Boğa Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 02bo§a
21 Nisan - 20 Mayıs

2018 BURÇ YORUMLARI

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

2018 Boğa burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?


ŞANSLAR FIRSATLAR
UFUKTA EVLİLİK EVLİLİKTE KERAMET VARDIR!
Sevgili Boğa’lar, 2018 size özellikle iş birlikleri, ortaklıklar veya evlilikler anlamında şanslı gelebilir. Sevgili Boğalar, 2018 Yılı içerisinde yeni ortaklık ya da evliliklere imza atabilir, mevcut evlilik veya ortaklıklarınızı yeni bir seviyeye çıkartabilir, sizden daha iyi konumda bir partner bulabilir ya da farklı kültürlerden gelen veya yabancı uyruklu kişilerle ilişkiler veya iş birlikleri kurabilirsiniz.
İkili ilişkileriniz sürpriz gelişmelere veya beklenmedik aşklara açık ya da bu yıl kuracağınız ilişkilerde hiç umulmadık yollarla tanışabilirsiniz potansiyel partnerlerinizle yıl boyunca! Sürpriz evlilikler veya bebekler de cabası!
Akrep burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayının ikinci haftasından beri 7.evinizde bulunuyor. Jüpiter 7. Evinizde, 2018 Kasım ayının yaklaşık üçüncü haftasına kadar, ikili ilişkiler, eşiniz, ortağınız, iş birliği yaptığınız kişileri içine alan olaylar kanalıyla size fırsatlar yaratmaya, olanaklar sunmaya veya sizi koruması altına almaya devam edecek. Bu esnada, mevcut bir ilişkiniz varsa bir sonraki adıma taşıyabilir, yeni ve ciddi bir ilişkiye ya da iş birliğine başlayabilir, ortaklıklar kurabilir ya da mevcut iş birliği, ortaklık ya da ilişkilerinizde farklı olanaklara kavuşabilir, fırsatlar yakalayabilir veya ilişkilerinizde sorunlarınız varsa üstesinden gelebilir, şanslı denebilecek olaylar yaşayabilirsiniz ve mevcut ilişkileriniz kuvvetlenebilir. Teknolojik araçların veya internetin ilişkilerinizi olumlu etkileyeceği bir süreçte olacaksınız. Aynı zamanda, enerjinizi alan veya size yük olan ya da kendi üstüne düşen görevleri yerine getirmeyen kişiler varsa, bu yıl bu kişilerden uzaklaşma fırsatı veya cesareti bulabilirsiniz. Ya da ofis aşkları veya iş hayatınızla bağlantılı ilişkiler gündeme gelebilir. Bu yıl kendinizden büyük, varlıklı veya statüsü yüksek kişilere ilgi duyma olasılığınız da artıyor sevgili Boğalar.
Sadece 5 Ekim ve 16 Kasım arasında, Venüs gerilerken, ikili ilişkilerinizde ve/veya iş birliklerinizde belli konuların üzerinden geçilmesi gerekebilir. Bazı durumları telafi etmeyi gerektiren çalışmalar yapılabilir. Bu süreçte, herkesin görüşüne yer verilmesi önem taşıyacaktır.

