Başak Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 06baŸşak
24 Ağustos - 23 Eylül

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

2018 BAŞAK burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?


ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Yakın çevrenizin olanaklarını kullanabilirsiniz
Kasım ayının ikinci haftasına kadar şans gezegeni Jüpiter, sizin için yazılı sözlü iletişim, yayıncılık, medya, halkla ilişkiler, eğitim, satış, pazarlama, fikirleriniz, akrabalar, komşular ve kısa mesafeli seyahatler başlıklarını temsil eden 3.evinizi koruma altına alacak ve bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, kendinizi her zamankinden çok daha iyi ifade edebilir, iletişim araçlarını(telefon, eposta, mesajlar, sosyal medya, medya v.b) en iyi şekilde kullanabilir, yeni şeyler öğrenmeye başlayabilir, okulunuzla ilgili şanslar yakalayabilirsiniz Sevgili Başaklar. Komşularınızı, kardeşlerinizi, teyze, kuzen v.b türünde akrabalarınızı ilgilendiren güzel haberler söz konusu olabilir. Evlenen veya çocuk sahibi olacak olan akrabalar yüzünüzü güldürebilir veya yakın çevrenizdeki kişilerin destekleriyle hayatınızda farklı olanaklara kavuşabilirsiniz veya diyaloglarınızı ve ilişkilerinizi kuvvetlendirebilir, varsa dargınlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Satış, pazarlama, yayıncılık, internet, ticaret, iletişim, yazarlık, insan kaynakları, danışmanlık, yazılım mühendisliği, halkla ilişkiler ya da eğitim alanlarında çalışan Başak burçları bu alanlarda başarı elde edebilirler veya daha kolay ilerleyebilirler. İçinizdeki yazar ortaya çıkabilir veya eğitim dalında çalışanlar tezlerini tamamlayabilirler ya da raporları için çok fazla dokümana erişim sağlayabilirler. Daha fazla öğrenmek ve öğretmek isteyeceğiniz bir yıldasınız. Web sitesi açmak veya kendi blogunuzu oluşturmak mı istiyorsunuz tam zamanı!
15 Mayıs 6 Kasım aralığında, bu başlıklarda özellikle şanslısınız. Yeni bir kitap çıkartabilir, önemli bir sayış gerçekleştirebilir, medyada ön plana çıkabilir veya eğitim hayatına geri dönebilirsiniz.
Ancak, 26 Haziran ve 28 Ağustos aralığında, iş ilişkilerinizde ve çalışma arkadaşlarınızla bağlantılarınızda biraz daha dikkatli olmanız gerekebilir. Zira, ekip çalışmaları, iş de paslaşmak ve iş birlikleri adına oldukça zor zamanlar olabilir.


