Yengeç Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 04yenge‡
22 Haziran - 22 Temmuz

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)

2018 YENGEÇ burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?

ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Aşkta son 12 yılın en güzel dönemi
Geçtiğimiz Ekim ayının 2.haftasında, aşk ve yaratıcılık evinize giren şans, bolluk ve fırsatlar gezegeni Jüpiter önümüzdeki Kasım ayının üçüncü haftasına kadar, son 12 yılın en doyurucu aşklarını, mevcut ilişkinizde en romantik anları, keyifli yurtdışı seyahatlerini ya da yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından bakıldığında keyifli fikir, plan veya projeleri gündeminize taşıyor. Aynı zamanda, çocuk sahibi olmak isteyen Yengeç’lerin bu istekleri gerçek olabilir veya çocuklarını ilgilendiren sevindirici haberler ve olaylar yaşayabilirler bu yıl içerisinde. Hiçbiri olmazsa, yılın Nisan ayı hariç son derece eğlenceli aktivitelerle geçeceğinden ya da yeni hobiler edineceğinizden emin olabilirsiniz. Tam bir parti havasındasınız! Kendinize güveniniz de artıyor.
Bekar Yengeçler birden fazla kişiyle aynı an da flört etmemeye çalışmalılar. Bu kadar çok insan tarafından ilgi görmek, artan davetler ve keyifli aktiviteler bu alanlarda 2018’in unutulmaz olmasını sağlayacaktır. Evli veya uzun süreli ilişkisi bulunan Yengeç’ler de, ilişkilerini canlandırma ve bağlarını kuvvetlendirme şansı bulabilir, partnerleriyle birlikte romantik ve eğlenceli planlar yapabilirler. Sadece bu değil, diyelim ki, siz aşkta çok fazla hareket yaşamadınız, o zaman kendinizi ifade etmenizi sağlayacak yaratıcı fikirleriniz, renkli projeler, işlerinizi daha iyi sunmanızı ya da satmanızı sağlayabilecek yeni düşünceler 2018’e hareket getirebilir. Ya da çocuklarınızla ilgili gelişmeler veya çocuklarınızla birlikte yapacağınız tatiller içinizi ısıtabilir. Belki de beklenen çocuk gelir!
15 Ocak, 15 Nisan ve 13 Eylül civarı tarihler, yukarıda yazdığımız başlıklar açısından şanslı tarihler, bağlayıcı sözler verebilir, ilişkilerinizi bir sonraki aşamaya taşıyabilirsiniz. İş ilişkileriniz ve özel ilişkiler anlamında geçerli tarihler bunlar.

GENEL DURUM:

Sevgili Yengeçler bu yılın önemli olaylarından birisi, bu yıl Temmuz ayında burcunuzda başlayacak olan tutulmalar zinciri. Dolayısıyla yılın ikinci ayından itibaren dış görünüşünüzde ve imajınızda değişiklikler görmeye başlayabilirsiniz veya dış dünyayı algılama biçiminiz farklılaşabilir, dünyayı farklı gözlerle görmeye başlayabilirsiniz.
İkili ilişkileriniz, evliliğiniz, evlilik planlarınız veya iş birliklerinizle ilgili başlıklarda sınavlarınız artabilir. Artan şikayet ve eleştirilerle uğraşabilirsiniz veya düşmanlarınızla ilişkileriniz gergin etkiler altında derinleşebilir. Alacağınız kararların ya da hareketlerinizin bol bol sorgulanabileceği veya eleştirilebileceği yıldasınız. Ancak, kariyerinizi veya evinizi, ailenizi ya da yaşadığınız yeri ilgilendiren başlıklar daha sakin ve istikrarlı akıyor olacaktır son iki yıla kıyasla.
ÇEVRENİZ DEĞİŞİYOR!
Aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz, çocuklarınızla ilgili konular veya yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından şanslı ve bereketli gelişmelere açık yıldasınız. Ocak ayında, sevgi temalı ilişkileriniz besleniyor, çocuklarınız yüzünüzü güldürüyor veya yeni aşklara açıksınız diyebilirim Niobe’ce. Mayıs 2018 sonrasında sosyal çevrenizi tamamıyla farklılaştıracağınız, yepyeni ve farklı kişilerle arkadaşlıklar kurabileceğiniz, ufkunuzu açacak, hayatı farklı şekilde görmenizi sağlayacak çevrelere gireceğiniz 8 yıllık süreç başlıyor. Teknolojiyi ve güncel modayı daha fazla takip etmeye başlayabilir. Bu yollarla dahi çevre değiştirebilirsiniz. Mayıs sonrasındaki 8 yıl bu yıl çok hissetmeseniz de 2019 dan sonra daha fazla belirginleşecek şekilde daha elit veya rafine kişilerle arkadaşlıklar kurmaya başlayabilir ve sosyal çevrenizin tamamen değiştiğini görebilirsiniz.