GENEL DURUM:
Evlilik hayatı, ikili ilişkiler ve iş birlikleri açısından son 12 yılın en güzel yılına giriş yapıyorsunuz sevgili Boğalar. Bu alanlarda ilişkiler her zamankinden daha akıcı ve şanslı olacaktır. Daha yakın ve kuvvetli ilişkiler geliştirme şansı bulabilirsiniz. Bekar olanlar yeni tekliflere açıklar. Meslektaşlarınızla, ortaklarınızla veya hayatınızın farklı alanlarında iş birliği yaptığınız kişilerle ilişkilerinizde sağlam temellere oturan işlere kalkışabilirsiniz. Yalnız Ocak ayında bu alanda bazı yoğunluklar ya da hassasiyetler oluşabilir. Hataya ve zayıf noktalara yer bırakmamalısınız.
YILIN BOĞA İÇİN EN ÖNEMLİ OLAYI MAYIS’TA !
Bu Mayıs ayından itibaren Uranüs burcunuza geçiyor. Ancak, etkiler 8 yıla yayılıyor! Önümüzdeki 8 yıl içinde, etrafınızdaki insanlar ve yakınlarınız yepyeni bir ‘’Siz’’le karşılaşarak şaşırabilirler. Hayatınızın her alanına değişiklik hakim olabilir. Yepyeni bir siz yaratabilir, bu anlamda teknolojinin ve trendlerin tüm olanaklarını kullanabilirsiniz. İletişim alanında teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmanın hayatınıza olumlu geri dönüşleri olabilir.
Evinizi ve kariyerinizi ilgilendiren alanlarda ise hassasiyet gerektiren değişiklikler gündemde olabilir yıl boyunca. Ocak ayı(+/- bir ay boyunca) evinizi, yaşadığınız yeri, ailenizi veya gayrimenkullerinizi ilgilendiren başlıklarda yoğun bir enerji akışı var. Sonuçlanma ve sonlanma durumları da söz konusu olabilir. Bu alanlardaki değişikliklere uygun bir plan yapmanız gerekebilir. Ev değişiklikleri veya aile üyelerini ilgilendiren konularda yorgunluklar ön plana çıkabilir.
Ocak Şubat İş ve Kariyer Ayı
Yılın ilk yarısında kariyerinizi veya ait olduğunuz gruplardaki duruşunuzu ilgilendiren başlıklarda olumlu ve yepyeni değişiklikler söz konusu olabilir. Şubat ayında bu alanlarda elinizden geleni yapmalısınız, sonuçlar göz kamaştırıcı olabilir. Mart ayında aşk hayatınıza, çocuklarınıza veya arkadaşlarınıza vakit ayırabilir, mutluluğu onlarla birlikte bulabilirsiniz. Duygusal anlamda doyurucu bir ay da olacaksınız. Ancak, Mart ortalarına kadar ortak kaynak kullanımı gerektiren konular(vergi, nafaka, kredi, tazminat, borç alacak, sigorta, miras, prim, eşin maddi durumu v.b) dikkat gerektiriyor, görev ve sorumluluklarınızı azaltmanızda fayda var. Nisan ayı, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, bilişim, farklı kültürleri tanıma, eğitimler veya hukuk başlıklarında olumlu geri dönüşler alabileceğiniz bir ay olabilir. Yeni diller öğrenebilirsiniz. Kendinizi aşmanın yollarını aramalı, ufkunuzu geliştirmenizi sağlayacak her olayın peşinden gitmelisiniz. Ancak, elinize geçen her bilgiye inanmamalı, yanlış anlaşılmalara veya seyahat ederseniz, karışıklıklara dikkat etmelisiniz. 17 Nisan sonrası akrabalarınızla ve yakın çevrenizle ilişkileriniz yavaşlayabilir ya da bu alanlarda bazı engellemeler oluşabilir. 17 Mart 16 Kasım arası, kariyerinizi ilgilendiren seyahatleriniz, eğitimleriniz veya farklı kültürlerden kişilerle veya yabancılarla ilişkileriniz artıyor. Yeni bir eğitime başlayabilir, yabancı dillere ilgi duyabilirsiniz.
Mayıs ayının ikinci haftasında, kariyer ve imaj başlıklı konular ön plana çıkıyor. Nisan doğumlu Boğalar biraz zorlanabilir.
Mayıs sonundan Ağustos ayının son haftasına kadar evliliğinizi, ikili ilişkilerinizi veya arkadaşlarınızı ilgilendiren başlıklarda haber akışı hızlanıyor, elinize yeni bilgiler geçebilir. Evlenmek için uygun zamanlardır. Bu anlamda 15 Ocak ve 15 Nisan aralığını da değerlendirebilirsiniz.
Yılın ikinci yarısında yakın çevre ilişkileriniz(kardeşler, teyze, amca, kuzenler ve diğer akrabalar veya komşular v.b), anlaşmalar, sözleşmeler veya kısa mesafeli yolculuklar alanlarında yeniliklerle uğraşabilirsiniz. Ya da yazılı sözlü iletişimi daha iyi değerlendirebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Bu anlamda özelliklerinizi geliştirebilir, kitap yazabilir, sosyal medya hesabı ya da web sitesi açabilir veya iletimle ilgili yeni kanallarda kendinizi ifade etmeye başlayabilirsiniz 6 boyunca. Ancak, bu 6 aylık süreçte kendinizi güvende hissettiğiniz alanlarda, ev veya aile başlıklı konularda zorlayıcı etkilerle uğraşmanız gerekebilir. Aile üyelerini veya yaşadığınız yeri ilgilendiren alanlarda eksikleri, istikrarsızlıkları gidermeniz, güvenliği ön plana almanız ve sağlam adımlar atmanız gerekebilir.
Tutulmalar sizi etkiliyor
Temmuz ayının son günlerinde(+/- iki ay boyunca etkili)ise, kariyerinizi veya toplum içindeki duruşunuzu ilgilendiren alanlarda beklenmedik değişiklikler veya gelişmeler söz konusu olabilir. Bu anlamda zayıf olduğunuz noktalar varsa, bu tarihlerden önce eksikleri kapatmanızda fayda vardır. Zira, dönüştürücü bir Ay Tutulması etkisinde olabilirsiniz.
26 Haziran 27 Ağustos aralığında, gizli planda yürütülen işler veya farkında olmadığınız konular nedeniyle belli başlıklarda sonlanmalar söz konusu olabilir. Bu esnada Mars geri harekette olduğu için, çok fazla hareket alanınız da olmayabilir. Ya da bazı konular artık eskisi kadar ilginizi çekmediği için siz bu alanlarda sonlanmalara gidebilir ve hayatınıza daha cazip ir yön vermek isteyebilirsiniz. Bir diğer ihtimal ise, otorite konumundaki bazı kişilerle(patron, yönetici, öğretmen, eş, baba v.b) ilgili önemli haberler (iş değişiklikleri, ev değişiklikleri v.b)olabilir.

