Haftalık Makale

2013' de burcunuzun şanslı alanları

2013 hangi burca hangi alanlarda şans getiriyor?

KOÇ

Yılın ilk yarısında yeni kişilerle tanışabilir, yeni çevrelere girebilir, yakın çevre ilişkilerinizi geliştirebilir, sürpriz ilişkiler yaşayabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise, Yengeç burcuna giren Jüpiter aile, kökleriniz veya ev ve gayri menkul konularında şansları hayatınıza taşıyor olacak. Anıların ya da alışkanlıkların yükünden arınabilir, yeni bir eve taşınabilir, evinizi değiştirebilir, yenileyebilir, satabilir veya kiralayabilirsiniz.

BOĞA

Yılın ilk yarısında maddi açıdan şanslısınız, pek çok farklı kanalla maddi gelirlerinizi arttırabilirsiniz. İkinci yarısında ise, yakın çevrenizle(akrabalar, komşular, sosyal arkadaşlar v.b) ilişkilerinizde, kısa mesafeli seyahatlerde, eğitim, kişisel gelişim, çocukların eğitimi ve halkla ilişkiler konularında en şanslı burçlardansınız. Yılın ikinci yarısı, araştırmalar yapmak, kendinizi geliştirmek, yeni fikirlerin peşinden gitmek, patent almak ya da buluş ve keşiflere imza atmak için de oldukça uygun.

İKİZLER

Yılın ilk yarısında kariyerinizi ve iş hayatınızı ilerletmek ya da ilişkilerinizi geliştirmek için attığınız tohumlar ikinci yarısında meyve vermeye başlıyor. Başarınızı şekillendirecek şey ekstra gayretleriniz ve çalışmalarınız olacak. Maddi şanslar ve fırsatlar ikinci yarıda sizinle.

YENGEÇ

Bu yıl tecrübeli kişilerle kuracağınız ortaklıklar, iş birlikleri veya fikir alışverişleri maddi açıdan büyümeyi beraberinde getirebilir. Yılın ikinci yarısında burcunuza geçecek olan şans gezegeni Jüpiter fırsat ve şansları ayağınıza kadar getirerek en mücadeleci ve zor ortamlarda dahi kazanan taraf olmanıza yardım edecek.

ASLAN

Yılın ilk yarısı sosyal organizasyonlar ve grup aktiviteleri ile geçebilir. Sosyal aktiviteler veya arkadaş bağlantıları esnasında iş hayatınızda ilerleme şansını yakalayabilirsiniz. Tanışılan çok fazla kişi ihtiyacınız olduğunda aranabilecek çok fazla numara anlamına gelebilir. Yılın ikinci yarısında ise, farkındalığınız artıyor.

BAŞAK

Ek gelir, yeni bir müşteri, doğru iş arkadaşları, ek iş veya işinizde tanınma ve imajınızın güçlenmesi ya da yoğun çalışmalarınızın takdir edilerek ekstra maaş artışı getirmesi ve özgüveninizin artışı türünde ufaklı büyüklü(boyut bireysel Yıldız Haritalarınızdaki etkilere bağlı değişiyor tabii) olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu olumlu gidişat kariyer ve iş evinizdeki Jüpiter tarafından Haziran ayının sonuna kadar destekleniyor olacak. Yoğun çalışmalarınızın karşılığını alabilir, çalışmalarınızla önemli pozisyondaki kişileri etkileyebilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ise, yeni ve yararlı kişilerle tanışabilir, yeni bağlantılar kurabilir, yeni çevrelere girebilirsiniz ya da değerinizi bilen ve size destek olan arkadaşlar edinebilirsiniz.

TERAZİ

Jüpiter yılın ikinci yarısına kadar uzun mesafeli seyahatler evinizde size yeni şans ve fırsatlar sunuyor. Uzak yerleri ziyaret edebilir, yabancı ülkelere seyahat edebilir, yurtdışından gelen kişileri ağırlayabilir veya yabancılarla ilişkilerinizi geliştirebilirsiniz. Bilişim, medya, dış ticaret veya eğitim konularıyla ilgili Terazi burçları da önemli şanslar yakalayabilirler.

