Oğlak Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 10oğlak
22 Aralık - 20 Ocak

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)


OĞLAK
Yıl tamamen sizi ilgilendiren platformda ilerliyor. Yıl genelinde burcunuzda bulunacak güçlü gezegenler Satürn, Pluton ve Mars hayatınızı baştan yaratmanız, eksikleri kapatmanız, yeni bir yolda ilerlemeniz ve güçlenmeniz için sizi hem yoracak hem eğitecek hem de güçlendirecek. Zaman zaman olumsuz durumlar yaşansa dahi 2,5 yıllık süreç tamamlandığında çok güçlü konumda olacaksınız.
2018 Yılı bazı Oğlak’lar için çok güzel geçerken, düşük ihtimal , ama bazıları bu yılın hızla bitmesini dileyebilirler. Bu yıl çok fazla alana dağılmadan belli hedefler doğrultusunda ilerlemenizde fayda var. Hırsla, değerlerinize sahip çıkarak ve disiplinli şekilde daraltılmış amaçlar doğrultusunda ilerlerseniz kazanan siz olacaksınız. Ancak, bencil tavırlar veya vurdumduymazlık bu yıl sizi zorlayacaktır.
Ocak ayı, sosyal anlamda yılın en renkli ve faydalı ilişkiler kurduğunuz ayı olabilir. Arkadaşlarınızın her alanda faydasını görebilir, sizin için yararlı olabilecek sosyal çevrelere girebilirsiniz. Yardım alacağınız veya şanslarla karşılaşacağınız alan arkadaşlar ve sosyal çevre alanlarınız Ocak ayında.
Ocak ayının son günleri civarında(+/- 1,5 ay), partnerinizin maddi durumunu ilgilendiren gelişmelerle uğraşabilirsiniz. Partneriniz iş ya da kredi bulabilir, sponsorluk, burs, nafaka, tazminat, vergi, prim, sigorta v.b başlıklarında belli konular sonuçlanabilir. Bu sayede siz de kendi işlerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
15 Ocak 14 Nisan ve 25 Mayıs 20 Ağustos günlerinde, akrabalarınızı, arkadaşlarınızı, kardeşlerinizi veya komşularınızı ilgilendiren olumlu olaylar yaşayabilir, sağlıklarını veya iş hayatlarını ilgilendiren gelişmelere sevinebilir veya ilişkilerinizi kuvvetlendirecek olaylar yaşayabilirsiniz. Onların hayatları açısından şanslı gelişmeler yaşanabilir.

Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren, aşk hayatınız, sevi temalı ilişkileriniz, çocuklarla ilgili olaylar veya yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından oldukça değişik gelişmelere, farklı ve beklenmedik olaylara açık 8 yıllık sürece giriyorsunuz sevgili Oğlaklar. Alışılmadık durumlar yaşayabileceğiniz süreçte olacaksınız 8 yıl boyunca.
Yılın ilk yarısında yöneticilerinizle iyi ilişkiler kurabilir, sizden memnun olduklarını görerek şevkle çalışabilirsiniz. Ya da gelirlerinizi ilgilendiren başlıklarda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Muhtemelen parayı hayatınıza çekebilirsiniz, ama yüksek meblağlı harcamalar veya para çıkışı olasılığı da yüksek.
Mart ayında, akrabalarınız, kardeşleriniz veya komşularınızla ilgili başlıklarda rahatlamalar yaşayabileceğiniz veya anlaşmalar ya da yazılı sözlü iletişim anlamında farklı fırsatları akla getiren bir aydasınız.
Nisan ayında burcunuzda biriken gezegen yoğunluğu, imajınızı veya kariyerinizi ilgilendiren başlıkların olumlu veya olumsuz anlamda ön planda olabileceğine işaret ediyor. Kazançlarınız, hayattaki duruşunuz, belli alanlardaki pozisyonunuz anlamında yüksek enerji yoğunluğu yaşanabilecek bir ay olacaktır. Bu ay içinde dürüst olmalı ve dikkatli hareket etmelisiniz. Toplum içinde bir sonraki seviye yükselebilir veya tam tersi düşüşler yaşayabilirsiniz. Çok çalışmalı, detayları atlamamalı, risk almamalı, dikkatli hareket etmelisiniz bu sayede bu enerjilerin en olumlu yönüyle karşılaşabilirsiniz. Bir yandan da, yanlış anlaşılmalara veya iletişim sorunlarına açık bir ay, Merkür geri gidiyor unutmayın.
Yılın ikinci yarısında, bekar Oğlaklar için evlilik şansı doğabilir veya evli Oğlakların partnerlerine daha fazla zaman ayırmaları, onlara olan sevgilerini göstermeleri gerekebilir. Evliliklerini ilgilendiren yenilikler yaşayabilirler ya da evlilikler, ortaklıklar ya da iş birlikleri kanalıyla olumlu bir çok gelişme yaşanabilir. Ancak, aynı 6 aylık süreçte, partnerinizin maddi durumunu ilgilendiren olumsuz durumlar yaşanması ihtimali de var. Bu anlamda olumsuz haberler alabilirsiniz. Beklenmedik harcamalar ya da sonlanan gelirler nedeniyle ödemeleri siz yapmak durumunda kalabilirsiniz. Maddi anlamda tedbirli olmanızda fayda var. Akrabalarınız, arkadaşlarınız veya dış görünüşünüz bu esnada dikkat gerektiren diğer konular olabilir. Bankacınız, muhasebeciniz, avukatınız, sigortacınız, vergi memurları v.b kişilerin getireceği haberler ön planda.
Temmuz sonu civarında(+/- 1,5 ay), gelirlerinizi, maddi durumunuzu veya harcamalarınızı ilgilendiren bazı olaylar sonuçlanıyor ya da sonlanıyor. Yüksek meblağlı para çıkışları, sevgi temalı ilişkilerinizi ilgilendiren harcamalar, aşk hayatınızda farklı yönde gelişmeler, iş ve aşk hayatı arasında denge kuramamanın getirdiği sonuçlar söz konusu olabilir. Aşk hayatınızı ve sevgi temalı ilişkilerinizi ihmal etmemelisiniz.

Kasım sonundan itibaren gezegenler burç değiştirerek hayatınızda yoğunluk yaşadığınız alanların farklılaşmasına ve bambaşka konulara odaklanmanıza neden olacak.
Özellikle 2018 Kasım ayının ikinci haftasında burç değiştirecek olan Jüpiter, o tarihten itibaren bir yıl boyunca, iş hayatı ve sağlık alanları dahil pek çok alanda sizi koruma altına alack.
Kısaca özetlersek, dış görünüşünüzde değişiklik yapabileceğiniz, imajınızı kuvvetlendirmek için bol çaba sarf edeceğiniz, kilo verebileceğiniz, fiziksel ve ruhsal anlamda sağlığınızı kuvvetlendirmeniz gereken, arkadaşlar ve sosyal çevreler kanalıyla şansı yakalayabileceğiniz; Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos aylarında maddi konularda veya gelirleriniz anlamında şanslı gelişmelere açık olduğunuz(ama 16 Temmuz 15 Austos civarı ortak kaynak kullanımı veya aracı kişiler kanalıyla olumsuz durumlara da açık yukarıda yazmıştım) bir yıl sizi bekliyor sevgili Oğlaklar.

Hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte, sağlıklı, keyifli ve mutlu bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel

Not: Mutlaka yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da okumalısınız