Aslan Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 05aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

2018 Aslan burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?

ŞANSLAR FIRSATLAR
Ev ve aile konularında şanslar!
Daha güzel bir eve geçmek istemez misiniz?
Şans, bolluk ve fırsat gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayından beri, eviniz ve ailenizle ilgili olumlu gelişmeleri müjdeliyor ve bu durum 2018 Kasım ayının ikinci haftasına kadar devam ediyor Sevgili Aslanlar. Başınıza gelen pek çok olayda aileniz en büyük yardımcınız ya da aile fertleriyle uzun zamandır olmadığı kadar bir araya geliyorsunuz veya gelebilirsiniz. Ev de yapılan veya yapılacak olan değişiklikler, tadilat, dekorasyon, ev alım satımı ve kiralama türünde olaylarda yakalanabilecek şanslar gündeme gelebilir. İyi bir ev arkadaşı bulabilir ya da sorunlu ev arkadaşlarından, ev sahiplerinden veya kiracılardan kurtulma türünde olaylar yaşayabilirsiniz. Uygun fiyatlı evler veya ev eşyaları bulabilir ya da tam tersi, değerinin üzerine kiralayacağınız veya satabileceğiniz gayrimenkulleriniz yüzünüzü güldürebilir. Ya da arabanızı yenileyebilir veya arabanız yoksa bir araba sahibi olabilirsiniz. Aile üyelerini ilgilendiren keyifli gelişmeler(evlenenler, çocuk sahibi olanlar, yakına taşınan akrabalar v.b) sizi sevindirebilir. Daha büyük bir eve geçebilirsiniz. Kısaca, bu yıl, kendinizi gelecekte güvence altında hissetmenizi sağlayabilecek adımlar atabilirsiniz sevgili Aslan’lar. Ancak, bu alanda harcamalar yaparken veya borçlanırken, Satürn’ün konumu nedeniyle yine de çok dikkatli olmalısınız.
Jüpiter 4.evinizde ilerlerken, geçmişimizi ve atalarımızı merak etmemize de sebep olur. Aniden soy ağacınızı araştırmaya başladıysanız veya başlarsanız nedeni Jüpiter’dir hatırlatmak istedim Niobe’ce.


Tutulmalar burcunuzda sizi yenilenmeye zorluyor!

Bu yıl burcunuzda meydana gelecek tutulmalar, geçmişe bir çizik atıp yepyeni bir dünyaya giriş yapmanızı sağlayabilir. İş hayatınızda ve ikili ilişkilerinizde ilişkilerinizi revize edeceğiniz veya yenileyeceğiniz ya da bir sonraki aşamaya taşıyacağınız bir yıldasınız. Hayatınızın sorumluluğunu yalnız başınıza almak isteyeceksiniz veya almak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle Temmuz doğumlu Aslanlar için, Mayıs ve 7 Kasım tarihleri arasında imajınızı veya kariyerinizi ilgilendiren beklenmedik değişiklikler ön plana çıkabilir.

