Balık Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 12balık
20 Şubat - 20 Mart

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)


BALIK
Bu yıl ufkunuzu genişletmek, hayatı ve dünyayı daha fazla tanımak, içsel yolculuklarınızı arttırırken, bir diğer taraftan da seyahatlere çıkmak isteyeceğiniz yıldasınız sevgili Balıklar. Bir taraftan daha önce görmediğiniz yerleri görmek isterken, bir diğer taraftan yeni kültürleri ve felsefeleri tanımak isteyebilirsiniz. Yeni eğitimlere veya okullara başlama ihtimaliniz de yüksek.
Artan bilginizi ve genişleyen vizyonunuzu diğerleriyle paylaşmak size keyif verebilir. Yurtdışı bağlantılı işler veya yabancılarla ilişkiler açısından olumlu gelişmeler yaşanabilir.
Bu aydan itibaren, sosyal çevreniz veya arkadaşlık ilişkileriniz açısından daha dikkatli olmanız gereken yaklaşık 3 yıllık sürece giriyorsunuz. Arkadaş çevreniz eskisi kadar size yardım etmeyebilir veya kötü ya da zararlı bir sosyal çevreye girebilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinmek yerine eski ve güvendiğiniz dostlarınızla vakit geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Her ne kadar sosyal anlamda tecrübelerinizi arttırmak isteseniz de, daha sizin için önem taşıyan kişilerle zamanınızı harcamak size daha cazip gelebilir.
Yıl genelinde uzun yıllardır sizin için önem taşıyan yaşamsal bir amacınızı gerçekleştirmek için yöntemler ve stratejiler geliştirebilirsiniz.
Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren 8 yıllık süre zarfında, akrabalarınızın, kardeşlerinizin, teyze, amca v.b kişileri ya da komşularınızın hayatlarında alışılmadık ve beklenmedik değişiklikler yaşanabilir. Ya da bu kişilerle ilişkilerinizi etkileyebilecek ani gelişmeler söz konusu olabilir. Bu anlamda iletişim yöntemlerinizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz.
Temmuz ayının son haftası ve Ağustos ayının son haftası aralığında çok gizli bir iş veya proje üzerinde çalışıyorsanız, yeni düzenlemeler yapılması gerekebilir. Bu sefer ne kadar zorlarsanız zorlayın işlerin eski akıcılığında gitmediğini fark edebilirsiniz. Ancak, yılmamalısınız. Sadece, yol, plan ve yöntemlerin tekrar gözden geçirilmesi ve sabır gerekebilir o kadar.
Bu yıl Ocak, Şubat, Temmuz ve Ağustos aylarında meydana gelecek Ay ve Güneş tutulmaları, yıl genelinde, iş hayatınızı, iş arkadaşlarınızla uyumlu ilişkiler kurmayı ve sağlığınızı ihmal etmemeniz gerektiğine dikkat çekiyor. Ruhen ve fiziken daha iyi hissedebilmek için gerekenleri birebir uygulamanın faydasını görebilirsiniz. Dinlenmeniz gerekiyorsa dinlenmelisiniz, unutmayın.

Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, keyifli ve mutlu bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Not: Mutlaka yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da okumalısınız.