Yay Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 09yay
23 Kasım - 21 Aralık

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

YAY

Sert geçen 2,5 yılın ardından gereken disiplini kazandınız. Sınavlarınızı verdiniz. 2018’De dersler, parasal konulardan geliyor. Harcamalarınız artabilir, sizin gibi para harcamayı seven bir burç gelirlerini arttırmanın, parasını biriktirmenin yollarını bulmak zorunda kalabilir. Etrafınızdaki kişiler daha talepkar olabilirler veya yöneticilerinizle parasal konularda anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Değer yargılarınızı veya değer verdiğiniz şeyleri gözden geçirebileceğiniz 2,5 yıllık sürece giriş yapıyorsunuz. Büyük malları değil, ama eski mobilyaları veya eşyaları internet üzerinden satışa çıkartarak yeni şeyler için yer açmak isteyebilirsiniz.
Size yük olan kişi ve olayları arkada bırakmak isteyeceğiniz, kendinize daha fazla zaman ayırıp, yalnız başınıza çalışarak daha verimli olabileceğiniz bir yıldasınız. Spritüel konular daha fazla ilginizi çekebilir veya arka planda yürütülen işler kanalıyla daha fazla başarı elde edebilirsiniz. Gizli arkadaşların size yardımları olabilir. Manevi anlamda büyüyeceğiniz ve her alanda koruma altında olduğunuz yıldasınız.
Özellikle Ocak ayı kapalı kapılar ardında yapılan çalışmalar veya arka planda sizi destekleyen kişiler adına şanslı bir ay olabilir. Değişiklikler yapmak için güzel veya şanslı bir ay da olabilirsiniz.
Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren 8 yıl boyunca, iş hayatınızı, iş arkadaşlarınızı, çalışma yöntemlerinizi, iş yerinizi veya iş de kullandığınız araç gereçleri ya da sağlık başlıklarını ilgilendiren alanlarda değişikliklere veya farklı olaylara açıksınız. Alışılmadık durumlar ve değişiklikler burcunuzun olmazsa olmazı olduğu için, bu durum size değişik bile gelmeyebilir.
15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs 20 Ağustos tarihleri evinizi ve ailenizi ilgilendiren başlıklarda olumlu ya da şanslı durumlar söz konusu olabilir. Evinizde istikrarı sağlamak veya gelirlerinizi ilgilendiren konularda güvenliği akla getiren başlıklar açsından şanslı denebilecek tarihlerdesiniz. Ancak, anneniz veya hayatınızda anne figürü gibi algılanabilecek kişiler bu tarihlerde daha hassas veya talepkar olabilir. Ya da evinizi su baskınlarına, zehirlenmelere, rutubet, toz toprak, ilaçlar, diğer sıvılar ve gazlar ya da böceklere karşı korumak üzere tedbirler alabilirsiniz.
Ocak ayının sonları civarında(+/- 1,5 ay etkili), uzaktaki akrabalarınız, öğretmenleriniz, konusunda uzman eğitimciler, yabancılarla ilişkiler, seyahatler başlıklarında yoğunluklar görülebilir. Ufkunuzu genişletmek, farklı yerlere seyahat etmek veya uzaklardaki tanıdıklarınızı ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Yurtdışı seyahatleri veya seminerler ya da kurslar da gündeminizde olabilir. Enerjinizin arttığı zamanlar.
Yılın ilk yarısı genelde, kardeşleriniz, kuzenler, akrabalar, kısa mesafeli yolculuklar, yazılı sözlü iletişim, bilişim, sosyal medya, internet, satış pazarlama veya kendinizi geliştireceğiniz konu başlıklarında yeniliklerle geçebilir. 6 Ay boyunca verimli bir süreç geçirebilirsiniz.
Mart ayı, daha çok kariyerinize ve/veya evinize odaklanacağınız bir ay olabilir.
Nisan ayı, elde edilen gelirler ve geliştirilmesi gereken yetenekler adına hareketli bir ay olabilir. Maddi anlamda dikkatli hareket etmek ve bütçe yapmak doğru olacaktır. 2018 Genelinde harcamalarınız artabilir.
Yılın ikinci yarısında ise, ortaklarınızın, partnerinizin veya iş birliği içinde olduğunuz kişilerin maddi durumlarındaki gelişmeler sizi de rahatlatabilir. Vergiler, sigorta, tazminat, prim, borç alacak, kredi veya miras ya da nafaka başlıklarında olumlu haberler ya da gelişmeler söz konusu olabilir. Ancak yanlış anlaşılmalara açık bir aydasınız, her şeyi iki kere kontrol etmelisiniz.
Ancak, aynı 6 aylık süreçte, uzun mesafeli yolculuklarda ve seyahatlerde rahat edemeyebilirsiniz, rahatsız koşulları olan konaklama birimleri, cinsiyet, din veya ırk ayrımcılığı yapan kişiler, yabancı dille ilgili problemler, uzak mesafedeki akrabalarınızın artan talepleri veya yaşadıkları, eğitim aldığınız kişilerle ilgili sorunlar veya gelirlerinizi ilgilendiren problemler söz konusu olabilir.
Temmuz ayı sonlarında(+/- 1,5 ay etkili), akrabalarınız, kardeşleriniz veya komşularınız sizden yardım isteyebilirler, anlaşmalar, iletişim mevzuları, kısa mesafeli yolculuklar veya satış pazarlama ya da sosyal medya alanlarında beklenmedik durumlarla uğraşmanız gerekebilir. Kullandığınız araç gereçleri ya da arabanızı ilgilendiren problemler de zaman alabilecek konular arasında. Kelimelerinizi doğru ve dikkatli kullanmalısınız! Temmuz sonu ve Ağustos ortaları civarında, ani tepkiler vermemeye çalışmakta fayda vardır.
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştiren gezegenler, bir süredir hayatınızın belli bölümlerinde yıpratıcı bir yoğunluk ya da problem yaşanıyorsa bu alanlarda rahatlama ve farklı alanlara odaklanma eğilimi getiriyor.
Kasım ayının ikinci haftasından sonra burç değiştirerek kendi burcunuza geçecek olan Jüpiter, hayatınızı yenilemeniz ve her alanda şansı bulmanız için size önderlik edebilir
Kısaca özetlersek, ruhen rahat hissedeceğiniz, sağlık anlamında korunduğunuz, arka planda veya yalnız yapılan çalışmalardan verim alacağınız; Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos ayları başta olmak üzere kardeşler, akrabalar, komşular, seyahatler ya da eğitimler başlıklarında yoğun; gelirleri ve harcamaları ilgilendiren başlıklarda dikkatli hareket etmeniz gereken bir yıla girdiğinizi söyleyebiliriz.


Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, keyifli ve mutlu bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Not: Mutlaka yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da okumalısınız