GENEL DURUM:
Bu yıl meydana gelecek tutulmalar dış görünüşünüz, dünyayı algılama biçiminiz, evliliğiniz, ikili ilişkileriniz veya düşmanlar başlıklarında hızlı değişikliklere işaret ediyor. Kendi düşünceleriniz ve değer yargılarınızla diğerlerininki çarpışabilir. Olumlu ve olumsuz anlamda tecrübe kazanacağınız bir yıla giriş yapıyorsunuz.
Ocak ayı başta olmak üzere evinizi, yaşadığınız yeri veya ailenizi ilgilendiren alanlarda değişimlere ve yeni gelişmelere açık yıldasınız. Bu alanlardaki sorunları çözebilir veya yeni bir eve taşınabilirsiniz.
MAJÖR DEĞİŞİMLER
Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren, kariyerinizi veya toplum içindeki imajınızı ilgilendiren alanlarda beklenmedik ve farklı gelişmelere açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz. Önümüzdeki 8 yıl içerisinde, kariyerinizi ilgilendiren başlıklar bambaşka bir yöne evrilebilir, fazla teknik ya da tuhaf yöneticilerle uğraşmak durumunda kalabilirsiniz. Teknoloji tabanlı, elektrik elektronik veya bilişimle ilgili alanlarda çalışmalarınız olabilir. Yaratıcı başlıklara yönelebilirsiniz. Ancak konu her ne olursa olsun, hayatınız açısından yepyeni ve beklenmedik durumları içerisinde barındırıyor olacak.
İş hayatınızı, çalışma yöntemlerinizi, çalıştığınız yeri, çalışma arkadaşlarınızı ya da sağlık başlıklarını ilgilendiren alanlarda son yılların en yoğun temposunu yaşayabileceğiniz bir yıla giriş yapıyorsunuz sevgili Aslanlar. Planlı programlı ve yılmadan çalışmanız, aynı zamanda doğru zaman yönetimine önem vermeniz gerekecek.
Ocak ayının son günleri civarında(+/- 1.5 ay boyunca etkili), duygusal anlamda sizin için önemli bazı konular sonuçlanabilir. Değişiklikler süreci 1,5 yıla kadar devam ediyor olacak. Şubat ayında başka konulara odaklanıyor ve hız kazanıyorsunuz. Yaratıcılık gerektiren işleriniz veya romantik bir durum sonlanabilir. Ancak, evliliğinizi yenilmek, yeni bir boyuta taşımak, evlenmek veya yeni iş birlikleri ya da yeni özel ilişkiler kurmak açısından önemli 6 aylık süreçte olacaksınız. Mart ayında parasal konular diğer başlıkların önüne geçebilir. Biraz rahatlama zamanıdır.
Nisan ayında iş hayatınız, çalışma arkadaşlarınızla ilişkileriniz, çalışma ortamınız veya iş de kullandığınız yöntemler açısından önceliklerinizi belirleyebileceğiniz bir ay. İş hayatınıza fazla zaman ayırmak zorunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda geçmişten gelen projeler veya işler tekrar ele alınabilir ya da üzerinden geçilebilir. Ancak, elinize geçen bilgilerin doğruluğunu sorgulayarak hareket etmeniz gereken zaman diliminde olacaksınız. Sağlığınızı ilgilendiren olumlu değişiklikler yapabilir, sağlıklı yaşama önem verebilirsiniz. Nisan ayından itibaren Kasım ayı ortalarına kadar eviniz, aileniz veya aşk hayatınız ve iş yaşamınız arasında denge kurmak zor olabilir.
Ev almak veya değiştirmek için uygun zamanlar
15 Ocak- 15 Nisan ve 25 Mayıs- 20 Ağustos tarihleri civarında, evinizi, gayrimenkullerinizi veya ailenizi ve aile üyelerinizin hayatlarını ilgilendiren alanlarda şanslısınız, bu konularda yeni haberler alabilirsiniz. Yeni bir ev sahibi olabilir, yeni bir eve taşınabilir, evinizde dekoratif değişiklikler yapabilirsiniz.

Yılın ikinci yarısında, arka planda yürütülen işler, gizli çalışmalar veya yalnız başınıza yürüttüğünüz faaliyetler açısından yoğun bir süreç olabilir. Kendinizi güvende hissetmek ve ruhen rahatlamak için yeni plan ve projelere yönelebilirsiniz.
İlişkiler dikkat gerektiriyor!
Temmuz sonu (+/- 1,5 ay boyunca) evliliğinizi, ikili ilişkilerinizi veya iş birliklerinizi ilgilendiren balıklarda sonlanma ve/veya sonuçlanma enerjileri devreye giriyor. Karşı tarafın artan istek ve ihtiyaçları, belki de sağlık kontrolleri ya da artan eleştiri ve şikayetler yorucu olabilir. İş hayatınızdaki yoğunluk nedeniyle bu alanlara zaman ayırmakta zorlanabilirsiniz. Ne kadar yetenekli ve enerjik olduğunuzu test edeceğiniz süreçte olacaksınız.
Ağustos ayı, zorlu başlangıçların ilk işaretlerini görmeye başlayacağınız, ama aslında 6 ayı kapsayan dönüştürücü değişiklikler zamanı olabilir. İş yerinizi ilgilendiren değişiklikler veya artan harcamalar söz konusu olabilir yılın ikinci yarısında.

