İkizler Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 03ikizler
21 Mayıs - 21 Haziran

2018 Burç yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

2018 İkizler burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?

ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Hayallerinizdeki işe veya iş ortamına kavuşabilirsiniz
Sevgili İkizler, Akrep burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayının ikinci haftasından beri 6.evinizde bulunuyor. Jüpiter 6. Evinizde, bu evin, iş, iş ortamı, işle bağlantılı kişiler, çalışma arkadaşları, çalışanlar, verilen ve alınan hizmetler, sağlık, hijyen, evcil hayvanlar başlıklarını içeren konularında size fırsatlar yaratmaya, olanaklar sunmaya veya sizi koruması altına almaya 2018 Kasım ayının ikinci haftasına kadar devam edecek.
Bu esnada, iş değiştirebilir, mevcut işinizde daha rahat çalışma koşullarına kavuşabilir, istediğiniz türde çalışma arkadaşları bulabilir, verdiğiniz hizmetlerin daha fazla beğenildiğini gözlemleyebilir, iş ilişkilerinizi güzelleştirebilir veya iş hayatınızı kolaylaştıracak ekipmana kavuşabilirsiniz. Ya da genel anlamda günlük hayatınızda aldığınız hizmetler açısından daha tatmin edici bir süreç olabilir. Sağlığınız da Jüpiter tarafından desteklenecektir bu dönemde.

Yeni çalışma arkadaşları, yeni görevler, yeni işler, yeni meslektaşlar ya da çalışanlar gündeme gelebilir ya da yaptığınız işlerde yöntem değişikliğine gidebilir ve işlerinizde verimi arttırabilirsiniz. Tüm bu alanlarda şanslısınız İş arayanlar istediği türde bir iş bulma şansını yakalayabilirler veya istedikleri çalışma koşullarına kavuşabilirler ya da bir süredir çalıştığınız yerden veya çalışma arkadaşlarınızdan memnun değilseniz, işlerin değişmeye başladığını gözlemleyebilirsiniz. Bir iş ya da görev değişikliği söz konusu olabilir. İş verenler içinse, verimli, işinde tecrübeli ve tam istedikleri türden kişilerle çalışma imkanı oluşabilir. İş seyahatlerinde artış da görülebilir.
15 Ocak, 15 Nisan ve 13 Eylül tarihleri civarında iş hayatınızı ya da emekliliğinizi ilgilendiren başlıklarda belli koşullar üzerinde olumlu geçen pazarlıklar söz konusu olabilir.
25 Mayıs ve 19 Ağustos civarında, iş hayatınızda gönlünüzden geçen değişiklikleri yapabilir veya bir iş değişikliğine kadar gidebilirsiniz. Hayallerinizdeki iş sizi bulabilir veya diğer yılların aksine ayağınızı kaydırmak ya da sizi sabote etmek isteyen iş arkadaşlarının yerini birer koruyucu melek alabilir.
Sağlığınızda olumlu gelişmeler olabileceğine değinmiştim malum. Aman! Bu esnada kilo almamaya dikkat edin sevgili İkizler!

GENEL DURUM:
Sevgili İkizler evlilik, yakın ikili ilişkiler veya iş birlikleri başlıklarında yaşadığınız 2,5 yıllık sınavlarınız sona erdi. Bu alanlarda türlü testlerden geçtiniz ve derslerinizi öğrendiniz. Bu yıl Ocak sonundan itibaren 18 Mart tarihine kadar, aynı alanlarda işleriniz hızlanıyor, daha verimli ve doyurucu bir sürece giriyorsunuz.
Ev, yaşanılan yer, aile ve kariyerle ilgili konularda istikrarı yakalayacağınız yıl olabilir. Ancak, sorumluluklarınızı ihmal etmemeniz, devamlılığa önem vermeniz ve çok çalışmanız gerekecek. Kariyerinizi ilgilendiren konularda yaratıcılığınız yüksek, vizyonunuz genişliyor ve kafanız netleşiyor. Etkili pozisyondaki kişilerle ilişkileriniz size avantaj kazandırabilir veya bu kişilerin desteğini yanınızda hissedebilirsiniz. 15 Kasım sonrası, iş hayatınız, imajınız veya kariyeriniz açısından üst pozisyondaki kişilerle veya yöneticilerinizle olumlu ilişkiler kurabilirsiniz.
Fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı ihmal etmemelisiniz veya bu anlamda bünyenizi kuvvetlendirecek başlangıçlar yapabileceğiniz yıldasınız. İşle ilgili değişiklikler veya beklenmedik durumlar nedeniyle yoğun çalışmalarınız ya da yorgunluklarınız söz konusu olabilir ya da kilo alabilirsiniz. Ancak, iş hayatınız olumlu veya üzerinde yoğunlaştığınız işler akıcı ilerliyor yıl genelinde. Yeni iş fırsatlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Özellikle Ocak ayı iş hayatı, yapılacak işler ya da sağlık başlıklarında oldukça olumlu etkilere sahip.
ÖZGÜN FİKİRLERİNİZLE DİKKATLERİ ÜZERİNİZDE TOPLUYORSUNUZ
15 Mayıs sonrası burç değiştiren Uranüs, ruhsal sağlığınızı ve yaratıcılığınızı olumlu anlamda etkilemeye başlıyor. Önümüzdeki 8 yıllık süreçte eksantrik fikirlerinizle dikkat çekebilir, fark yaratabilirsiniz. Alışılmadık şeyler deneme arzunuz zaman zaman sizi utandırabilir. Gizli çalışmalar, arka planda yürütülen işler açığa çıkabilir veya bazı konularda odaklanma sorunu da yaşayabilirsiniz. Metafizik veya spritüel konulara ilginiz de artabilir bu süreçte.
Ocak ayı(+/- 2 ay içinde) kısa mesafeli yolculuklar, yakın çevre ilişkileri(kardeşler, akrabalar, komşular v.b), yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama v.b konularda belli olaylar hızlanabilir, sonuçlanabilir veya sonlanabilir ya da yeni teknolojik bir alet veya araba satın alabilirsiniz. Kardeşlerinizle ya da komşularınızla daha sık görüşmeleriniz olabilir ya da sosyal medya, bilişim, internet, basılı yayınlar veya kitaplar konusunda kendinizi geliştirmek isteyebilirsiniz.

Yılın ilk yarısında seyahat fırsatlarının arttığına şahit olabilir, uzun süreli seyahatlere çıkabilir, yeni kurslara veya eğitimlere başlayabilir, yeni kültürlerle veya felsefelerle tanışabilir, uzak akrabalarla ya da yabancılarla görüşmeleri arttırabilir, yurtdışı bağlantılı işlerle ilgilenebilirsiniz. Uzaklarla bağlantılı başlıklar yenilikler içeriyor. Sadece Mayıs ayının son iki haftasında, bu başlıklarda daha dikkatli hareket etmeniz gerekebilir. Mart ayında, evinizi veya kariyerinizi ilgilendiren konular ön plana çıkmaya başlayabilir. Nisan ayında, partnerinizin gelirleri, ortak kaynak kullanımı gerektiren konular(kredi, burs, sponsorluk, vergi, sigorta, tazminat, prim, miras, nafaka v.b), beklenmedik durumlar ön plana çıkabilir. Harcamalarınız ya da bazı konularda endişeleriniz artabilir. Maddi manevi kendinizden neler verdiğiniz üzerine daha fazla düşünmeye başlayacağınız süreçte olacaksınız. Hukuki başlıklı konular ortaya çıkarsa, doğru kişilerle ilerlemeye bakmanızda fayda var. Mayıs ayında da, bu anlamda kendinizi doğru ifade etmeniz gerekebilir.

15 Ocak- 15 Nisan ve 25 Mayıs 19 Ağustos tarihlerinde işle ilgili seyahatleriniz artabilir veya işinizi ya da sağlığınızı ilgilendiren olumlu haberler alabilirsiniz. Yeniden yapılanma dönemindesiniz.
Yılın ikinci yarısında, gelirlerinizi arttırmanızı sağlayacak yenilikler söz konusu olabilir, yeni işe başlayabilirsiniz, ek gelir kaynakları bulabilirsiniz. Maddi anlamda büyüme sürecindesiniz. Aynı zamanda yeni anlaşmalar, kardeşleri, akrabaları ya da komşuları ilgilendiren konulara yoğunlaşmalar, satı pazarlama faaliyetlerinde yenilenme, kitap çıkartma, yeni bir kampanyaya başlama, internet sitesi açma, sosyal medyada kendini gösterme v.b konularla uğraşabilirsiniz. Verimliliğinizin artacağı 6 aylık süreçtesiniz.
27 Temmuz (+/- 1,5 ay boyunca) civarı tarihlerde, seyahatler, yurtdışı başlıklı işler, eğitim hayatı, kurslar ya da ruhsal ihtiyaçlar anlamında beklenmedik olaylar nedeniyle zayıf duruma düşebilirsiniz. Ani olayları veya radikal değişiklikleri akla getiren bir süreç olabilir. Uzaktaki yakınların, hukuki kimliği olan kişilerin veya öğretmelerin artan talepleri sizi yorabilir. Ani tepkiler vermek yerine, düşünerek ve bilgilenerek hareket etmeniz gereken süreçte olacaksınız. Maddi, ortak kaynak kullanımı gerektiren veya hukuki başlıklarda kendinizi geliştirmenizi veya bilginizi arttırmanızı gerektirecek gelişmelere açık yıldasınız. Bu esnada parasal harcamalar yüksek olabilir.
Kasım ayında eğitimler, seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler, dış ticaret v.b başlıklı konulardaki hızlı tempo sona eriyor. Dikkatiniz kariyerinize kayıyor, sıkıntılı olduğunuz alanlarda farklı başlıkların ortaya çıkmasıyla kafanızı dağıtma şansı buluyorsunuz.
Kasım ayının ikinci yarısından burç değiştiren Jüpiter evlilik, iş birlikleri, ikili ilişkiler başlıklarında şanslar ve fırsatlar sunmaya geliyor.
KASIM AYINDA ŞANSLI ALANLAR DEĞİŞİYOR
2018 Kasım ayı sonrası bir yıl boyunca, ikili ilişkilerinizi, iş birliklerinizi veya ortaklıklarınızı geliştirmenizi sağlayabilecek fırsatlar artıyor. Kırgınlıklar varsa, düzeltme ihtimali doğabilir. İlişkilerinizde duygusal bir boyut yakalayabilir, bir yerine iki kişi olmanın değerini anlayabilirsiniz. Evlilikler veya ortaklıklar gündeme gelebilir. Jüpiter’in burç değiştirmesi ile birlikte 10 Eylül sonrası ikili ilişkilerde her anlamda şansınız artıyor ve bir yıl sürecek olumlu bir döneme giriş yapıyorsunuz. Evliliklerde, uzun süreli beraberliklerde, iş birliklerinizde veya ortaklıklarınızda uyumu yakalayabileceğiniz bir dönemde olacaksınız.


ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR
Parayı nasıl kullanacağınızı öğreniyorsunuz

Satürn son 2,5 yıldır Yay burcunda ve sizin ikili ilişkilerinizi temsil eden 7.evinizdeydi. Bu esnada ilişkiler, ortaklıklar veya iş birlikleri anlamında türlü çeşitli sınavlardan geçtiniz. İlişkilerin gerçek doğası hakkında yaşamsal tecrübeler kazandınız ve oldukça zorlandınız. Bazılarınız boşandı, bazılarınız sorunlu ortaklıklar veya iş birlikleri nedeniyle sıkıntılar yaşadı.

Oğlak burcuna geçecek olan öğretmen gezegen Satürn 3 yıl boyunca, ortak kaynaklar, transformasyon, cinsellik, güç, değişim başlıklarını temsil eden 8. evinizde olacak. Parasal konularda artık yalnız başınızasınız, diğerlerinden gelecek yardımlar eskisi kadar olmayabilir. Satürn bu evden geçtiği süreçte, nafaka, borç meseleleri, kredi, miras, sponsorluk, vergiler, prim, sigorta, komisyon v.b başlıklarında ters giden konularda sizi zorlayarak tecrübe kazanmanıza neden olabilir. Eşinizin, annenizin, ortağınızın, aracı kişi ve kurumların ya da iş birliği içinde olduğunuz veya iş birliği yapmanız gereken kişilerin ya da kurumların maddi durumlarına değil, sadece kendinize güvenerek ilerlemeniz gerekliliğini anlamanızı sağlar. Oğlak burcundaki Satürn yüzleşmekten korktuğunuz bilinçaltı gerçekleri su üstüne çıkartabilir. Ya da üstlendiğiniz maddi manevi sorumluluklar veya görevler ya da düşmanca hareketleri olan kişiler kendinizi toplamanız gerektiğini anlamanıza yardım edebilir. Aynı zamanda, libidonuzu kontrol altında tutmanız gerektiğini anlayacağınız, cinsel eğilimlerin veya tutkuların test edildiği 3 yıllık sürece giriyorsunuz.


Sevgili İkizler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.