Akrep Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 08akrep

24 Ekim - 22 Kasım

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)


AKREP

Uzun yıllardır gördüğünüz en iyi yıla giriş yapıyorsunuz sevgili Akrepler. 2018 Yılında sadece kendiniz değil, hayata bakışınız ve kendinize olan güveniniz de değişecek. Her şey büyüme ve genişleme döneminde adeta. İstikrarınız, sözlerinizi yerine getirmeniz ve yeteneklerinizle herkesin takdirini kazanabilir, ödüllendirilebilirsiniz. Özellikle Ocak ayında burcunuzda bulunan Mars, kabuğunuzu kırmanızı, hayatınızda ve kendinizde önemli değişiklikler yapmanızı sağlayabilir.
2018 Yılı, bir süredir mücadelenin arttığı, anlaşmalar, yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama, kardeşler, akrabalar veya komşular başlıklı konular ya da kısa mesafeli yolculuklar alanlarında daha da fazla yoğunlaşacağınız iki buçuk yıllık sürece işaret ediyor. Farklı alanlarda yeteneklerinizi geliştirebilir, yeni özellikler kazanmanızı sağlayacak eğitimler alabilirsiniz. Enerjinizi doğru alanlara yöneltebilirseniz, sizi rahatsız eden kişi ve olaylardan uzaklaşmanız kolaylaşacaktır. Öğrenci Akrepler, bu anlamda kendilerini rahatsız eden veya kendilerini istemedikleri yöne yöneltmeye çalışan akrabalarla mücadele etmek zorunda kalabilirler. Doğru ve seveceğiniz yönü bulana kadar durmayacaksınız sevgili Akrepler.
Mayıs ayının ikinci haftasından sonra, evliliğinizi, ikili ilişkilerinizi, ortaklıklarınızı veya iş birliklerinizi ilgilendiren başlıklarda beklenmedik değişikliklere açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz. Diğerlerinin hayatlarındaki ani değişimler veya farklılaşan davranışları bu değişimlerin sebebi olabileceği gibi, sizin hayatınızdaki değişiklikler de bu değişimi tetikleyebilir. 2018’ de, Ekim 23 civarı doğumlu Akrepler bu etkiyi diğerlerinden daha fazla hissedebilirler. Eğer Kasım 19 civarında doğduysanız, sizin bu etkiyi iş hayatı, üzerinde yoğunlaşılan işler başlıklarında hissetme olasılığınız daha fazla demektir. Yeni bir iş kolunda ya da farklı kişilerle çalışmaya başlayabilir, iş de kullandığınız yöntemleri değiştirebilir, teknolojik veya kendi uzmanlığınızın dışındaki alanlara yönelebilirsiniz. Sağlık alanında koşuşturmaların artması da olasılık dahilindedir.
Aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz veya çocuklarla ilgili başlıklar Neptün tarafından halen karışık duygu durumları yaratmaya devam ediyor bu yılda,; bazen bu alanlarda tam tatmin sağlamışken, bazen bomboş hissedebilirsiniz.

