Koç Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 01ko‡
21 Mart - 20 Nisan

2018 burç yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

2018 Koç burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?


Şanslar, olanaklar, fırsatlar
Kredileri kapatma, sponsor bulma, burs alma zamanı
Sevgili Koç’lar, Akrep burcuna geçen şans, fırsat, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter geçtiğimiz Ekim ayından beri 8.evinizde bulunuyor. Jüpiter, 8. Evinizde, ortak kaynak kullanımı (nafaka, miras, kredi, burs, sponsorluk, prim, borçlar alacaklar, sigorta, komisyon v.b)konularını içine alan olaylarda size fırsatlar yaratmaya, olanaklar sunmaya veya sizi koruması altına almaya 2018 Kasım ayının ikinci haftasına kadar devam edecek. Bu süreçte borç alacak, miras meseleleri bakımından daha şanslı olabilir, aradığınız krediyi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu durum ev alım satımı(veya farklı mallar) v.b konularında da farklı olanakların söz konusu olabileceği veya vergilerle ilgili sorunları olanların farklı indirimlerden yararlanabileceği anlamına da geliyor.
Bu esnada, bütçenizi doğru planlayabilir, şanslı faiz oranları yakalayabilir, kredilerinizi daha rahat ödeyebilir veya prim getirisi olan işler yapabilirsiniz. Diğer kurum veya kuruluşların paralarını ilgilendiren konularda şanslı etkiler altındasınız. Eşinizin veya ortağınızın kazançlarından da faydalanabileceğiniz bir dönemde olacaksınız. Ancak, geçmişte hallolduğunu düşündüğünüz maddi kaynaklı konuları tekrar tekrar ısıtıp önünüze getiren kişi veya kurumlarla uğraşmanız gerekebilir. Sizin için önemli olan, bu sorunun, şans gezegeni Jüpiter dolayısıyla daha kolay şekilde çözüme kavuşacağını unutmamak olmalı. Bu sürecin bir başka özelliği de tutkulu ilişkileri tetiklemesi, libidoyu yükseltmesidir. Pamuklu şortlardan saten pijamalara geçiş zamanı!
Sadece Venüs gerilerken, 5 Ekim ve 16 Kasım arasında partneriniz ortak kaynak kullandığınız alanlarda sorgulayıcı olabilir ve bazı şeylerin üzerinden geçmeniz gerekebilir.

GENEL DURUM:
İlişkilerinizin ve sosyal çevrenizi ilgilendiren konuların testlerden geçebileceği veya bu alanlarda beklenmedik gelişmelerin bazen sürprizlerin yaşanabileceği bir yıla giriyorsunuz sevgili Koçlar.
Bu yıl tüm dünyaya başarının sizin için önemini göstermek istiyorsunuz, profesyonel anlamda bazı hedeflerinize ulaşmak sizin için her şeyden daha önemli olabilir bu yıl.
Geçtiğimiz yıllarla kıyaslarsak, Mart doğumlu Koçlar hariç daha rahat veya gerici ya da ayırıcı olayların yaşanmayacağı bir yıla girdiğinizi söyleyebilirim Niobe’ce. Yıla yaratıcı enerjilerle başlıyorsunuz. Renkli fikirlerinizle hayatınızın istediğiniz alanlarını canlandırabilirsiniz. Evinizi veya kariyerinizi ilgilendiren değişiklikler, bu alanlarda yeni düzenlemeler ön planda olabilir Ocak ayı içinde. İmajınızı güçlendirmek, kariyerinizde ilerleme kaydetmek için para harcamak durumunda kalabilirsiniz.
Yılın ilk iki ayı içinde, ilişkileriniz veya iş birlikleriniz anlamında sonlanma veya sonuçlanma enerjileri ön plana çıkabilir. Bu esnada uğraşacağınız konular yeni konular olmayacak. Sadece o esnada iyice ön plana çıkmaya başlayacak ve neticelendirilmesi gerekecek.
Tutulmalar sizi olumlu etkiliyor!
Yılın ilk yarısında, sosyal çevrenizi yenileme fırsatı bulabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Aklınızdaki kişileri ise, kafanızdan atma çabasında olabilirsiniz. Ancak, maddi anlamda daha tedbirli olmanız gerekebilir. Şubat ayı, yeni arkadaşlar edinme veya partnerler bulma anlamında fırsatlara açık görünüyor. Mart ayında yoğunluğunu artıyor, yapılacak işler, görevler ve sorumluluklar sağlığınızı olumsuz etkileyebilir. Sağlığınızı ihmal etmemeniz gerekebilir Mart ayı içerisinde. Seyahatler, eğitimler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler, farklı kültürleri tanımak, dış ticaret veya hukuk başlıklı konularda şanslarınız artabilir.
Nisan ayında kariyeriniz ve ait olduğunuz gruplardaki duruşunuz ön plana çıkıyor. Elinize geçen bilgileri doğru değerlendirmeniz gereken bir ay olabilir. Bazı Koçların yıldızı çok parlayabilir, ama bazı Koçlar biraz hırpalanabilirler veya imaj kaybına uğrayabilirler. Bu durum bireysel haritalarına göre değişkenlik gösterecektir. Mayıs ayı maddi başlıklı konularda daha dikkatli hareket etmenizde fayda var. Parasal konularda dalgalanmalara ve değişimlere açıksınız. Özellikle Mart doğumlu Koç burçları, biraz daha dikkatli hareket etmenin faydasını görebilirler. Mayıs ayından itibaren Ağustos’un son haftasına kadar ise, ortak kaynak kullanımı gerektiren başlıklarda(kredi, burs, sponsorluk, vergi, nafaka, sigorta, tazminat, miras, eşin kazançları v.b) şanslarınız yüksek olabilir. Borç alışverişlerinde uzlaşmacı kişiler ön plana çıkabilir, size kar getirecek konusunda uzman aracı kişilerle çalışabilirsiniz .
Yılın ikinci yarısında evinizi veya ailenizi ilgilendiren konular ön plana çıkmaya başlıyor. Bu alanlarda koşuşturmalarınız artabilir. Evinizi, yaşadığınız yeri, gayrimenkullerinizi veya aile üyelerinizi ilgilendiren değişiklikler ya da temin edilmesi gereken istikrar ön plana çıkabilir. Kasım ayı sonrası, bu anlamda konular neticeye kavuşabilir veya daha güvenli bir zemine oturabilir. Evinizi veya kariyerinizi ilgilendiren stresli durumları azaltma şansı bulabilirsiniz. Ancak, aşk hayatınız ve/veya sevgi temalı ilişkileriniz, sevdiklerinizin hayatlarındaki gelişmeler v.b açısından da zorlu gelişmelere açık ve yoğun 6 aylık süreçte olacaksınız. Olumlu tarafı ise, aşk hayatınızı yenileme ve veya hayatınıza yeni kişiler girme ihtimalinin de söz konusu olması olabilir.
26 Haziran ve 27 Ağustos arasında yöneticiniz Mars geri hareketteyken, yeni girişimlerde bulunmamanızda veya yeni başlangıçlar yapmamanızda fayda vardır. Bazı değişimlerin sistemde olduğunu fark edeceğiniz zaman diliminde olacaksınız, ama harekete geçmek için 27 Ağustos sonrasını bekleyebilirsiniz.
Temmuz ayı (+/- iki ay), sosyal hayatınız veya evliliğinizi ilgilendiren başlıklarda hızlı gelişmelere işaret ediyor. Sosyal anlamda girişimleriniz sonuç verebilir veya bazı talepkar arkadaşlarınızdan uzaklaşmak arzusunda olabilir ya da arkadaşlarınızla ilgili hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz.
Kasım da şanslı alanlar değişiyor!
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren Jüpiter burç değiştirerek yılın geri kalan döneminde sizin için eğitim, medya, halkla ilişkiler, yabancılarla ilişkiler, seyahatler, yurtdışı bağlantılı işler başlıklarını temsil eden 9.evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, bol bol seyahat edebilir, yeni şeyler öğrenebilir, yeni kurslara kaydolabilir, yabancı bir dil öğrenmeye başlayabilir, üniversiteye veya koleje başlayabilir, doktora yapabilir, yabancılarla veya farklı kültürlerden gelen kişilerle arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Bilgi dağarcığınızı büyütme ve daha fazla yer görme isteğiniz artıyor. Spritüel konulara ilginiz de artabilir. Ya da medya ve yayıncılıkla ilgili sektörlerde çalışanlar için güzel bir yıl olabilir(Kasım 2018 sonrası). İş hayatınızda, ileride bu yıl edineceğiniz bilgilerin ya da tanışacağınız kişilerin faydasını görebilirsiniz.