Eylül ayının 7’si sonrası, her anlamda harekete geçiyor, hız kazanıyorsunuz.
Kasım ayının 15’inden sonra, sosyal anlamda ihtiyaçlarınızı gidermeniz daha kolay olabilir veya hayatınızın sorun yaşadığınız kısımları varsa, öncelik sıranızın değişmesiyle stresi azaltabilirsiniz.
Kasım ayında şanslı alanlar değişiyor ! Başkalarının kaynaklarını kullanabilirsiniz
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren şans kralı Jüpiter burç değiştirerek, yılın geri kalan döneminde sizin için borçlar, alacaklar, krediler, nafaka, miras, vergi, sponsorluk, burs, prim, komisyon, sigorta v.b. başlıklarını temsil eden 8. evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, borçlarınızı kapatabilir, alacaklarınız varsa tahsil edebilirsiniz, partnerinizin durumundaki gelişmeler veya bonkörlüğü hoşunuza gidebilir, aradığınız krediyi bulabilir, yaptığınız işlerden komisyon alabilir, nafaka veya miras türü başlıklarda şanslı taraftaki insan olabilir veya cinsel anlamda tutkulu ilişkiler yaşayabilirsiniz. Bu süreçte spritüel konulara ilgi de artar. Kendinizi yeniden keşfedeceğiniz dönemde olacaksınız Sevgili Boğalar.
URANÜS BURCUNUZDA ‘’DEĞİŞİM’’ DİYOR!
Nisan doğumlu Boğalar dikkat!
Bu yılın ve önümüzdeki yılın sizin için en önemli haberi, değişim, değişiklik, dönüşüm, özgürlük gezegeni Uranüs’ün burcunuza geçişi olacak. 84 Yıl sonra sizin burcunuza geçen Uranüs, hareketsiz kaldığınız rutine bağladığınız her konuda sizi maceraya sürükleyebilir. Her ne kadar güvenlik ve bildiği şeyleri yapmaktan keyif alan bir burç olsanız da, 8 yıl içinde hayatınızı değiştirecek değişiklikler ayağınızı yerden kesebilir. Bir an da kabuğunuzdan çıkıp, hayattaki yeni seçeneklerinizi görmeye başlayabilirsiniz. Bu yıl bu anlamda en fazla etkilenebilecek Boğalar Nisan doğumlu olanlar.

ZORLUKLAR, SORUMLULUKLAR, GÖREVLER
Eğitici gezegen zorlayarak öğretiyor!
Bilgelik gezegeni Satürn girdiği evlerin konularında bizi disipline eder. Geçtiğimiz 2,5 yıldır 8. evinizde olan Yaydaki Satürn, ortak kaynak(kredi, nafaka, miras, prim, sigorta, komisyon, burs, vergi, sponsorluk, ortaklık sonrası paylaşımlar v.b) kullanımı gerektiren işlerinizde, cinsellik temalı ilişkilerinizde sizi adeta eğitime tabii tuttu. Zorlayarak disiplin kazanmanıza yardım etti. Başkalarının kaynaklarına(baba, iş yeri, banka, eş, anne, ortak v.b) güvenerek değil, kendi finansal durumunuza güvenerek hareket etmeniz gerektiğini anlamanızı sağladı veya tam tersi, karşınızdaki kişilerin finansal yaklaşımları nedeniyle şaşırdınız. Bu yıl, Satürn Oğlak burcunda.
Satürn’ün öğretici etkisini önümüzdeki yaklaşık üç yıl boyunca 9. Evinizde hissedeceksiniz. Yurtdışı bağlantılı kişiler, yabancılarla ilişkiler, seyahatler, eğitim, hukuk, medya, spritüel konular, ulaştırma, bilişim, dış ticaret alanlarınızda zaman zaman zorlayıcı da olsa yeni tecrübeler edinecek, bu alanlarda kendinizi disipline etme fırsatı bulabileceksiniz. Sizin gibi toprak grubu bir burç olan Oğlak, sizinle uyumlu bir burç olduğu için bu sefer Satürn’ün eğitimleri sizi çok fazla zorlamayacak(son 2,5 yılda olduğu gibi!) daha keyifli tecrübelere neden olacaktır.

Sevgili Boğalar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın İkizler burcu ile devam edeceğiz…