Terazi Burcu Yıllık Yorum

Burçlar 07terazi
24 Eylül - 23 Ekim

2018 Burç Yorumları

(Mutlaka yükselen burcunuzun yorumunu da okumalısınız)


2018 Terazi burcuna neler getirecek? Aşk? İş? Para?

ŞANSLAR FIRSATLAR BÜYÜME
Para para para!
Şans Kralı Jüpiter bu yıl Kasım ayının ikinci haftasına kadar, sizin için maddi olanakları, finansal yatırımları, ek gelirleri temsil eden 2. evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, yaptığınız çalışmaları paraya çevirebilir, ek gelirler elde edebilir, mevcut mal varlıklarınız ya da yatırımlarınız kanalıyla kazanç elde edebilir, karlı alışverişler yapabilir, daha fazla gelir elde edebileceğiniz işlere veya maaş artışı getirebilecek görevlere geçiş yapabilirsiniz. Satış, ticaret, bilişim, iletişim, seyahat, yabancı ülkelerle bağlantılı projeler, eğitim, okul, yayıncılık ve yazarlık türünde işlerin karınıza sonuçlar oluşturabileceği bir dönem. Ya da mevcut borçlarınız varsa bir şekilde rahatlama şansı bulacaksınızdır sevgili Teraziler. Ancak, ne olursa olsun bazı kanunları yanlışlıkla atlamak, vergilerde gecikmek, sahip olduğunuz şeylerde hak iddia eden kişiler, karar almakta geç kalmak kayıplara neden olabilir. Dolayısıyla, yine de dikkati elden bırakmamalısınız. İş hayatınız da değişimden geçebilir. Partnerinizin gelirlerinde değişiklikler oluşabilir veya seyahatlerin, kardeşlerinizin ya da akrabalarınızın iş değişikliklerinizde etkisi olabilir. Seyahatler, araba kiralama, eğitim, iletişim teknikleri v.b başlıklı konular gelir durumunuzu olumlu etkileyebilecek olaylara kapı açabilir. Bu arada ikinci evinizdeki Jüpiter sevdiklerinize karşı her zamankinden de bonkör davranabileceğinize dikkat çekiyor. Paranızı duygusal mutluluklar veya yatırımlar için harcayacaksınız 2018 de. Uzun süreli ilişkiler kurabileceğiniz bir yıldasınız, ama musluk akarken birikim yapmanızda ve gereğinden fazla harcama yapmaktan kaçınmanızda fayda var derim dost astroloğunuz Niobe olarak.
Bu yıl meydana gelen tutulmalar ilişkilerinizi etkiliyor!
Sosyal hayatınızdaki ilişkileriniz veya aşk hayatınız anlamında büyük değişikliklere açık yıldasınız. Yılın ikinci yarısında, ani aşklar söz konusu olabilir veya yepyeni arkadaşlık ilişkileri kurabilir veya aşk hayatınızı olumlu etkileyecek yepyeni bir olayla karşılaşabilirsiniz.