AKREP

Ortak kaynaklar evinizdeki Jüpiter size partnerinizin, eşiniz, ortağınız, kurumsal şirketler, miras, burs, sponsorluk kanalıyla şanslar getirebilir. 25 Haziran’ a kadar sıkı çalışarak bir fırsatı paraya dönüştürmek için çok yorulabilirsiniz. 25 Haziran sonrası ev değiştiren Jüpiter sizi uluslararası ilişkiler, yurtdışı seyahatleri, uzun mesafeli yolculuklar, dış ticaret, bilişim, medya ve eğitim konularında yılın en şanslı burçlarından birine dönüştürüyor.

YAY

Jüpiter bu yıl da aynı burçta evlilik, ciddi ilişki, ortaklık veya iş birlikleri konularında sizi şans, fırsat, büyüme ve düzelme olanakları tanımaya devam ediyor. Yılın ikinci yarısında ise, burç değiştiren Jüpiter ortak kaynaklar ve hukuki konular evinizde, başka kişilerin kaynakları kanalıyla edineceğiniz şansları akla getiriyor. Eşinizin maddi durumu ve gelirlerindeki kalıcı artış, çözümlenmemiş mal mülk olaylarında fırsatlar, krediler, burslar, sponsorluk ilişkileri, tazminat, miras, prim ve komisyonlar v.b benzeri konularda 2014 yılının ortalarına kadar en şanslı burçsunuz.

OĞLAK

Yılın ilk yarısı sizin için uzun vadeli başarılar yerine, günü kurtaran günlük görevlerde ya da ek işlerde şanslı olabileceğiniz veya yeni işler bulabileceğiniz bir süreç olabilir. 25 Haziran sonrası ise, 7. evinize giren Jüpiter, eşiniz, iş birlikleriniz, ortaklıklar ya da diğer ikili ilişkiler kanalıyla hayatınıza taşınacak şansları akla getiriyor. Size hem öğretmenlik hem de ortaklık yapan kişiler kişisel gelişiminize faydalı olabilirler. Şanslı evliliklerin, şanslı ortaklıkların ya da iş birliklerinin gündeme taşınacağı 12 aylık sürece geçiş yapacaksınız.

KOVA

Yılın ilk yarısında (Haziran sonuna kadar), aşk hayatınız, sosyal yaşamınız, çocuklarla ilişkileriniz veya yaratıcı iş ve projeler konusunda değişik fırsatlar ya da şanslarla karşılaşabilirsiniz(Ancak, aşırı eğlenceli haliniz bazı kişilerin sizi yanlış anlayıp, hafife almasına neden olabilir, dikkat!). İkinci yarısında ise, şansınız iş hayatınız ve sağlığınız başlıklarında öne çıkıyor. İşinizde daha verimli çalışma koşulları elde edebilir, yeteneklerinizi gözden geçirip en iyi şekilde kullanıma hazır hale getirebilir, yaptığınız işden tatmin sağlayabilir, profesyonel yaşamınızda ilerlemenize yardım edecek koşul ya da fırsatların oluşmasıyla hoşnut bir sürece girebilir ya da tekdüze, fazla yoğun veya ruhunuzu karartan işlerde çalışıyorsanız iş değişikliğine gidebilirsiniz.

BALIK

Gayri menkullerinizi, evinizi veya ailenizi ilgilendiren konularda farklı fırsatlarla karşılaşabileceğiniz geçen yıldan gelen olumlu etkiler devam ediyor. Evinizde veya ailenizde huzuru yakalayabilirsiniz. Evle ilgili, alım satım, yapım onarım dahil türlü konu sizi mutlu edebilir ve fırsatlar ayağınıza kadar gelebilir ya da eve gelen yeni kişiler ya da aile üyeleriyle ilgili gelişmeler size kendinizi iyi hissettirebilirler, gayri menkul kaynaklı kazançlar söz konusu olabilir. Yılın ikinci yarısında ise, 2014 yılının Temmuz ayına kadar, aşk hayatınız, yaratıcı projeler ve çocuklarınızla ilgili konularda en şanslı burçlardan birisisiniz. Yeni bir aşk, mevcut ilişkinizde iyileşme veya gelişme, size sevildiğinizi hissettirebilecek kişiler, çocuklarınızın hayatında sizi mutlu edecek gelişmeler veya yaratıcı projelerde şanslar sizi bekliyor.