, kardeşleriniz veya komşularınız sizden yardım isteyebilirler, anlaşmalar, iletişim mevzuları, kısa mesafeli yolculuklar veya satış pazarlama ya da sosyal medya alanlarında beklenmedik durumlarla uğraşmanız gerekebilir. Kullandığınız araç gereçleri ya da arabanızı ilgilendiren problemler de zaman alabilecek konular arasında. Kelimelerinizi doğru ve dikkatli kullanmalısınız! Temmuz sonu ve Ağustos ortaları civarında, ani tepkiler vermemeye çalışmakta fayda vardır.
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştiren gezegenler, bir süredir hayatınızın belli bölümlerinde yıpratıcı bir yoğunluk ya da problem yaşanıyorsa bu alanlarda rahatlama ve farklı alanlara odaklanma eğilimi getiriyor.
Kasım ayının ikinci haftasından sonra burç değiştirerek kendi burcunuza geçecek olan Jüpiter, hayatınızı yenilemeniz ve her alanda şansı bulmanız için size önderlik edebilir…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Kısaca özetlersek, ruhen rahat hissedeceğiniz, sağlık anlamında korunduğunuz, arka planda veya yalnız yapılan çalışmalardan verim alacağınız; Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos ayları başta olmak üzere kardeşler, akrabalar, komşular, seyahatler ya da eğitimler başlıklarında yoğun; gelirleri ve harcamaları ilgilendiren başlıklarda dikkatli hareket etmeniz gereken bir yıla girdiğinizi söyleyebiliriz.

OĞLAK
Yıl tamamen sizi ilgilendiren platformda ilerliyor. Yıl genelinde burcunuzda bulunacak güçlü gezegenler Satürn, Pluton ve Mars hayatınızı baştan yaratmanız, eksikleri kapatmanız, yeni bir yolda ilerlemeniz ve güçlenmeniz için sizi hem yoracak hem eğitecek hem de güçlendirecek. Zaman zaman olumsuz durumlar yaşansa dahi 2,5 yıllık süreç tamamlandığında çok güçlü konumda olacaksınız.
2018 Yılı bazı Oğlak’lar için çok güzel geçerken, düşük ihtimal , ama bazıları bu yılın hızla bitmesini dileyebilirler. Bu yıl çok fazla alana dağılmadan belli hedefler doğrultusunda ilerlemenizde fayda var. Hırsla, değerlerinize sahip çıkarak ve disiplinli şekilde daraltılmış amaçlar doğrultusunda ilerlerseniz kazanan siz olacaksınız. Ancak, bencil tavırlar veya vurdumduymazlık bu yıl sizi zorlayacaktır.
Ocak ayı, sosyal anlamda yılın en renkli ve faydalı ilişkiler kurduğunuz ayı olabilir. Arkadaşlarınızın her alanda faydasını görebilir, sizin için yararlı olabilecek sosyal çevrelere girebilirsiniz. Yardım alacağınız veya şanslarla karşılaşacağınız alan arkadaşlar ve sosyal çevre alanlarınız Ocak ayında.
Ocak ayının son günleri civarında(+/- 1,5 ay), partnerinizin maddi durumunu ilgilendiren gelişmelerle uğraşabilirsiniz. Partneriniz iş ya da kredi bulabilir, sponsorluk, burs, nafaka, tazminat, vergi, prim, sigorta v.b başlıklarında belli konular sonuçlanabilir. Bu sayede siz de kendi işlerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
15 Ocak 14 Nisan ve 25 Mayıs 20 Ağustos günlerinde, akrabalarınızı, arkadaşlarınızı, kardeşlerinizi veya komşularınızı ilgilendiren olumlu olaylar yaşayabilir, sağlıklarını veya iş hayatlarını ilgilendiren gelişmelere sevinebilir veya ilişkilerinizi kuvvetlendirecek olaylar yaşayabilirsiniz. Onların hayatları açısından şanslı gelişmeler yaşanabilir.

Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren, aşk hayatınız, sevi temalı ilişkileriniz, çocuklarla ilgili olaylar veya yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından oldukça değişik gelişmelere, farklı ve beklenmedik olaylara açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz sevgili Oğlaklar. Alışılmadık durumlar yaşayabileceğiniz süreçte olacaksınız 8 yıl boyunca.
Yılın ilk yarısında yöneticilerinizle iyi ilişkiler kurabilir, sizden memnun olduklarını görerek şevkle çalışabilirsiniz. Ya da gelirlerinizi ilgilendiren başlıklarda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Muhtemelen parayı hayatınıza çekebilirsiniz, ama yüksek meblağlı harcamalar veya para çıkışı olasılığı da yüksek.
Mart ayında, akrabalarınız, kardeşleriniz veya komşularınızla ilgili başlıklarda rahatlamalar yaşayabileceğiniz veya anlaşmalar ya da yazılı sözlü iletişim anlamında farklı fırsatları akla getiren bir aydasınız.
Nisan ayında burcunuzda biriken gezegen yoğunluğu, imajınızı veya kariyerinizi ilgilendiren başlıkların olumlu veya olumsuz anlamda ön planda olabileceğine işaret ediyor. Kazançlarınız, hayattaki duruşunuz, belli alanlardaki pozisyonunuz anlamında yüksek enerji yoğunluğu yaşanabilecek bir ay olacaktır. Bu ay içinde dürüst olmalı ve dikkatli hareket etmelisiniz. Toplum içinde bir sonraki seviye yükselebilir veya tam tersi düşüşler yaşayabilirsiniz. Çok çalışmalı, detayları atlamamalı, risk almamalı, dikkatli hareket etmelisiniz bu sayede bu enerjilerin en olumlu yönüyle karşılaşabilirsiniz. Bir yandan da, yanlış anlaşılmalara veya iletişim sorunlarına açık bir ay, Merkür geri gidiyor unutmayın.
Yılın ikinci yarısında, bekar Oğlaklar için evlilik şansı doğabilir veya evli Oğlakların partnerlerine daha fazla zaman ayırmaları, onlara olan sevgilerini göstermeleri gerekebilir. Evliliklerini ilgilendiren yenilikler yaşayabilirler ya da evlilikler, ortaklıklar ya da iş birlikleri kanalıyla olumlu bir çok gelişme yaşanabilir. Ancak, aynı 6 aylık süreçte, partnerinizin maddi durumunu ilgilendiren olumsuz durumlar yaşanması ihtimali de var. Bu anlamda olumsuz haberler alabilirsiniz. Beklenmedik harcamalar ya da sonlanan gelirler nedeniyle ödemeleri siz yapmak durumunda kalabilirsiniz. Maddi anlamda tedbirli olmanızda fayda var. Akrabalarınız, arkadaşlarınız veya dış görünüşünüz bu esnada dikkat gerektiren diğer konular olabilir. Bankacınız, muhasebeciniz, avukatınız, sigortacınız, vergi memurları v.b kişilerin getireceği haberler ön planda.
Temmuz sonu civarında(+/- 1,5 ay), gelirlerinizi, maddi durumunuzu veya harcamalarınızı ilgilendiren bazı olaylar sonuçlanıyor ya da sonlanıyor. Yüksek meblağlı para çıkışları, sevgi temalı ilişkilerinizi ilgilendiren harcamalar, aşk hayatınızda farklı yönde gelişmeler, iş ve aşk hayatı arasında denge kuramamanın getirdiği sonuçlar söz konusu olabilir. Aşk hayatınızı ve sevgi temalı ilişkilerinizi ihmal etmemelisiniz.

Kasım sonundan itibaren gezegenler burç değiştirerek hayatınızda yoğunluk yaşadığınız alanların farklılaşmasına ve bambaşka konulara odaklanmanıza neden olacak.
Özellikle 2018 Kasım ayının ikinci haftasında burç değiştirecek olan Jüpiter, o tarihten itibaren bir yıl boyunca, iş hayatı ve sağlık alanları dahil pek çok alanda sizi koruma altına alack.
Kısaca özetlersek, dış görünüşünüzde değişiklik yapabileceğiniz, imajınızı kuvvetlendirmek için bol çaba sarf edeceğiniz, kilo verebileceğiniz, fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı kuvvetlendirmeniz gereken, arkadaşlar ve sosyal çevreler kanalıyla şansı yakalayabileceğiniz; Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aylarında maddi konularda veya gelirleriniz anlamında şanslı gelişmelere açık olduğunuz(ama 16 Temmuz 15 Austos civarı ortak kaynak kullanımı veya aracı kişiler kanalıyla olumsuz durumlara da açık yukarıda yazmıştım) bir yıl sizi bekliyor sevgili Oğlaklar.


KOVA

Hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz, yüksek amaçlar peşinde koşacağınız ve umutlarınızın boşa çıkmamasını sağlayacak etkilere açık bir yıla giriş yapıyorsunuz sevgili Kovalar.
Ocak ayı hayatınızda bir dönüm noktası olabilir. İş hayatınızda veya özel yaşamınızda size hitap etmeyen veya yük olarak görmeye başladığınız şeylere veda edebilirsiniz. Ocak sonu civarında(+/- 1,5 ay) bazı ilişkileri veya iş birliklerini sonlandırma kararlılığınız ve cesaretiniz yüksek olabilir. Kontrol sizde olduğu için, bu vedalaşma hayatınızda bir rahatlama anlamına geliyor. Aynı zamanda bu kişi ya da gruplarla bağlantılar kesilse de, arkadaşlıklarınızı sürdürebilirsiniz.
Yıl genelinde kariyerinizi, imajınızı veya ait olduğunuz gruplardaki duruşunuzu ilgilendiren alanlarda başarılara ve ilerleme fırsatlarına açıksınız. Terfiler, ödüller, kendi işinizi kurma şansları, statünüzü arttırmanızı sağlayacak pozisyonlar 2018 Kasım ayının ortalarına kadar sizi bekliyor. Mayıs 25 ve 20 Ağustos tarihleri civarında ise, kariyer hedeflerinize ulaşmanıza bağlı gelir artışları veya gelen paralar söz konusu olabilir.

Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren önümüzdeki 8 yıl boyunca evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda alışılmadık değişikliklere veya beklenmedik durumlara açıksınız. Ani yer değişiklikleri, evi ilgilendiren değişiklikler veya beklenmedik durumlar 8 yıl boyunca etkili. Sıkça yer değiştirebilir, aile üyelerinin hayatlarındaki değişikliklere adapte olmak durumunda kalabilir veya evi ilgilendiren alışılmadık olaylar yaşayabilirsiniz.
26 Haziran 28 Ağustos aralığında Mars burcunuzda geri gidiyor. Dolayısıyla yeni bir işe başlamak istiyorsanız bu tarih aralığını kullanmamanız faydalı olacaktır. Zira Mars gerilemelerinde başlanılan işlerde istenilen performansı yakalamak zor olduğu kadar aldatılmışlık hissi de ortaya çıkabilir. Bunun yerine iş planlarınızın üstünden geçmeniz, eksikleri tespit edip tamamlamanız faydalı sonuçlar ortaya çıkartabilir.
Temmuz ayının son haftası civarında(+/- 1,5 ay), evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda rutin dışı ve kontrol edemediğiniz olaylar sizi hazırlıksız yakalayabilir. Bu konuda çok fazla bir şey yapamamanız canınızı sıkabilir, ama siz her tür değişikliği en iyi şekilde karşılayan, hatta değişimden keyif alan bir burçsunuz. Dolayısıyla, bu duruma uygun davranmakta da zorlanmayacaksınızdır.

BALIK 2018


Bu yıl ufkunuzu genişletmek, hayatı ve dünyayı daha fazla tanımak, içsel yolculuklarınızı arttırırken, bir diğer taraftan da seyahatlere çıkmak isteyeceğiniz yıldasınız sevgili Balıklar. Bir taraftan daha önce görmediğiniz yerleri görmek isterken, bir diğer taraftan yeni kültürleri ve felsefeleri tanımak isteyebilirsiniz. Yeni eğitimlere veya okullara başlama ihtimaliniz de yüksek.
Artan bilginizi ve genişleyen vizyonunuzu diğerleriyle paylaşmak size keyif verebilir. Yurtdışı bağlantılı işler veya yabancılarla ilişkiler açısından olumlu gelişmeler yaşanabilir.
Bu aydan itibaren, sosyal çevreniz veya arkadaşlık ilişkileriniz açısından daha dikkatli olmanız gereken yaklaşık 3 yıllık sürece giriyorsunuz. Arkadaş çevreniz eskisi kadar size yardım etmeyebilir veya kötü ya da zararlı bir sosyal çevreye girebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinmek yerine eski ve güvendiğiniz dostlarınızla vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Her ne kadar sosyal anlamda tecrübelerinizi arttırmak isteseniz de, daha sizin için önem taşıyan kişilerle zamanınızı harcamak size daha cazip gelebilir.
Yıl genelinde uzun yıllardır sizin için önem taşıyan yaşamsal bir amacınızı gerçekleştirmek için yöntemler ve stratejiler geliştirebilirsiniz.
Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren 8 yıllık süre zarfında, akrabalarınızın, kardeşlerinizin, teyze, amca v.b kişileri ya da komşularınızın hayatlarında alışılmadık ve beklenmedik değişiklikler yaşanabilir. Ya da bu kişilerle ilişkilerinizi etkileyebilecek ani gelişmeler söz konusu olabilir. Bu anlamda iletişim yöntemlerinizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.
Temmuz ayının son haftası ve Ağustos ayının son haftası aralığında çok gizli bir iş veya proje üzerinde çalışıyorsanız, yeni düzenlemeler yapılması gerekebilir. Bu sefer ne kadar zorlarsanız zorlayın işlerin eski akıcılığında gitmediğini fark edebilirsiniz. Ancak, yılmamalısınız. Sadece, yol, plan ve yöntemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve sabır gerekebilir o kadar.
Bu yıl Ocak, Şubat, Temmuz ve Ağustos aylarında meydana gelecek Ay ve Güneş tutulmaları, yıl genelinde, iş hayatınızı, iş arkadaşlarınızla uyumlu ilişkiler kurmayı ve sağlığınızı ihmal etmemeniz gerektiğine dikkat çekiyor. Ruhen ve fiziken daha iyi hissedebilmek için gerekenleri birebir uygulamanın faydasını görebilirsiniz. Dinlenmeniz gerekiyorsa dinlenmelisiniz, unutmayın.