GENEL DURUM:
Geçtiğimiz yıl sizi koruma altına alan Jüpiter’in ters açıları bazı Terazi burçlarının bolluk gezegeninin faydalarını tam olarak hissedememesine neden oldu. Bu yıl şanslarınız maddi konulara kayıyor. Gelir artışları, ele geçen paralar veya karlı alışverişler söz konusu olabilir. Son üç yıldır, üretkenliğinizi veya yazılı sözlü iletişiminizi zorlayan ya da yakın çevre ilişkilerinizi kısıtlayan etkiler de mevcuttu. Şimdi yeni gelir kaynakları yüzünü gösterebilir ve iş değişiklikleri söz konusu olabilir. Ocak ayı bu anlamda özellikle şansın arkanızda olduğu bir ay.
ORTAK KAYNAK KULLANIMI GEREKTİREN ALANLARDA ALIŞILMADIK DURUMLAR
Son yıllarda ikili ilişkileriniz, evlilik başlıklı konular veya iş birliklerinizde insanların garip tutumları veya bu alanlardaki beklenmedik durumlar nedeniyle oldukça şaşırtıcı veya yorucu olaylar yaşadınız veya bazı kopuşlara gidildi. Bu yıldan itibaren, bu tür alışılmadık olaylara açık olan alanınız ortak kaynak kullanımı gerektiren alanlar (kredi, kredi kartı, sigorta, tazminat, vergi, prim, nafaka, miras, burs, sponsorluk v.b)olmaya başlıyor. Mayıs ayının ikinci haftasından itibaren 8 yıl boyunca bu alanlarda değişik durumlar oluşabilir. Bu yıl içinse, 15 Mayıs 6 Kasım aralığında ani para girişleri ya da çıkışları söz konusu olabilir(kapatılan kredi veya vergi borçları, kazanılan tazminatlar, nafakalar, miraslar v.b) ya da partnerinizin maddi durumundaki ani değişiklikler sizi de etkileyebilir.
EVLE İLGİLİ SORUMLULUKLAR ARTIYOR
Evinizi ve ailenizi ilgilendiren konularda ise görev ve sorumluluklarınız artabilir veya bu alanlarda sınavlar söz konusu olabilir. Aile üyelerinizi ihmal etmemeli, onlarla daha fazla zaman geçirme çabasında olmalısınız. Evinizi veya diğer gayrimenkullerinizi ilgilendiren başlıklarda güvenliğe önem vermenizde ve bu tür mal varlıklarınızla ilgili pürüzleri gidermenizde ve garanti altına almanızda fayda var.
Ocak ayının son günleri civarında(+/- 1,5 ay), arkadaşlık ilişkilerinize çeki düzen verebilir, yeni arkadaşlıklar edinebilir veya bazı arkadaşlıklarınızın testlerden geçtiğine tanıklık edebilirsiniz. Bir diğer ihtimal de, önemli bir organizasyona katılım sağlamanız olabilir.
Yılın ilk yarısı, aşk hayatınız, sevgi temalı ilişkileriniz veya yaratıcılık gerektiren işleriniz açısından yeniliklere ve yeni başlangıçlara açık görünüyor. Bu alanlarda haberler alabilirsiniz. Çocuklarınızın hayatındaki yenilikler yüzünüzü güldürebilir. Eğlenceli ve keyifli bir süreç geçirebilirsiniz.
Mart ayında daha çok ruhsal ve fiziki anlamda sağlığınıza yönelebilir, daha çok sağlam bir vücut ve huzur arayışında olabilirsiniz.
Nisan ayı eviniz ve aşk hayatınız arasında kalabilir, bu konularda denge sağlamakta zorlanabilirsiniz. Ev ve gayrimenkul konularında problemler yaşanabilir ya da aile üyelerini ilgilendiren başlıklardaki gelişmeler yorucu olabilir. Daha güvende bir hayat sürdürme çabanız ön plana çıkabilir.
15 Ocak 15 Nisan ve 25 Mayıs 19 Ağustos tarihleri civarında maddi anlamda farklı fırsatlar yakalayabilirsiniz. Uzun vadeli planlar yapma şansınız olabilir bu anlamda.
İmajınızı ilgilendiren değişimler ön planda
Yılın ikinci yarısında, kariyerinizi veya toplum içindeki duruşunuzu ya da imajınızı ilgilendiren alanlarda yenilikler, yeni başlangıçlar veya yenilenmesi gereken şeyler ön plana çıkıyor. Kariyerinizde önemli bir atılımda bulunabilir veya toplum içinde statünüzün arttığı pozisyonlara gelebilirsiniz. Bazı alanlarda lider konumuna yükselme durumunuz olabilir. İnsanlar sizi takip etmeye başlayabilirler. Ancak, aynı zamanda seyahatler, yabancılarla ilişkiler, yurtdışı bağlantılı işler veya akrabalarla ilişkiler açısından zorlayıcı durumlarla karşılaşabilirsiniz. Evden uzakta bir yerde bulunmak zor olabilir, eve dönmek zorunda kalabilirsiniz veya otorite konumundaki kişilerin eleştiri ve şikayetleri sizi yorabilir.
Temmuz sonu civarında(+/- 1,5 ay içinde), aşk hayatınızı, partnerinizi veya sevgi temalı ilişkilerinizi ilgilendiren değişik durumlar söz konusu olabilir, ayrılıklar veya kopuşlar oluşmaması için değişim rüzgarlarının karşısında değil, akışta kalmanızda fayda var. Ani tepkiler vermenin hiçbir şeye faydası olmayacaktır.
7 Eylül sonrasında, ev ve aile başlıklı konularda ilerleme sağlanabilir, ama sevgi temalı ilişkiler ve aşk hayatı arasında halen denge kurmanız ve planlı hareket etmeniz gerekecektir.
KASIMDA ŞANSLI ALANLAR DEĞİŞİYOR
Kasım ayının ikinci haftasından itibaren bir yıl boyunca, burç değiştiren Jüpiter akrabalarınız, kardeşleriniz, komşularınız, anlaşmalar, yazılı sözlü iletişim, satış pazarlama, internet başlıklı konularda şanslar ve fırsatlar sunmaya başlıyor.
Şans gezegeni Jüpiter burç değiştirerek, yılın geri kalan döneminde ve devamındaki 9 ay boyunca, sizin için iletişim, yayıncılık, medya, halkla ilişkiler, eğitim, satış, pazarlama, fikirleriniz, akrabalar, komşular ve kısa mesafeli seyahatler başlıklarını temsil eden 3.evinizi koruma altına alacak ve bu sefer, bu başlıklarda size türlü fırsat ve olanak tanıyacak. Bu süreçte, kendinizi her zamankinden çok daha iyi ifade edebilir, iletişim araçlarını(telefon, eposta, mesajlar, medya v.b) en iyi şekilde kullanabilir, yeni şeyler öğrenmeye başlayabilir, okulunuzla ilgili şanslar yakalayabilirsiniz. Komşularınızı, kardeşlerinizi, teyze, kuzen v.b türünde akrabalarınızı ilgilendiren güzel haberler söz konusu olabilir. Evlenen veya çocuk sahibi olacak olan akrabalar yüzünüzü güldürebilir veya yakın çevrenizdeki kişilerin destekleriyle hayatınızda farklı olanaklara kavuşabilirsiniz veya diyaloglarınızı ve ilişkilerinizi kuvvetlendirebilir, varsa dargınlıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Satış, pazarlama, yayıncılık, internet, ticaret, iletişim, yazarlık, insan kaynakları, danışmanlık, yazılım mühendisliği, halkla ilişkiler ya da eğitim alanlarında çalışan Aslan burçları bu alanlarda başarı elde edebilirler veya daha kolay ilerleyebilirler. İçinizdeki yazar ortaya çıkabilir veya eğitim dalında çalışanlar tezlerini tamamlayabilirler ya da raporları için çok fazla dokümana erişim sağlayabilirler. Daha fazla öğrenmek ve öğretmek isteyeceğiniz bir yıldasınız. Web sitesi açmak veya kendi blogunuzu oluşturmak mı istiyorsunuz tam zamanı!