6 Eylül sonrasında zor ilerleyen ya da sağlıkla bağlantılı kişilerle ilgili başlıklarda rahatlamalar olabilir.
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren, ortaklarınızın, iş birliği içinde olduğunuz kişilerin veya partnerinizin gelirlerini ilgilendiren gelişmelerle ilgili bir şeyler yapmanız gerekebilir.
Kasım’da şanslı alanlar değişiyor!
15 Kasım sonrasında burç değiştirecek olan Jüpiter ise, aşk hayatınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi, çocuklarınızın hayatlarını veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren başlıklarda şanslarınızın arttığına ve artacağına dikkat çekiyor. Kasım ayının ikinci haftasında Yay burcuna geçecek olan Jüpiter, o tarihten itibaren bir yıl içerisinde size aradığınız aşkı getirebilir! Evliyseniz veya uzun süreli bir ilişkiniz varsa, ilişkiniz bir adım yukarı taşınabilir ya da paylaşılan duygular artabilir. Çocuk sahibi olmak isteyen çiftler çocuk sahibi olabilirler veya çocuğu olanların çocuklarıyla ilgili gelişmeler yüzlerini güldürebilir. Aynı zamanda yaratıcılığınızın yükseldiği ve yaratıcılık gerektiren işlerde ve projelerde son 12 yılın en verimli çalışmalarını ortaya koyabileceğiniz bir süreçte olacaksınız.

Kısaca özetlersek, yıl genelinde ev ve aile başlıklı konularda şanslısınız, ama iş hayatınızı veya sağlık başlıklı konuları ilgilendiren alanlarda koşuşturmalar artıyor. Ocak Şubat, Temmuz Ağustos aralığı evlilik ve özsaygı başlıklarında yapılması gereken şeyler olabilir derim Niobe’ce.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR BÜYÜME

Son 2,5 yıldır 5.evinizde bulunan eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn, 5. evinizin başlıklarını (aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz, yaratıcılık gerektiren işler, çocuklarla ilgili gelişmeler v.b) ilgilendiren konularda sizi adeta teste tabii tuttu ve sabrınızı sınadı. Bu süreçte, çocuklarınızı ilgilendiren konularda çok fazla sorumluluk almış veya çocuk sahibi olmak istemenize rağmen bu alanda zorluk yaşamış olabilirsiniz(Satürn bu evden çıkınca önünüz açılacaktırJ). Aşk hayatınız istediğiniz gibi gitmemiş ya da mevcut partnerinizle aranıza iş ya da başka mesuliyetler nedeniyle mesafe girmiş olabilir veya birbirinizden biraz soğumuş olabilirsiniz. Ya da yaşça sizden oldukça büyük veya despot birisiyle yaşadığınız bir ilişki nedeniyle biraz olgunlaşmış veya zorlanmış olabilirsiniz. Eğlenceli aktiviteler ve sportif faaliyetler de bu evin konuları arasında olduğu için 2,5 yıldır hayatınız biraz renksiz, hatta yalnız geçmiş olabilir. Satürn’ün dersleri aşka ve hayata farklı bakmanızı ve bu alanlarda beklentilerinizi değiştirmenizi sağladı. Artık derin bir nefes alabilirsiniz Sevgili Aslanlarr. Zira Satürn bir daha 30 yıl boyunca bu alanlara uğramamak üzere haritanızı terk etti.
Bu yıl, eğitmen gezegen 6.evinize geçiyor ve bu sefer 2.5 yıl boyunca yoğun çalışmalar, detaylı hizmetler, hastalıklar, zayıflıklar, kiracılar, evcil hayvanlar, sağlık, görevler, yükümlülükler, çalışma arkadaşları v.b alanlarında size yeni şeyler öğretiyor, zorlayıcı ve olgunlaştıran derslerine başlıyor. Bu süreçte, aşırı iş yükü, daha önceden alışmadığınız görev ve sorumluluklar, iş arkadaşlarıyla problemler, yetersiz çalışanlar veya işten ayrılanlar, olumsuz iş koşulları türünde olaylarla uğraşmanız gerekebilir. Siz her şeye rağmen uyumlu ilişkiler kurmaya çalışmalı, tüm olumsuzluklara rağmen disiplininizi bozmayarak işlerin altından kalkmalısınız. Önümüzdeki 2,5 yıl boyunca sağlığınıza ve vücudunuzdan gelen sinyallere de dikkat etmeniz gerekiyor. Aşırı iş yükü ve stres sizi yorabilir. Sağlıklı beslenmeye ve uyumaya çalışmalısınız. İş hayatınızı hafife almamanız gereken bir süreçte olacaksınız sevgili Aslanlar.

Sevgili Aslanlar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.