Ocak sonu(+/_ 1,5 ay etkili) civarında, maddi başlıklı konularda sonuçlanma enerjileri devrede. Gelirlerinizi arttırmanın yeni yollarını arayabilirsiniz. Maddi açıdan yeni iş birlikleri arayışının veya yeni düzenlemelerin olumlu sonuçları olabilir. Aramadan fırsat yaratmak zor olacaktır.
Ancak, yılın ilk yarısında partnerinizin gelirlerindeki artış veya ortak kaynak kullanımı gerektiren konulardaki, (kredi, vergi, nafaka, miras, tazminat, sigorta, burs, sponsorluk v.b)yeni gelişmeler nedeniyle eliniz bollaşabilir. Bu esnada, artık işinize yaramayan şeylerden kurtulabilir, eski eşyaları paraya çevirebilirsiniz.
Mart ayında, biraz kafa dinlemek size iyi gelebilir, daha rahat nefes alabilirsiniz. Seyahatler veya tatil fırsatları söz konusu olabilir. Nisan ayında, evliliğiniz, iş birlikleriniz, evlilik planlarınız veya özel ilişkileriniz açısından hem olumlu hem de olumsuz gelişmeler ard arda gelebilir. Elinize geçen bilgilerin doğruluğuna ve yanlış anlaşılmalara dikkat etmelisiniz. Bu alanlarda hassasiyetler ya da sınırlandırmalar oluşabilir. Bazı şeyler ters giderse akışta kalmanın daha doğru olabileceği ay. Kendi beklentilerinizle diğerlerininki arasında denge bulmanız gereken süreçte olacaksınız. Mayıs ayının ikinci yarısından itibaren eşinizin, partnerinizin veya birlikte iş yaptığınız kişilerin maddi durumlarındaki değişiklikler sizi de etkileyebilir veya yeni gelir arayışlarına şahit olabilirsiniz. Bu kişilerle ego savaşlarından kaçınmalısınız. Zira gelirleri veya verdikleri bağlayıcı sözler ya da belli anlaşmalar başlıklarında zor ve yorucu aylar(15 Kasım’a kadar) geçiriyor olabilirler.
Ocak ayının son iki haftası ve 15 Nisan aralığı ve de Mayıs sonu ve Ağustos’un son haftasına kadar olan süreçte sevgi dolu etkiler veya aşk hayatınızda yenilikler, evlilikle ilgili olumlu gelişmeler söz konusu olabilir. Sevgi temalı ilişkilerinizi destekleyen haberler sizi mutlu edebilir. Eğlenceli seyahatlere çıkarak rahatlayabilirsiniz. Yaratıcılık isteyen işlerde kendinizi gösterebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Temmuz ayının son haftası (+/- 1,5 ay boyunca) civarında, partnerinizin hayatındaki olaylar, artan harcamaları ya da beklenmedik durumlar yaşamınızda değiştirici ve dönüştürücü etki yaratabilir. Planlanmadık gelişmelere uygun tavır almanız gerekebilir. Sosyal aktiviteler veya yardıma ihtiyacı olan bir tanıdığınız nedeniyle maddi manevi karışıklıklar yaşayabilirsiniz.
Yılın ikinci yarısında, maddi açıdan para çıkışlarına açık aylarda olabilirsiniz. Bazı gelirlerinizde azalmalar olabilir, ama işle ilgili yeni anlaşmalarınız da söz konusu. Karmaşık ilişki ve iş birliklerini sonlandırabilirsiniz.
6 Eylül sonrasında karışıklık yaşanan konularda çözülmeler yaşanabilir. İlişkilerde samimiyet ve yakınlık önem kazanacak.
15 Kasım sonrasında, seyahatler, kurslar, seminerler, dış ticaret, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler kanalıyla biraz rahatlama sağlayabilirsiniz.