Kısaca, Ocak Şubat ve Temmuz Ağustos ayları aşk hayatınız, arkadaşlıklarınız ve sevgi temalı ilişkiler açısından olumlu, 2018 genel olarak parasal kazançlarınızın artacağı bir yıl, ama aile ve ev başlıklı konularda yoğunluk, artan sorumluluklar veya talepler ya da hassasiyetler yüzünü gösterebilir bu yıl dahil 3 yıl boyunca.

ZORLUKLAR SORUMLULUKLAR TESTLER
Aile ve ev başlıklı konular dikkat gerektiriyor
Eğitici gezegen Satürn son üç yıldır iletişim, medya, yakın çevre ilişkileri, eğitim, bilişim, ulaştırma başlıklı konularda size yeni sorumluluklar kazandırdı. Zorlanarak da olsa çok şey öğrendiniz. Hayatınızda sizi mutlu etmeyen veya işlevini kaybetmiş iş, ilişki, plan ya da kişilerden kurtulma yolunu seçtiniz. Hatta, geri dönüp baktığınızda üzülmediğinizi fark edeceksiniz. Özellikle öğrenci olanlar çok zorlandılar, çok çalışmaları gerekti, ama çok şey öğrendiler ve en güzeli, bundan sonra çok daha kolay öğrenebileceklerini görecekler.
Eğitmen gezegen Satürn, yaklaşık 2,5 – 3 yıl boyunca kalıcı olarak Oğlak burcuna ve 4.evinize geri dönüyor. Bu süreçte, evinizi, ailenizi, aile ilişkilerinizi ilgilendiren konularda görev ve sorumluluklarınızın arttığına tanık olabilirsiniz. Hayatınızda sağlam temeller atmanızı gerektirecek 2,5 yıllık süreçte olacaksınız. Burası en dip noktadır ve Satürn’ün bu ziyaretinin sonrasında geleceğinizi bu noktadan itibaren inşa edersiniz. Bu süreçte, aile üyeleriyle ilişkilerinizde zaman zaman sorunlar yaşanabilir veya ailedeki bazı kişilerin problemleriyle uğraşılması, evdeki yaşlı ya da hasta bir kişinin sorumluluğunun üstlenilmesi gerekebilir. Eve taşınan kişiler ya da aile üyelerinden birisinin evliliği söz konusu olabilir. Ev ve iş arasında denge kurmakta zorlanabilirsiniz veya evden ya da evde de çalışmanız gerekebilir. Yaşadığınız yerde veya evinizde meydana gelebilecek sorunlar da (tamirat gerektirebilecek konular, beklenmedik problemler v.b) bu transitin bir diğer sonucu olabilir. Ev değiştirebilir ya da uzak mesafede bir yere taşınabilirsiniz. Satürn transiti sona erdiğinde istediğiniz gibi bir eve sahip olmuş ve aile ilişkilerinizi güçlendirmiş olacaksınız. Ancak, o günler gelene kadar üstlenilebilecek yüklü görevler veya yaşanan aksilikler bu güzellikleri görmenizi zorlaştırabilir. Siz sonuca odaklanın.

Sevgili Teraziler hepinize tüm sevdiklerinizle birlikte mutlu, keyifli, sağlıklı bir yıl diliyorum. Sevgi ile kalın… Niobe Aslı Temel
ÖNEMLİ NOT: Yükselen burcunuzun yıllık yorumunu da mutlaka okumalısınız.