Yılın ilk yarısı, kariyerinizi, toplum içindeki duruşunuzu veya imajınızı ilgilendiren başlıklarda parlıyorsunuz ve yenilikler açıksınız. Etkili pozisyondaki kişilerle doğru ilişkiler kurup, destek almak hiç zor değil. Kariyerinizde bir sonraki aşamaya geçebilir ve kendinizi hiç olmadığınız kadar yükseklerde görebilirsiniz. Bu anlamda maddi gelirlerde de artış olacaktır.
Şubat ayının ikinci haftası civarında(+/- 1,5 ay etkili) ise, evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda yeni başlıklarla uğraşabilir, uzun vadeli güvenliğe önem verebilirsiniz. Bu esnada evin içini yenilemek, yeni bir ev almak veya aile üyeleriyle ilgili yeniliklerle uğraşmak türünde faaliyetleriniz artabilir.
Mart ayını arkadaşlarınıza, eğlenceye ve aşk hayatınıza ayırmayı ve biraz rahatlamayı tercih edebilirsiniz.
Nisan ayı içinde, aile üyeleri ve anneniz arasında denge kurmak durumunda kalabilirsiniz. Kardeşler, akrabalar, komşular, anlaşmalar, yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama, kısa mesafeli yolculuklar başlıkları daha fazla mücadele gerektirebilir ve yoğun bir ay geçirebilirsiniz. Verimlilik yüksek olacak, yeni bir araç gereç ya da araba almak söz konusu olabilir. Ancak, yanlış anlaşılmalara veya yanlış bilgilendirmeye karşı dikkatli olmalısınız.
15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs ve 19 Ağustos tarihlerinde aşk hayatınızı, çocuklarınızı, sevgi temalı ilişkilerinizi veya yaratıcılık gerektiren işlerinizi ilgilendiren başlıklarda yeni haberler ve yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Uzun vadeli destekleyici etkiler devrede.
Yılın ikinci yarısında, ufkunuz genişliyor. Yurtdışı bağlantılı işler, seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yeni hobiler, yüksek eğitim veya kurslar seminerler, spritüel konularda gelişim imkanları v.b başlıklar ön plana çıkıyor. Uzun mesafeli tatiller yapabileceğiniz yıldasınız. Ancak, kariyerinizi, üst pozisyondaki kişilerle ilişkilerinizi ya da imajınızı ilgilendiren konularda yılın ilk yarısına oranla daha zorlu durumlar oluşabilir. Yöneticiler, baba, eş veya öğretmen figürleriyle gerilimler yaşanabilir, şikayet ve eleştiriler artabilir, ama kariyerinizde veya imajınızı ilgilendiren konularda yine, yenilikler ve yenilenme sürecinde olacaksınız.
Temmuz sonu civarında(+/- 1,5 ay etkili), gayrimenkul, ev, aile veya yaşanılan yer başlıklı konular mücadele alanlarınız olabilir. Aile üyelerini ilgilendiren başlıklarda yoğunlaşabilirsiniz veya mal varlıklarınızı ya da evinizi ilgilendiren zorlu pazarlıklar veya gelişmelerle uğraşmanız gerekebilir. Aile üyelerinden gelebilecek beklenmedik eleştiri ve şikayetlere de hazır olun. Evle ilgili güvenlik sorunları ya da partnerinizle anneniz arasındaki anlaşmazlıklar olası beklenmedik başlıklar arasında olabilir.
Eylül ayının ikinci haftasından itibaren, akrabalar, kardeşler veya evle ilgili başlıklardaki düzensizlikleri çözmek daha kolay olabilir.
2018 Kasım ayının ikinci haftasından itibaren bir yıl boyunca, gelirleriniz, parasal konular, kazançlar ve karlı alışverişler açısından bu tarihten itibaren 13 ayın en şanslı burcu haline dönüşüyorsunuz.
Kısaca özetlersek, 2018 her alanda şanslı ve koruma altında olduğunuz bir yıl sizin için. Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aylarında, evinizi, ailenizi veya kariyerinizi ilgilendiren yepyeni başlıklar ve yenilikler ön plana çıkabilir. Kariyerinizde başarılar vaat eden bir yıl, ama mücadele gerektiren süreçleri yukarda belirtmiştim. Yılın ikinci yarısında, akrabalar, komşular, kardeşler, anlaşmalar, yazılı ve sözlü iletişim, satış pazarlama veya bilişim başlıklı konular, kısa mesafeli seyahatler, araç gereçler veya aracınızı ilgilendiren konular yorucu koşulları akla getiriyor. Bu başlıklarda ufak tefek stresler yaşanabilir. Yeni özellikler geliştirebileceğiniz, yetenekler kazanacağınız bir yıldasınız.


Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, keyifli ve mutlu bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Not: Mutlaka yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da okumalısınız.