GENEL DURUM:
İkili ilişkilerinizin ve iş birliklerinizin yanıltıcı etkilere maruz kaldığı, bazılarınızın pişmanlıklar yaşadığı bazılarınızın ise, ilişkilerinde partnerlerine bağımlılık dozunu fazla arttırdığı yıllardasınız son yıllarda olduğu gibi 2018de de. Ya da sıvılar, kimyasallar, sular, denizler, hava koşulları veya evcil hayvanlarla ilgili konulara ilginiz bu yıl da devam edebilir. Özellikle yılın son iki ayında, bu alanlardaki mesleklerde sınırlarınızı zorlayabilirsiniz.
Kasım 2018 sonrası ev ve aile başlıklı konuları toparlamanız daha kolay olabilir. Yılın son zamanlarında(2018), sizin için kilit pozisyondaki alanlarda hareketlilik yaşayabilirsiniz.
Ocak ayı başta olmak üzere yıl genelinde kardeşleriniz, kuzenleriniz, teyze, amca v.b akrabalarınız veya komşularınızla ilişkileriniz kanalıyla şanslar yakalayabilir veya bu ilişkileri güçlendirme şansı bulabilirsiniz. Ya da yazılı ve sözlü mecralarda kendinizi gösterebilir. Yeni teknolojik bir alet veya araba alabilirsiniz. Seyahatlerle ilgili konular çözüme kavuşabilir. Ocak ayında keyifli seyahatler söz konusu olabilir.
YURTDIŞI BAĞLANTILI İŞLER VE SEYAHATLER 8 YIL BOYUNCA ÖN PLANDA!!!
Mayıs ortalarından itibaren, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, yeni kültürleri tanıma, yeni hobiler edinme, eğitimler alma, medya, bilişim veya hukuk başlıklı konularda beklenmedik ve şanslı gelişmelere açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz. Yüksek eğitim almak için de uygun zamanlar olabilir.
Aşk hayatınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren başlıklarda zorluklar veya yorucu koşullarla karşılaşabilirsiniz yıl içerisinde. Aşk hayatınıza odaklanacağınız bir yıl olabilir. Çocuklarınızın hayatlarında olan bitenle daha fazla ilgilenmeye başlayabilirsiniz.
Ocak sonu civarında(+/- 1,5 ay), aklınız farklı konulara odaklanabilir veya farklı şekilde düşünmek durumunda kalabilirsiniz. Yüklerden kurtulmak ve size zarar veren ya da sizi yavaşlatan şeyleri geride bırakmak isteyebilirsiniz. Sizin için, sahiplenicilik, kıskançlık, nefret veya elde etme başlıklı konulardan sıyrılma zamanı olabilir.
İŞ KOŞULLARINIZ DEĞİŞEBİLİR
Yılın ilk yarısında yeni bir işe başlayabilir, yeni bir iş ortamına kavuşabilir, iş de yeni yöntemler veya araçlar deneyebilir, yeni iş arkadaşları edinebilir veya iş yerinizde değişiklikler yaşayabilir veya sağlığınızı ilgilendiren değişiklikler(diyet, spor v.b) yapabilirsiniz.
Mart ayında koşuşturmayı bir kenara bırakıp kendinize zaman ayırmak, yeni yetenekler geliştirmek veya bazı özelliklerinizi parlatmak niyetindesiniz. Nisan ayında, iş hayatınız ve sevdiğiniz kişiler arasında bir denge yaratmakta zorlanabilirsiniz. Her iki alana koşturmak zor gelebilir. Bu esnada elinize geçen her bilgiye inanmamalı, yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz.

15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs 20 Ağustos tarihleri yolculuklar esnasında farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ya da kardeşlerinizi, akrabalarınızı veya komşularınızı içeren olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Ya da karlı anlaşmalar, internet yoluyla para kazanma fırsatları, satış pazarlama veya yazılı ve sözlü iletişim alanlarında kendinizi gösterme fırsatları bulabilirsiniz. Arabanızı değiştirmek için de güzel tarihler.
YENİ ÇEVRELERE GİREBİLİRSİNİZ
Yılın ikinci yarısında, sosyalliğiniz artabilir, yeni çevrelere girebilir, yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Arkadaş çevreniz kanalıyla yeni kişilerle bağlantı kurabilirsiniz. Çevrenizin desteği ve yardımları size farklı alanlarda ivme kazandırabilir. Farklı davetlere katılmaktan sıkılmayacaksınız. Ancak, zaman zaman ruhen rahatlamak için spritüel çalışmalar yapmaya ihtiyaç duyabilirsiniz yılın ikinci yarısında. Şikayetler veya eleştiriler artabilir. Biraz depresif hissetme ihtimaliniz olabilir, ama bu sizi yeni medidatif çalışmalara yönlendirerek kişisel gelişiminize katkı sağlayacaktır.
Aynı zamanda, Temmuz sonu civarı(+/- 1,5 ay) dikkatli hareket etmeniz, sakarlıklara ve ufak tefek kazalara karşı tedbirli olmanız ve sağlığınızı ihmal etmemeniz gereken bir zaman dilimi. Yakın çevrenizden kişilerin sağlık sorunlarıyla ilgilenmeniz, sağlık başlıklı konular nedeniyle ziyaretler yapmanız veya sağlık sektörüyle ilgili uğraşlar edinmenizde söz konusu olabilir bir diğer ihtimal.
Eylül ayının ilk haftası sonrası, aşk hayatınız veya bazı sevgi temalı ilişkileriniz iyi gitmiyorsa veya yaratıcılık gerektiren işlerinizde aksilikler yaşanıyorsa, olayların olumlu yönde ilerleme ve düzelme ihtimali yüksek.
15 Kasım sonrası, evliliğinizi ve iş birliklerinizi ilgilendiren alanlarda daha politik olmak isteyebilirsiniz.
Belli anlaşmalar, yazılı sözlü mecralar, satış pazarlama, internet, halkla ilişkiler, kısa yolculuklar, kardeşler, kuzenler, akrabalar veya komşular konularında olumlu gelişmelere veya farklı şanslara açık; Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aylarında iş hayatınıza veya sağlık konularına odaklanabileceğiniz; aşk hayatınızda, sevgi temalı ilişkilerinizde, çocuklarınızın hayatlarıyla ilgili konularda veya yaratıcılık gerektiren işlerde artan talep ve sorumluluklarla uğraşmanızı gerektirebilecek yıldasınız kısaca.


KASIM AYINDA ŞANSLI ALANLAR DEĞİŞİYOR!
2018Kasım ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştirecek olan Jüpiter, evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda size şanslar ve fırsatlar sunmaya başlıyor olacak.
Şans ve fırsatlar gezegeni Jüpiter ev ve aile alanlarınızda sizi korumaya ve size bu alanlarda belli olanaklar sağlamaya başlayacak. Evinizi yenileyebilir, taşınabilir, yeni bir ev sahibi olabilir ya da kiralamak istediğiniz evinize iyi bir kiracı, ev arkadaşı veya iyi fiyata kiralık bir ev bulabilirsiniz. Arabanız yoksa bir araba sahibi olabilirsiniz veya sizin için önemli başka bir alışveriş gerçekleşebilir. Aile üyelerini ilgilendiren olumlu gelişmeler(evlenen ya da çocuk sahibi olan kardeşler, güçlenen akrabalar v.b)gündeme gelebilir veya evlenme niyetiniz varsa, bu tarihten itibaren 13 ay boyunca bu alanda şanslı olabilirsiniz.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR SINAVLAR

Gerçek aşkı arıyorsunuz, çocuklar olgunlaşıyor

Son 2,5 yıldır 4.evinizde bulunan eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn, 4.evinizin aile, aile üyeleri, yaşadığınız yer, birlikte yaşadığınız kişiler ya da evinizle ilgili başlıklarını ilgilendiren konularda sizi adeta teste tabii tuttu ve sabrınızı sınadı. Bu süreçte, evinizi veya ailenizi ilgilendiren sorunlarla uğraşmanız gerekti. İçsel olarak kendinizi kötü ya da yalnız hissettiniz. Evinizin ve ailenizin sizin için ne demek olduğunu daha iyi anladınız. Bu alanlarda sorumluluklarınız arttı. Ya da ailenizden ve evinizden uzak kaldınız ve bundan sonraki hayatınızda neler yapmak istediğinizi bu süreçte deneyimlediklerinizin ışığında planlayacaksınız.
Artık derin bir nefes alabilirsiniz. Zira, Satürn bir daha 30 yıl boyunca bu alanlara uğramamak üzere haritanızı terk etti.
Bu yıl, özel yaşamınızı şekillendiren eğitmen gezegen 5.evinize geçiyor ve bu sefer 2.5 yıl boyunca aşk hayatınızı, yaratıcılık gerektiren işlerinizi ve projelerinizi ya da çocuklarla ilgili konuları ilgilendiren başlıklarda size yeni şeyler öğretiyor, zorlayıcı ve olgunlaştıran derslerine başlıyor olacak. Ancak, bu süreçte, geçtiğimiz dönem olduğu gibi zorlanmayacaksınız. Zira, Satürn burcunuzla en uyumlu burçlardan olan Oğlak burcunda olacak. Bu da 2,5 yıllık süreçte her ne öğreniyorsanız, sizin için çok faydalı ve kalıcı şeyler olacağı anlamına geliyor. Çocuklarınızla ilgili sorumluluklarınız artabilir, aşk hayatınızda yeni dersler alabilir, daha kalıcı ilişkiler kurma yoluna gidebilirsiniz. Ya da yaratıcılık gerektiren işlerde aklınızdaki yenilikçi fikirleri daha somut şekilde ortaya koyma arzunuz sizi zorlayabilir veya görev ve sorumluluklarınız nedeniyle eğlenceye vakit ayıramayabilirsiniz.

Bazılarınız 2018 yılına kalp kırıklıkları ile veya yalnız başlamış olsalar da, bu karmik dersin asıl amacı, aşk dediğinizde aklınıza gelen asıl şeyi bulmanız olacak. Gerçek aşkı aramak için yüklerden kurtuluyorsunuz gibi düşünmelisiniz. Önümüzdeki yıllar size, sizi derinden etkileyecek gerçek aşkları getirebilir.
Sevgili Başaklar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.