Zorluklar, sorumluluklar, büyüme
Son 2,5 yıldır 9. evinizde bulunan eğitici ve zorlayıcı gezegen Satürn, 9.evinizin yurtdışıyla bağlantılı işler, yabancılarla ilişkiler, dış ticaret, yabancı dil, ulaştırma, uzak akrabalar, seyahatler, hukuk, bilişim, medya, yüksek eğitim, farklı kültürler, din adamları, akademisyenler başlıklarını ilgilendiren konularında sizi adeta teste tabii tuttu ve sabrınızı sınadı. Bu süreçte, hayata bakışınız değişti ve hayat görüşünüz netleşti. Eğer eğitim aldıysanız, her ne kadar zorlansanız da, edindiğiniz bilgiler ve aldığınız diploma ömür boyu işinize yarayacak. Hukuki konularda sıkıntı yaşayanların da sorunları geride kalıyor. Artık derin bir nefes alabilirsiniz. Zira Satürn bir daha 30 yıl boyunca bu alanlara uğramamak üzere haritanızı terk etti.
Bu yıl, eğitmen gezegen 10. evinize geçiyor ve bu sefer 2.5 yıl boyunca kariyerinizi, ait olduğunuz toplumlardaki imajınızı, otorite pozisyonundaki kişilerle(baba, patron, yönetici, eşinizin ebeveynleri v.b) ilişkilerinizi, işinizi, yönetimsel becerilerinizi, dış dünyayla iletişiminizi içeren alanlarda size yeni şeyler öğretiyor, zorlayıcı ve olgunlaştıran derslerine başlıyor. Bu süreçte, pozisyonunuz yükseleceği veya gözler üzerinizde olacağı için, geleceğinizle ilgili endişeleriniz artabilir, karamsarlaşabilirsiniz. İşinizi veya kariyerinizi ilgilendiren konularda sorumluluklarınız ve üzerinizdeki yük artabilir ya da toplum içindeki imajınızı sarsacak olaylar söz konusu olabilir. Bu tür durumlarla karşı karşıya kalırsanız, tüm bunların sizi daha iyi bir pozisyona taşımak ve size tecrübe kazandırıp, doğru yola sevk etmek için hazırlanmış testler olduğunu unutmamalısınız. Bulunduğunuz sektörde veya ait olduğunuz gruplarda isim yapacak ve yerinizi sağlamlaştıracaksınız. Aşırı iş yükü enerjinizi doğru kullanmanızı ve sağlığınızı ihmal etmemenizi de gerektiriyor olacak. Satürn geçtiği evin konularında bizi sınavlara maruz bırakır, amaç sınıfta kalmamız değil, daha çok çalışıp eğitim almamızdır. Zira, Satürn, geçtiği evdeki transiti sona erdikten sonra bu evin konularında size ödüllerini bırakmış olarak yoluna devam eder. Bu nedenle, bu süreçte karamsar olmamalı ve yaşananları fırsat olarak görmeli ve kariyeriniz ya da imajınız için önemli ve büyümeyi hedefleyen bir dönemeçte olduğunuzu, bu şansınızı en iyi şekilde kullanmanız gerektiğini fark etmelisiniz.

Sevgili Koçlar hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.
Yarın Boğa burcu ile devam edeceğiz…