Şanslı alanlar değişiyor!
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren burç değiştirecek olan Jüpiter sağlık ve iş hayatınızı ilgilendiren alanlarda şanslarınızı arttırmaya başlayacak.
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren, şanslarınız iş ve sağlık alanlarına kayıyor olacak. Yeni bir iş, yeni bir iş metodu, yöntemi, teknolojisi, yeni ve faydalı iş arkadaşları ya da verimli çalışanlar gündeme gelebilir. Mevcut işinizde mutlu değilseniz, Kasım ayından itibaren 12 ay boyunca iş hayatınızın istediğiniz şekli aldığını veya iş de daha keyifli olduğunuzu görebilirsiniz. Sağlık başlıklı konularda da koruma altındasınız.
Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aralığı maddi bakımdan iniş çıkışlı aylar olabilir.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR
İş ortamında rahatlama
Son üç yıldır, iş yerinizle veya iş de ki çalışma arkadaşlarınızla ya da çalışma koşullarınızla ilgili sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz sevgili Yengeçler. Hatta, belki de bir çok iş değiştirdiniz.
İşveren konumundaysanız, kafanızdaki verimli ve tecrübeli çalışma arkadaşlarını bulamadınız veya bu kişilerle ilişkilerde oldukça zorlandınız. İşte tüm bunların nedeni, üç yıldır iş ve sağlık alanlarınızda sizi test eden, sınırlandıran ve engellenmiş hissi yaratan, eğitici gezegen Satürn’dü.
İLİŞKİLER TESTTEN GEÇİYOR
Sevgili Yengeçler, geçtiğimiz yıllarda aşk hayatınız ve sosyal yaşamınız açısından olumlu gelişmeler söz konusuydu. Bu yıl ise, 3 yıl için, bu sefer, 7.evinize girecek olan Satürn ikili ilişkilerinizi (evlilikler, düşmanlar, düşmanca hareketler, iş birlikleri, uzun süreli beraberlikler, anlaşmalar ya da ortaklıklar v.b) türlü testlerden geçirerek sizin bu alanda belli bir disiplin kazanmanıza yardım edebilir. Evlilikler, iş birlikleri, uzun süreli beraberlikler, anlaşmalar ya da ortaklıklar esnasında kopuşlar yaşamamak için ilişkilerin gerektirdiği sorumlulukları ya da olası düşmanları daha fazla ciddiye almak veya tartışmalı ortamlar ya da gergin olaylar söz konusu olduğunda sakinliği korumak bu süreci en faydalı şekilde kullanmanızı sağlayabilir. Partnerlerinizin bilmediğiniz taraflarını görebilir, düşmanlarınızın farkına varabilir veya siz, beklentileri yerine getirmekte zorlanabilir, engellenmiş veya kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Satürn’ün 7.evinizdeki ziyareti sona erdiğinde, birliktelikleri, ikili ilişkileri ve ilişkilerdeki sorumluluklarınızı daha fazla ciddiye almış olacaksınız. Üç yıllık süreç tamamlandığında, sadece kendi isteklerinizin ve beklentilerinizin değil, karşı tarafın istek ve beklentilerinin ve de hayatınızda ki yerlerinin farkına varmış olabilirsiniz. İlişkilerde olgunlaşma zamanı.

Sevgili Yengeçler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.

Etkisi Devam Eden Gezegen Hareketleri: